Rajono taryba – cirkas, į kurį net bilieto nereikia

Dažnai pažiūriu savivaldybės tarybos posėdžius ir kuo toliau, tuo darosi liūdniau. Idiotizmas! Kaip žmonės į atsakingas pareigas išrenka tokius asmenis???

Pasidalinsiu keliomis įžvalgomis iš paskutinio matyto posėdžio. Bent kiek išprusęs žmogus turėtų žinoti, jog vandens kainas nustato ne Savivaldybė, o Kainų komisija, kai tuo tarpu tarybos narė Alytė Skeberienė posėdžio metu išsišoka su pasiūlymu savivaldybei atpiginti vandenį gyventojams. Kiek reikia norėti gauti dėmesio ir ovacijų, kad nebijoti parodyti tokio neišmanymo? Mano galva, tarybos nariai ne tik kad turėtų, jie privalo žinoti įstatymus, bent jau pagrindinius, susijusius su savivaldos reikalais. Kaip tu gali teisingai balsuoti, jei nesupranti, apie ką kalba???

Alytė „sužibėjo“ ir dar vieną kartą, kai pasipiktinusi paklausė dėl savivaldybės darbuotojų algų padidėjimo. Kaip čia taip, a? Griūk negyvas, juk tai Seimas įstatymą keitė, algas minimalias ir vidutines visiems dirbantiems pakėlė, o įstatymus, kaip žinia, reikia vykdyti visiems.

Beje, jei neklystu, įstatymas galioja gerą pusmetį, tai per tiek laiko jau kaip ir derėtų susipažinti tarybos nariams. Bet tai dar gražiau stebėt, kai klausimu dėl algų didėjimo tarnautojams tarybos narė Anna Kuznecovienė susilaiko. Kodėl? Sakytum, nesupranta, neišmano. Bet…. Taigi pačiai pagal šitą įstatymą alga pakilo, ir ne paslaptis, kad pati dirba Seime, Syso pašonėje. Seimo nariui patarinėja, tik įdomu: kaip, kai šitaip „vykusiai“ taryboje dirba. Tai čia išeina: man pakėlė, puiku, o kitiems nereikia, galima susilaikyti!

Nu, juokas pro ašaras stebint tokias „kompetencijas“ turinčius kai kuriuos mūsų rajono išrinktuosius. Aš, dirbdamas valstybės tarnautoju Vilniuje, nesuprantu vieno. Kodėl į tarybą kandidatuoti gali bet kas? Bet kokio išsilavinimo, bet kokio išprusimo ir intelekto? Gali būti visiškai kvailas, nesigaudantis nė vienoje srityje. Visiškas nesusipratimas. Nervai nelaiko. Valstybės tarnautojai, įstaigų vadovai privalo išsilaikyti sudėtingiausius testus, egzaminus, išmanyti įstatymus, praeiti didžiules atrankas ir dar visokių nesąmonių, o čia ponai gražuoliai eina atstovauti visam rajonui, spręsti daug sudėtingų klausimų ir gali net nesuprasti apie tai.

Nu, čia tik pas mus, Lietuvoj, taip gali būti. Privaloma testuoti, prieš leidžiant kandidatuoti. Sugalvoja koks nors zootechnikas ar kioskelio pardavėja be jokių elementarių žinių eiti į tarybą, patenka su sąrašu, ir sprendžia rajono biudžeto, mokyklų sistemos klausimus. Nu, ar ne baisu?

Aš negaliu nesikeikti girdėdamas, ką kalba tokie mūsų išrinktieji. Rašant rankos niežtėjo iš noro pridėti daug necenzūrinių žodžių ir keiksmažodžių. Bet, tokiu atveju, tikėtis, kad kas išspausdins, būtų buvę kvaila. Taigi, štai kokių turime išsirinkę atstovauti mums. Aišku, gal nereikėtų skirti visos kaltės tiems neišmanantiems, nesuprantantiems, bet labai dėmesio norintiems. Didžiulė kaltė krenta tiems, kas juos rinko, kurių dėka dabar tenka raudonuoti iš gėdos ir atrodyti taip, kaip atrodome.

Juozas B.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

31 Atsakymas į "Rajono taryba – cirkas, į kurį net bilieto nereikia"

 1. to Juozeliui parašė:

  Susinervinote? Vietoj lėkštės karšto vištienos sultinio pabandykite išgerti puodelį pieno su ciberžole. Tai laiko patikrintas ajurvedos gydymo būdas ir indų liaudiškas vaistas nuo nervų, noro kitus žeminti ir tulžimi spjaudytis. Teigiama, kad šiltas pienas su ciberžole gali išgydyti alergijas ir netgi polinkį rašyti šlykščius komentarus.

