Širvintos šventė Europos dieną

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Jau ketvirtus metus iš eilės Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka organizavo Europos dienos šventę. Šiais metais šventinės veiklos vyko dvi dienas.

Gegužės 9-ąją – Europos dieną – Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko bendruomenių Europrotmūšis. Jame susirungė penkios komandos: Družų kaimo, Čiobiškio, Gelvonų bendruomenių, Širvintų miesto bendruomenės „Mūsų Širvintos“ ir Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“. Varžytuves akylai stebėjo ir objektyviai vertino trijų narių vertinimo komisija: Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Edita Šidlauskienė, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Aldona Barkauskienė.

Protmūšį sudarė trys turai po dešimt klausimų. Dalyviai buvo gerai pasiruošę, todėl varžytuvės neprailgo. Daugiausiai taškų – net po 25! – surinko Družų kaimo ir Gelvonų bendruomenių komandos, antri liko čiobiškiečiai, originaliai pasivadinę „Piguva“, nuo jų mažai atsiliko Širvintų kaimo ir miesto bendruomenių komandos.

Renginio dalyviams koncertavo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dainuojamosios poezijos grupė, vadovaujama Ligitos Varaneckienės.

Ne pasiektas rezultatas Europrotmūšyje buvo svarbiausias, nes visi gavo lygiaverčius prizus. Didžiausia dovana buvo bendravimas, buvimas kartu, galimybė pasitikrinti žinias, atšvęsti Europos dieną.

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Gegužės 10 d. šventinės veiklos šurmuliavo nuo ankstyvo ryto: centrinė I.Šeiniaus alėja pasipuošė geltonomis informacinės akcijos „Žvaigždžių alėja nuo Romos iki Širvintų“ žvaigždėmis bei įvairia Europos Sąjungos atributika, Viešosios bibliotekos darbuotojos skubančiuosius į darbą ar mokyklą vaišino kava ir pyragėliais, dalijo kvietimus į Europos dienos renginius. Šventiškai papuoštoje Viešosios bibliotekos skaitykloje buvo rodomas Europos kinas, vyko moksleivių protmūšis ir diskusija „Perku internetu“, kurią moderavo Europos vartotojų centro teisininkas – patarėjas Aušvydas Čebatorius.

Mažieji šventės dalyviai pasinėrė į edukacines veiklas: Širvintų lopšelio-darželio „Saulutė“ ikimokyklinukai su auklėtoja Violeta Rinkevičiene ir Širvintų pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Dalia Katiniene piešė Europos Sąjungos šalių vėliavas, klausėsi bibliotekininkių pasakojimo apie Europos Sąjungos valstybes.

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Pradinės mokyklos trečios A (mokytoja metodininkė Nijolė Miliauskaitė), trečios B (mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė) ir trečios C (vyr. mokytoja Dalia Vinslaukienė) klasių moksleiviai dalyvavo edukacinėje valandoje „Pažintis su Europos Sąjunga“, kurios metu karpė ir klijavo žvaigždes ant mėlyno popieriaus lakštų. Jų darbo rezultatas – septynios Europos Sąjungos vėliavos, papuošusios salę, kurioje vyko šventinis koncertas.

Edukacinės valandos metu bibliotekos darbuotojos surengė mini viktoriną apie Europos Sąjungą. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti prizais.

Gerą nuotaiką šventės dalyviams dovanojo atlikėjas Martynas Kavaliauskas, surengęs solinį koncertą.

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Nors neįprastai šaltas gegužės mėnesiui oras privertė atsisakyti sumanymo šventines veiklas vykdyti lauke, geros nuotaikos tai nesugadino. Svečiai atsisveikino vildamiesi pasimatyti kitų metų Europos dienoje.

Šventę finansavo Europos Komisija, šventės partneris – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centras.

Almutė Kanapienienė
Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos