Informacija iš naujausio numerio: Nuo kada pilietiškumas – simpatizavimas konkrečiai partijai?

Praėjusią savaitę perskaičiau „Širvintų krašte“ publikuotą straipsnį „Ar tik Mateika su Šimonėliu nesiruošia stoti į „konservatorių“ partiją?“. Kad nekiltų nereikalingų „bangų“ dėl galimo informacijos nutekinimo, neakcentuosiu, ar dalyvavau šiame susitikime, ar girdėjau iš pirmų lūpų, tačiau patikinsiu, kad tai, apie ką kalbu, žinau gerai. Pagaliau, tai mano nuomonė, į kurią turiu teisę.

Pradėsiu nuo to, kad „Širvintų kraštas“ mane maloniai nustebino faktiškai pateikdamas teisingą ataskaitą apie tai, kas ir vyko. Kai ko, sakyčiau, net pasigedau, tačiau laikraščiui, ko gero, tai nebuvo įdomu. Pavyzdžiui, nustebino dviprasmiškas Seimo narės „konservatorės“ Rasos Juknevičienės požiūris į Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Juk Seimo narė atstovauja partijai, kuri visa krūtine griūna ant ambrazūrų už šalies vadovę. Ypač dabar, kai iš favoritų buvo nustumti liberalsąjūdininkai su Eligijumi Masiuliu priešakyje. Atvažiavus į mažai žinomą rajoną puse lūpų užsiminti apie Prezidentės trūkumus paprasčiausiai yra politiškai netoliaregiška. Aš už Prezidentę balsavau abu kartus ir visiškai nepritariu dėl žiniasklaidoje, taip pat – ir „Širvintų krašte“, dėl ko man apmaudu, jai išsakomos kritikos.

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje jau kelerius metus tęsiasi Seimo narės Rasos Juknevičienės paminėtas velnio ir šėtono žaidimas, kurį „užsuko“ patys šios partijos veikėjai. Būtent apie tai ir reikėjo kalbėti į Širvintas atvykusiai Seimo narei, kurios pasiklausyti ir atėjo dešiniųjų pažiūroms simpatizuojantys širvintiškiai. Užuot išgirdę apie skyriaus ateitį, apie tai, nuo ko turėtume pradėti, turėjome klausytis apie „širinskienes“ ir „karbauskius“, kurie šiuo atveju su mūsų rajonu turi tiek bendro, kad susitikime dalyvavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Vytas Šimonėlis. Juk tai patys Rasos Juknevičienės partiečiai Širvintose ėmė skaldyti partiją, ko gero, nepasidaliję garbės ar įtakos. Kaip pamenu, turbūt pirmas antklodę į savo pusę ėmė tempti Vincas Jasiukevičius, į savivaldos rinkimus ėjęs ne su partija, o savarankiškai. Vien dėl to TS-LKD prarado mažiausiai du balsus rajono taryboje, kadangi ponas Vincas surinko daugiau balsų nei du mandatus gavę vietos „konservatoriai“. Paskui partijos skyriuje viršų paėmus vienai aktyvistų pusei, kita įsižeidė ir skelbėsi sustabdę savo narystę partijoje. Svarstyklėms dabar nusvėrus į kitą pusę, panašu, vėl vyksta išėjimai ir žaislų išsinešimai iš smėlio dėžės. Ar Seimo narė Rasa Juknevičienė turi moralinę teisę kviesti vienytis visas partijas, kai prisipažįsta, kad galbūt pati skatino susiskaldymą jos atstovaujamoje partijoje, kai palaikė ne „krikdemui“ Valentinui Stundžiui ištikimus, o „konservatorių“ aukštuomenei palankius širvintiškius.