 2. Juozeliui parašė:

  Juozuk, kioskelio pardavėja (kur tas buvo 20m atgal) kažkuo užkliuvo, o vat renginių vedėjas, šūdlaikraščio žurnalistas, grožio salono administratorė ne?:D šitoj situacijoj gavosi kad juokiasi puodas, kad katilas juodas

 3. paskutiniam parašė:

  Aš irgi negaliu tuo patiketi, na bet visaip buna.

 4. nejaugi parašė:

  nejaugi nuolat visus skundziantis pats paskustas? svieto pabaiga

 5. juokinga parašė:

  sedi pokiekvienos tarybos masinoj keli muskietininkai pas teisinga zurnaliste, strateguoja kokio purvo pavaryt….

 6. BIRUTE parašė:

  TARYBOJ DIRBT TAI NE NAGUS BRUZINT,MAZARASTE IR TIEK,BENT JAU TYLIAI TUPETU JEI TOKIA BUKA

 7. Sidas parašė:

  Gal duokit tiems klounams kokia medziaga pasiskaityti, kad suprastu apie taryba…..

 8. kekstas parašė:

  juokinga, kai kai kurie klausia nesuprasdami patys ko klausia

 9. paskutiniam parašė:

  cirkininkų 15, o kas tie likusieji 6? Dievo vietininkai žemėje?????

 10. ? parašė:

  Nu jo, cirkininkų net 15, įdomu, kaip jie čia pateko?:))

 11. ha parašė:

  kaip ta cirkininke isvis pateko

 12. tikrai - cirkas parašė:

  Juokingas straipsnelis. Toks cirko beždžionėlės lygio.

 13. Kaimyne parašė:

  aliutei demesio reik, nesvarbu kokia kaina

 14. Rasa parašė:

  geras skaitytojo komentaras, i desimtuka, kazkam demesio stoka. kad tokius klausimus taryboje uzduot….tik klausimas, ar demesio stoka ar is tikro taip nesuprast……

 15. pastebejimas parašė:

  tiesiog patyre politikos vilkai ale vadinami kolegos nori is zmogaus durne padaryt, ir sekasi jiems gerai…. sulaukia dama demesio, tik labai neigiamo

 16. vantos lapas parašė:

  kokio bukumo reik but, kad tokiu dalyku klaust……

 17. geras parašė:

  nu patiko, taip taikliai, kad sakes, neveltui gera klycka gavus, vyru motera 😀

 18. ta parašė:

  ta ilgaplauke blonde tikrai juokina, negi valstieciai stumia ja i demesio arena tycia, ant pajuokos?

 19. birute parašė:

  taip skaniai prisikvatojau

 20. to Genute parašė:

  aisku kad demesio nori, negi anksciau nematet? jauciu tik del demesio su valstieciais dabar yra

 21. jo parašė:

  simuonnieliuuuukas matyt bijo, nes tesmai del autobusu stoties vyksta, parasas tai jo ,oi oi,

 22. Genute parašė:

  juokina Alytes issisokimai, klausia del elementariu visiem suprantamu dalyku, gal demesio nori?

 23. joras parašė:

  patiko gyventojo nuomone, bet kai kur per svelniai, cia kai kas komentuoja, kad pozicija tyli, nu zinot, geriau jau tylet ir pasiskaicius dokumentus balsuot, nei neismanyt ir garsiai rekt parodant neismanyma

 24. paskutiniam parašė:

  Komentaras visai ne i tema

 25. Anonimas parašė:

  Man tai tarybos dauguma primena „nebylių teatrą“: kalba paklusniai kilnodami rankas.

 26. Anonimas parašė:

  Visiškas Saulės užtemimas Lietuvoje matysis tik po daugiau negu 100 metų – 2126 m. spalio 16 d. Šis užtemimas matysis šiaurės rytų Lietuvoje.

 27. anicetas parašė:

  Opozicija yra labai silpna,

 28. Valstybės tarnautojas Vilniuje parašė:

  Už ką tokios kančios Marijos žemei, kai tokie veikėjai tampa valstybės tarnautojas

 29. Autoriui parašė:

  Labai norėtųsi išgirsti jūsų nuomonę apie kaikurių valdančiųjų išmanymą ir kompetencijas. Ar tylėjimas kelis metus taryboje ir nuolankus rankų kilnojimas pagal komandą parodo nerealius protinius gebėjimus? Laukiame kito straipsniuko. Ačiū

 30. Juozui parašė:

  Ar tu tikrai tiki tuo ką rašai, kad valstybės tarnautojai turi praeiti didžiules atrankas? Širvintų savivaldybėje atrankų nėra, visi per pažįstamus.

 31. Rimas parašė:

  Taip zinoma kaip gali eit i taryba tokie žmonės…kaip stepatitis,marsalka? Kaip? Juk saviems taikomi dvigubi standartai. Ir ar pati merė išmano reglamentus ?
  Juokiasi puodas kad katilas juodas

Comments are closed.

scroll to top
+