Jau kitą savaitę sužinosime naujausius duomenis apie partijų gretas

Iki šiandien visi politiniai komitetai ir politinės partijos privalėjo Teisingumo ministerijai pateikti savo narių sąrašus. Kaip antradienį skelbė ministerija, savo narių sąrašų dar nebuvo pateikę 4 komitetai ir 5 politinės partijos. Šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 32 komitetai ir 24 politinės partijos.

Beveik per dešimt metų partinę narystę turinčių žmonių skaičius Lietuvoje sumažėjo beveik 10 tūkstančių ir praėjusį rudenį siekė beveik 96,5 tūkstančius.

Teisingumo ministerija iki kovo 10 d. informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurie politiniai komitetai ir politinės partijos yra pateikę savo narių sąrašus.

Tačiau partijoms šiomis dienomis buvo aktualu ne tik deklaruoti savo narių skaičių. Kai kurios dar nebuvo iki galo apsisprendusios dėl savo dalyvavimo ar pozicijos artėjančių Prezidento rinkimų metu. Pavyzdžiui, kaip informavo Lietuvos regionų partija, 2023 metų spalio 1 d. turėjusi 5904 narius ir pagal jų skaičių buvusi šešta Lietuvoje, šiandien partijos taryba rinksis Alytaus rajone, Alovėje, kur spręs, ką palaikyti Prezidento rinkimuose, kas ves partijos Europos Parlamento rinkimų sąrašą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top