Iš to, ką girdėjau, susidarė įspūdis, jog Seimo narė Rasa Juknevičienė nelabai susigaudo, kur ji atvažiavo, kur tos Širvintos, kiek čia tarybos narių, kaip jie pasiskirstė, kas čia vyksta ir daroma, kas yra gero, o kas galėtų būti geriau. Toks įspūdis, kad į mus žiūrėjo lyg arklys į kelią pro uždėtus akių dangčius. Jei jau imiesi misijos gelbėti Širvintas nuo „maro“, jei Krašto apsaugos ministro poste susiformavusius įgūdžius ketini panaudoti kare su mažyčio rajonėlio mere, gal iš pradžių savame „štabe“ prie žemėlapio pasiaiškink situaciją. Dabar juk situacija pažįstama iš buvusios Gabrieliaus Landsbergio patarėjos lūpų. Iš jos ir sužinoma, kad pas mus yra bent vienas „labai sveiko proto žmogus“. Kaip rašyta, tai – Šimonėlis. Susidarė įspūdis, kad žmogus prieš tai rodė pažymą, jog neturi kokių nors abejonių keliančių problemų, jei tai buvo pabrėžta. Bent jau aš pasijaučiau ne toks sveikai protingas žmogus. Susitikime pagaliau sužinojome ir tai, kokiai partijai simpatizuoja tame susirinkime dalyvavusi vieno laikraštuko, save vadinančio „pilietine žiniasklaida“, redaktorė. Išeina, kad pilietiškumas pas mus greičiausiai yra ne kas kita, o simpatizavimas TS-LKD partijai. Jeigu esi jai abejingas, neduokdie – nusiteikęs prieš, tada esi ne pilietiškas! O gal tiesiog – ne pilietis? Jei taip, tai vertėtų save ir pristatyti: „konservatoriška žiniasklaida“. Neklaidintumėt visuomenės „aukštomis materijomis“.

Iš kitos pusės, kodėl vadžių ir botago į savo rankas nepaėmus būtent svečiams iš Vilniaus, jei Širvintų „konservatoriai“ – tik statistai, per tiek metų taip ir nesuradę savo lyderio ir juos keičiantys lyg kojines. Kaip ponia Rasa Juknevičienė galėjo pasidomėti, kur važiuoja, taip ir naujieji Širvintų „konservatoriai“ galėjo pasidomėti, kas pas mus atvažiuoja. Nebūtų reikėję Rasos Juknevičienės pristatinėti kaip buvusios kariuomenės vadės (ministras nebuvo ir nėra kariuomenės vadas), o Vyriausios rinkimų komisijos nario Viliaus Semeškos – kaip Seimo nario. Tokie plyšiai erudicijoje visų pirma atspindi į naujus Širvintų „konservatorių“ lyderius peršamo žmogaus elementarų nesigaudymą ir provincialumą. Kas būtų atleistina politikuojančiam kaimo diedukui, visai neatleistina visuomenininku prisistatančiam ir galbūt mero posto sieksiančiam žmogui.

Šiaip iš susirinkimo ne vienas turbūt išėjo su negerais įspūdžiais. Dviejų valandų smegenis programuojančios negatyvo dozės ne kiekvienas ištvers be padarinių sveikatai. Gal Šimonėlis su Mateika pripratę matyti tik juoda ir, kaip teisingai pavadino laikraštis, sugeba „pūsti į vieną dūdą“. Šiuo atveju įsitikinau, kad bent kol kas mano simpatijos skirtos ne šioms partijoms. Manyčiau, kad Rasai Juknevičienei pirmiausia derėtų pas save Vilniuje išsimėžti visą susikaupusį „majauskų“ ar „kriščiūnų“ mėšlą, o tik paskui Širvintose mokyti, kaip čia mums kuoptis.

Skaitytojas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

16 Atsakymų į “Informacija iš naujausio numerio: Nuo kada pilietiškumas – simpatizavimas konkrečiai partijai?”

 1. Vacytė parašė:

  Kirkilas , Bernatonis ir Co partškolose mokėsi ir TSKP plenumų medžiagas rimtai svarstė ir dabar daugeliui Jūsų kelrodė žvaigždė. Manau, kad žmogus, kokių pažiūrų jis bebūtų, neturi veikti pasalūniškai ir negarbingai. Aš diskusiją baigiau. Labanakt.

 2. to Vacytė parašė:

  Kodėl , ponia, norite uzgniauzti paprasto zmogelio viesai pasakyta minti? Jeigu taip nenorite, tai nereikejo kalbeti.

