Jei kam reikėtų apsižliumbti, tai tik prieš rinkimus raumenis demonstravusiems Skvernelio demokratams

Net pusė „lenkų“ iškeltų kandidatų – rinkiminiai „nuliai“

Savivaldybių tarybų rinkimų I turas parodė, kad kol kas labiausiai nusivylę turėtų būti Skvernelio demokratai, iškovoję vos 6,7 proc. balsų. Tai mažiau, nei gavo pastaruoju metu nurašomi liberalai (7 proc.) ar net Karbauskio valstiečiai, nukraujavę dėl skyrybų su Skverneliu ir jam atidavę dalį savo partiečių, kaip nutiko ir mūsų rajone. Palaidoti ir apgiedoti, karbauskininkai Lietuvoje surinko 9,2 proc. balsų.

Šiais rinkimais debiutavusi Lietuvos regionų partija, mūsų rajone susišlavusi beveik tris ketvirtadalius balsų, šalyje surinko 2,4 proc. Kaip „pirmam blynui“ nauju pavadinimu tai nėra mažai. Partija Lietuvoje gavo 56 vietas savivaldybių tarybose, vieną mero kėdę ir turi šansą, kad jos atstovai į mero postą bus išrinkti dar keliose savivaldybėse. 56 mandatai – tai tik viena vieta mažiau nei ilgametes tradicijas turinti Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, iškovojusi 57 vietas tarybose ir vieną mero kėdę.

Lietuvos regionų partija aplenkė, anot sociologų, „populiarėjančią“ Darbo partiją (46 mandatai tarybose), zuokininkus (55 vietos tarybose), valdančiųjų koalicijoje dirbančią Laisvės partiją (13 vietų tarybose).

O štai prieš rinkimus populiarumo bangose nardžiusi Skvernelio vadovaujama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ užsitikrino tik 124 vietas tarybose ir kol kas tik 1 mero vietą. Daug, bet ne tiek, apie ką buvo pučiamos dūdos. Štai ką šiandien reikėtų laikyti didžiausiu rinkimų pralaimėtoju. Tai, kad antrajame ture susirungs 6 skvernelininkų deleguoti kandidatai į merus, situacijos nebeišgelbės.

Skvernelio vadovaujamos partijos fiasko ypač matomas Širvintų rajone. Iš turėtų dviejų vietų taryboje (ir tai perbėgus) liko viena. Rajone gauti vos 445 balsai iš 7319, o tai – kuklūs 5,83 proc. Daugiausia partiją trūktelėjo Širvintų miestas, o kaimuose dažnai surinktas vienženklis balsų skaičius. Vos po 4 balsus už šią partiją buvo atiduota Bagaslaviškyje, Kiaukliuose ir Motiejūnuose, po 3 – Juodiškiuose ir Družuose, tik 1 – Alionyse.

Kukliai dalyti ir pirmumo balsai šios partijos sąrašo kandidatams. Pagal tai, ką esame jau rašę, tą sąrašą galėtume vadinti „šeimų sąjūdžiu“, tačiau ne dėl pilietinės orientacijos, o dėl į akis krentančių giminysčių ryšių tarp sąrašo narių. Sąrašo lyderė Alytė Skeberienė surinko vos 169 pirmumo balsus, kandidatė į meres Irena Sližauskienė – 152, netrukus tarybą apleisianti jos narė Inga Matukaitė – 130. Kiti – mažiau kaip šimtą, tarp jų keturi – mažiau kaip po pusšimtį. Viena skvernelininkų kandidatė – Irena Ramankevičienė – gavo nulinį rinkimų reitingą.

Tiesa, derėtų pastebėti, kad rinkimų reitingas ne visada atitinka kandidato gautus pirmumo balsus. Paminėta kandidatė gavo pirmumo balsų: 8 – Širvintose, po 1 – Bagaslaviškyje, Kiaukliuose, Anciūnuose. O rinkimų reitingas skaičiuojamas pagal tai, kiek kandidatas iš viso gavo pirmumo balsų ir kiek yra vietų taryboje. Mūsų rajone dalijamas 21 mandatas, tad surinkus mažiau kaip 21 pirmumo balsą laikoma, jog rinkimų reitingas lygus nuliui. Surinkus 21 ar daugiau pirmumo balsų, jų skaičius tampa ir rinkimų reitingu.

Beje, pagal paminėtą nuostatą rinkiminių „nulių“ Širvintų rajone buvo daugiau. Socialdemokratų sąraše nulinį rinkimų reitingą gavo Arvirūta Ramaneckienė ir Nerijus Stabingis, o „lenkų“ sąraše buvo net 14 (!) nulinį reitingą gavusių kandidatų. Lygiai pusė iš 28, kurie kandidatavo į tarybą.

Tuo būtų galima ir baigti, jei dar ne vienas pastebėjimas. Savaitės pradžioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų deleguota premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė antrajame ture Vilniaus rajone palaikanti socialdemokratų atstovą. Tai kažkiek susišaukia su šio straipsnio pradžia apie meilę tarp konservatorių ir socialdemokratų. Be to, kelia ir nusistebėjimą: kodėl krikščioniškumą savo pavadinime vartojanti partija atsuka nugarą politinei jėgai, kuri skelbiasi jungianti krikščioniškas šeimas?

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 17 d. laikraščio numeryje.

Skaitytojų įvertinimas

 0 (0 įvert.)

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

2 Atsakymai į “Jei kam reikėtų apsižliumbti, tai tik prieš rinkimus raumenis demonstravusiems Skvernelio demokratams”

  1. me2s parašė:

    Mes labai gerą merę išsirinkome.

  2. Karakum parašė:

    geras straipsnis , patiko

Comments are closed.

scroll to top