Sunkiai apgirtęs vairavo, nes lengvai apgirtęs – užmigo

Teismas paskelbė dar du nuosprendžius vairuotojams, kurie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad vairavo neblaivūs, kai jų kraujyje buvo daugiau nei pusantros promilės etilo alkoholio. Tokie įstatymų pakeitimai įsigaliojo nuo šių metų pradžios.

1984 metais gimęs Gelvonų seniūnijos gyventojas Gediminas B. įkliuvo kovo 10-osios rytą, kai jo vairuojamą ir įtartinai po kelią „besiblaškantį“ automobilį „Volkswagen Passat“ kelyje Musninkai-Čiobiškis-Gelvonai-Vytinė sustabdė policijos pareigūnai.

Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad automobils neapdraustas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Įsodinę vairuotoją į tarnybinį automobilį ant galinės sėdynės, pareigūnai pajuto nuo Gedimino B. sklindantį stiprų alkoholio kvapą. Paraginę vairuotoją pasitikrinti blaivumą alkoholio kiekio matuokliu, policininkai išgirdo pasiūlymą „susitarti“, kad nebūtų tikrinamas jo girtumo laipsnis. Vairuotojas buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už kyšio siūlymą ir dar kartą pasakyta, kad reikia pasitikrinti girtumo laipsnį. Vairuotojas vangiai pūtė į alkotesterį, tik iš antro karto buvo nustatytas vidutinis (2,32 prom.) girtumo laipsnis. Nustačius girtumo laipsnį, Gediminas B. ne kartą siūlė „susitarti“, kad nebūtų rašomas protokolas. Apie kyšio siūlymą ir apie tai, kad šiam vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, per radijo stotelę buvo pranešta Vilniaus apskrities VPK OVS budėtojui ir Širvintų RPK vadovybei. Gediminas B. buvo pristatytas į Širvintų ligoninės priimamąjį, jo kraujyje buvo nustatyta mažiausia 1,69 prom. etilo alkoholio koncentracija.

Tyrimo metu vairuotojas savo kaltę pripažino. Anot Gedimino B., tądien jis alkoholio nevartojo, tačiau daug jo buvo gėręs iš vakaro. Nubudęs ryte apsvaigęs nesijautė. Pažįstamo žmogaus vaikai paprašė juos nuvežti į Gelvonus pas seserį, ir jis sutiko. Neprivažiavus nuo Liukonių iki Gelvonų, jo vairuojamą automobilį sustabdė iš galo tarnybiniu automobiliu važiuojantys policijos pareigūnai.

Teisiamojo posėdžio metu teismui buvo pateiktas Gedimino B. tetos O. S. prašymas perduoti jos atsakomybei kaltinamąjį pagal laidavimą be užstato. Ji prašo atsižvelgti į jos asmenines savybes ir galimybę daryti teigiamą įtaką kaltinamajam. Atsižvelgęs į tai, kad Gediminas B. atitinka laiduojamam asmeniui keliamus reikalavimus, į O. S. asmenybę, teismas atleido teisiamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodamas jį laiduotojos O. S. atsakomybei be užstato ir nustatė 1 metų laidavimo terminą. Baudžiamoji byla nutraukta. Be to, Gediminas B. prarado pusantrų metų naudotis teise vairuoti transporto priemones. Teismo sprendimu, konfiskuotas Gedimino B. automobilis „Volkswagen Passat“.

O štai Gedimino B. vienmečiui širvintiškiui Donatui G. tiek nepasisekė. Jis neblaivus prie vairo įkliuvo kovo 12-osios vakarą, kai Širvintų kaimo Sodžiaus gatvėje policijos pareigūnai sustabdė po kelią vinguriuojantį automobilį „Opel Zafira“. Priėję prie automobilio, policininkai pamatė ant galinės sėdynės tuščias skardines nuo alaus. Paaiškėjo, kad automobilio savininkas V. L. sėdi keleivio vietoje, o prie vairo – teisės vairuoti neturintis Donatas G. Jis prisipažino gėręs „daug alaus“, o paskui vairavęs. Alkotesteriu Donatui buvo nustatytas 2,42 prom. girtumas, o paimtame kraujyje šis kiekis jau viršijo sunkaus girtumo ribą ir pasiekė 2,98 prom.

Anot vairuotojo ir automobilio savininko parodymų, jie abu girtavo, paskui V. L. užmigo, o Donatas G. sėdo prie vairo ir važiavo pas draugą, bet kelyje pasimaišė policijos pareigūnai. Beje, patikrinus V. L. girtumą buvo nustatytas lengvas (1,39 prom.) girtumo laipsnis. Automobilio savininkas aiškino nežinojęs, kad jo draugas sės prie vairo.

Įvertinęs bylos aplinkybes, Širvintų rajono apylinkės teismas Donatui G. skyrė galutinę 28 MGL (1054,48 Eur) dydžio baudą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+