 3. tamstai Vacytei parašė:

  Panašu, vieno taip ir nesupratote: tie žmonės pagal savo statusą yra vieši asmenys, o autorius – eilinis žmogelis.

 4. to Vacyte parašė:

  Kodel jūs galvojate, kad partinis susirinkimas yra rimtas dalykas? Ar TSKP nariai, svarstydami plenumo medžiagą, gi elgdavosi rimtai? As irgi turiu teisę į nuomonę, todėl nemanau, kad tai yra rimti dalykai. Linksmų plaučių žmogus niekada rimtai nežiūrės į nerimtus dalykus, todėl šaunuolis autorius, kad paviešino.

 5. Vacytė parašė:

  Skambučiai skambučiais, bet jeigu jau straipsnyje taip smulkiai nagrinėjama, kas ką sakė, kas ką pasakė, bandoma daryti labai toli siekiančias įžvalgas, aptariamos konkrečių žmonių mintys, jų nuomonės, jie įvardijami pavardėmis o pats autorius lieka anonimu , nors pabrėžia savo teisę į nuomonę, bet kažkodėl slepiasi tą nuomonę išsakydamas viešai. Aš taipogi turiu teisę į nuomonę, todėl sakau, kad joks rimtu save laikantis leidinys tokių paskvilių apie rimtus dalykus nespausdintų, o save ir kitus gerbiantis žmogus savo nuomonę gebėtų etiškiau ir atviriau pareikšti.

 6. Anonimas parašė:

  Tcykiai tcykiai Nemunėlis teka…

 7. :) parašė:

  : ) 🙂 🙂 🙂 🙂

 8. VARGONININKAS parašė:

  O kaip jums toks variantas? Širvintų rajono meras Sigitas Kirtiklis ir pirmoji ponia Laura Kirtiklienė? Svajojat? Arba. Širvintų rajono meras Algis Maslinskas ir pirmoji ponia Raminta Maslinskienė? Pritariat? Be Kirtiklių mafijos konservatorių partijoje nieko nevyksta

 9. to Vacyte parašė:

  Kodėl kitus matote, o savo patrones nematote? Kolde toleruojate „““mums paskambino susirūpinęs kaitytojas ir pranešė“, o paskui traktorinė priekaba purvo? Kodėl ten bėdos nematote? Ar ten savi prie savų?

 10. Vacytė parašė:

  Labai jau „tautiškai “ lietuviškai ir netaktiškai , pone „Skaitytojau“ leidžiate sau kalbėti apie kitus, bet pats kažkodėl slepiatės, nepasirašote…..Ir kodėl taip pasalūniškai dirbate, jei manote esąs garbingas ir teisus?? Nesolidu kalbėti apie politinius dalykus anonimiškai. Internete komentuoti – dar dar, bet rašyti laikraštyje apie rimtus dalykus ir nepasirašyti, aš tiesiog nesuprantu tokių žmonių tikslų.

 11. ? parašė:

  Kodel jis stukacius? Jis tiesiog pilietiskas.

 12. geras parašė:

  geras, idomu kas tas skaitytojas, kas tas stukacius 😀

 13. Anonimas parašė:

  Tegu visi rajonai tokius merus kaip Pinskuviene turi, tai viskas Lietuvoje būtu ok. O tokie kryziaus zygiai pries ja mastancius zmones tik nervina.

 14. DEDE ADOLIS parašė:

  JUOKINGA, KAI VILNIUS ŠIRVINTU KOMSERTORIAMS VADOVAUJA, TIKRAI NEMIRTYNGA CHEBRYTE.

 15. laima parašė:

  Pritariu, geros mintys.

 16. To jest parašė:

  Širvintuose aplamai partijų nelikę neskaičiuojant Pinskuvienės ckebros. Realiai tai kiti suburia 5 ar iki 10 aktyvesnių veikėjų,prisirašo dar mirusių sielų pusę giminės ir vaidina partijas. Taip ir Širvintų tvarteliniai. Pusė bezdalus barstančių exkomunistų, ketvirtis aplamai nesuprantančių ko jie čia,o kitas ketvirtis kurių niekas nepriėmė. va ir partija! Oi negaliu, nugriūsiu iš juoko.

Comments are closed.

scroll to top
+