Nuslopusi pandemija atleido varžtus

Šįmet nusikalstamų veikų padaugėjo visose Vilniaus apskrities savivaldybėse, išskyrus Trakų, kur užregistruota 31 nusikalstama veika mažiau nei prieš metus. Sumažėjo lygiai tiek, kiek per du šių metų mėnesius užregistruota Širvintų rajone. Tai 5 veikom daugiau nei per du pirmuosius 2022 metų mėnesius, kai mūsų rajone buvo užregistruotos 26 veikos.

Vasaris buvo beveik dvigubai ramesnis – per jį policijai pranešta apie 11 įvairių nusikaltimų ir nusižengimų, tuo tarpu per sausį buvo užregistruota 20.

Nors kovo 1-osios duomenimis tų veikų padaugėjo tik 5, jų augimas rajone šįmet 3,5 karto didesnis nei augo vidutiniškai šalyje. Vilniaus apskrityje spartesnis šuolis buvo tik Vilniaus rajone, o apskrities vidurkį ir Vilniaus miestą mes lenkėmė dvigubai.

Labiausiai į akis krenta nusikalstamumas viešose vietose – užregistruotos 5 tokios veikos, kai per du pirmuosius 2022 metų mėnesius buvo tik vienas atvejis. Tiesa, pernai tam įtakos, be abejonės, turėjo pandemija, kurios pikas kaip tik teko pernykščiam vasariui. Žmonės mažiau judėjo, mažiau būriavosi, mažiau pramogavo ar šiaip mažiau šlaistėsi viešumoje.

400 proc. augimas yra šiųmetis šalies rekordas šioje kategorijoje. Toli aplenkėme kitus. Įkandin žengiančioje Kalvarijoje užfiksuotas 250 proc. augimas: buvo 2, dabar – 7 nusikalstamos veikos, įvykdytos viešose vietose.

Ne toks ryškus nusikalstamumo viešose vietose padidėjimas užfiksuotas daugelyje savivaldybių, o Lietuvoje jis vidutiniškai išaugo tik 22 proc.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top