Japonijos ambasadoriaus viešnagė Širvintose – pirmasis žingsnis į bendradarbiavimą

Ambasadorius džiaugėsi matydamas tokią gausą Širvintų savivaldybės garbingų apdovanojimų.

Ambasadorius džiaugėsi matydamas tokią gausą Širvintų savivaldybės garbingų apdovanojimų.

Penktadienio rytą Širvintų rajono savivaldybėje lankėsi nekasdieniai svečiai. Mandagumo vizito atvyko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Jo Ekscelencija ponas Toyoei Shigeeda ir jo antrasis sekretorius Hiroya Inoue. 

Susitikimo su mere Živile Pinskuviene ir Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene metu buvo pristatytas Širvintų rajonas. Ambasadorius domėjosi vykdomais projektais, rajono ateities vizija. Draugiškai šiltas ir malonus bendravimas leido aptarti ir opias bendras Lietuvos problemas, jų galimus sprendimo būdus, ir bendradarbiavimo galimybes. O jų atrasta gana daug. Jo Ekscelencija Toyoei Shigeeda domėjosi kultūros, švietimo, o ypač verslo aplinkos klausimais. Merei Ž. Pinskuvienei pristačius investavimo galimybes, kalbėta apie verslo atstovams naudingų susitikimų organizavimą. Savo ruožtu ambasadorius išreiškė viltį ir pakvietė merę išsamiau klausimus dėl bendradarbiavimo aptarti jo rezidencijoje Vilniuje.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, antrasis sekretorius Hiroya Inoue su mere Živile Pinskuviene ir administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, antrasis sekretorius Hiroya Inoue su mere Živile Pinskuviene ir administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene.

Ambasadorių sužavėjo senosios Kernavės piliakalniai.

Ambasadorių sužavėjo senosios Kernavės piliakalniai.

Toyoei Shigeeda, žiūrinėdamas per porą pastarųjų metų Širvintų savivaldybės pelnytus apdovanojimus, džiaugėsi turėdamas galimybę svečiuotis tokiame gražiame miestelyje. Jis domėjosi miesto kilmės istorija, gyvenimo kokybe Širvintose, vykdomais darbais.

Paklaustas, iš kur sužinojo apie mūsų mažą miestelį ir kokia pagrindinė priežastis, jog turime garbės pasidžiaugti tokio garbingo asmens vizitu, ambasadorius atsakė:

– Daugumai yra svarbūs tik didieji valstybių miestai ir jų istorija, tačiau yra labai daug mažų vietovių, kurios pasižymi išskirtinėmis tradicijomis bei kultūra. Mano tikslas – aplankyti kuo daugiau mažų miestelių Lietuvoje, kurie sparčiai auga, plečiasi. Noriu prisidėti prie jų gražinimo, gyvenimo kokybės gerinimo ir surinkti apie juos kuo daugiau informacijos, kad būtų galimybė parašyti bei pateikti surinktą informaciją atvykstantiems turistams. Širvintos yra įsikūrusios netoli Vilniaus, ir nuolatos tenka matyti bei išgirsti apie čia vykstančius sparčius pokyčius dėl žmonių gerovės. Be galo džiaugiuosi šio rajono valdžia, kuri su didžiuliu atsidavimu stengiasi žmonių labui ir per ganėtinai trumpą laiką nuveikė tiek daug naudingų darbų. Tad nusprendžiau čia apsilankyti ir prie viso to, kuo galėdamas prisidėti.

Ambasadoriui taip pat buvo svarbu aplankyti senąją Lietuvos sostinę Kernavę, kurioje gana dažnai lankosi turistai iš Japonijos, ir iš arčiau susipažinti su šios vietovės istorija, istoriniu, kultūriniu paveldu.

Su mere vyko šiltas ir malonus bendravimas.

Su mere vyko šiltas ir malonus bendravimas.

Archeologijos muziejuje

Archeologijos muziejuje

Tad vizitas tęsėsi aplankant senąją Lietuvos sostinę, UNESCO paveldo objektą Kernavę bei archeologijos ir istorijos muziejų. Japonijos ambasadorius žavėjosi piliakalniais, gilinosi į muziejuje eksponuojamus radinius. Pasak jo, labai įdomu matyti, kad dvi šalys, nutolusios viena nuo kitos, turi tiek daug bendra. Japonai taip pat daug dėmesio skiria gamtos reiškiniams, senojoje religijoje jie turėjo daug dievų, garbino saulę, žemę, medžius, akmenis. Ponas Toyoei Shigeeda domėjosi teritorijos apsaugos klausimais, jam didelį įspūdį paliko interaktyvi ekspozicija, galimybės pažinti senuosius amatus, senąjį gyvenimo būdą.

Merė Živilė Pinskuvienė ir Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos vadovas Saulius Vadišis pakvietė ambasadorių dar kartą sugrįžti į Kernavę ir su žmona dalyvauti senąsias etnografines tradicijas menančioje Rasos šventėje bei Gyvosios archeologijos dienų festivalyje.

Odeta Kuročkina

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

45 Atsakymai į “Japonijos ambasadoriaus viešnagė Širvintose – pirmasis žingsnis į bendradarbiavimą”

 1. to apgailetinas parašė:

  O nuo jūsų šmeižimo vidurių bent kartais nepaleidzia?? Kiek galite tą patį per tą patį š… kasdien malti ir pudrinti žmonėms smegenines su savo melu? Ar graudu kada pasidaro?

 2. pamirsot parašė:

  liaupsiu nebuna per daug, ypac jeigu yra uz ka, o musu valdziai tikrai reikia negaileti, saunuoliai

 3. Apgailėtinas individas parašė:

  Net ir liaupsėms, ditirambams ir šlovinimo odėms kartais saiko reikia…Juokinga.

 4. tikra tiesa parašė:

  Mūsų merė tai elegancijos etalonas.

 5. išmintis parašė:

  Vieną dieną senovės kinų Imperatorius iškilmingai prisiekė:
  – Nugalėsiu ir pašalinsiu iš savo karalystės visus savo priešus.
  Po kurio laiko imperatoriau pavaldiniai nustebo pamatę valdovą, vaikštantį rūmų soduose su aršiausiais savo priešais už parankės, linksmą ir juokaujantį.
  – Bet…- kreipėsi į jį suglumęs dvariškis, – ar neprisiekei pašalinti iš karalystės visų priešų?
  – Aš juos ir pašalinau, – atsakė Imperatorius. – Padariau juos savo draugais!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+