Bažnyčia ir tupykla: ar tai suderinama?

Nežinau, nei kur rašyti, nei kam sakyti. Pasirinkau „Širvintų kraštą“, kaip patį populiariausią ir patį skaitomiausią rajono laikraštį. Tikiu, kad skaitytojai mane supras ir palaikys. O problema vieniems pasirodys juokinga, kitiems rimta, tretiems – piktintis verčianti.

Žinau, kad Širvintose yra daug žmonių „su iniciatyva“. Gerai, kai su protinga iniciatyva, bet gal net daugiau yra tokių, mano kuklia nuomone, su kvaila arba, kaip paprasti žmonės sako, su „durna“ iniciatyva. Prieš gerą mėnesį nugirdau įdomų „pletką“, kad grupė aktyvistų užsinorėjo tualeto prie Širvintų bažnyčios, netgi parašus renka.

Nepatikrinti šaltiniai pašnabždėjo, kad tie aktyvistai net merės kabineto duris varstė su tokia ale problema. Vos amo nepraradau, kai išgirdau apie tokią baisybę. Pagalvojau, kad juokaujama. Neseniai kita ausimi įsitikinau, kad tai tiesa. Niekur jokio palaikymo/nepalaikymo parašo nedėjau, bet tokios šventvagystės būti neturėtų. Tualetas prie bažnyčios tikrai nesiderina. Kitapus kelio yra parkas, jame renkasi visokio plauko jaunimėlis, kuris siurbia sidrą ir maukia alų. Visas šitas velnio pramanytas skystimas niekur nedings, teks jį išpilti. Tai kur bus patogiausia – aišku, prie bažnyčios.

Bažnyčia yra Dievo namai, į juos ateinama pasiruošus susikaupimui ir maldai. Į bažnyčią neinama, kaip sakoma, „ant karštųjų“, todėl visus žemiškuosius reikalus reikia atlikti namuose, kad nereikėtų paskui per Mišias lakstyti ir susirinkusius bažnyčioje trikdyti.

Dar keletas pastebėjimų tiems, kuriuos tas reikalas šitaip prispaudžia. Mačiau, kad kažkokia trikampė tupykla yra už kapų, jeigu labai reikia, tegul vaikšto tenai. Tikriausiai, „mažam reikalui“ suspaudus, galima praverti kuklias duris už klebonijos ūkinio pastato, o „didelius reikalus“ reikia namie susitvarkyti. Dažniausiai į bažnyčią vyresnio amžiaus žmones atveža vaikai ir anūkai, tai su mašina nesunku palėkti ten, kur tualetas yra.

Manau, kad šiuolaikiniai žmonės yra labai išpaikinti, todėl ieško sveiku protu nesuvokiamų dalykų. Jokiu būdu nesutinku, kad šventoriuje ar šalia šventoriaus būtų tualetas. Gerbkime šventą vietą ir nedarykime iš savęs keturkojų.
Su visa pagarba, K. A.

Naujausi komentarai
 • neringa    2017-11-15 20:19         

  nera ko juoktis, jos nuopelnai akivaizdus.

 • OHO    2017-11-15 20:17         

  tai pavadinam Pinskuvienes aleja :)

 • neringa    2017-11-15 19:47         

  Ta purvyna nuo stuokos iki buitinio tai tik Pinskuviene sutvarke, kai nutiese normalu asfaltuota taka, o kiek metu reikejo minkyti purvyna. Gerai, kad naujo tako niekas neapskunde.

 • to :)    2017-11-15 19:13         

  O ka dare buvusieji? Ko netvarke?

 • to vm    2017-11-15 17:39         

  Cia ne apie kapus, o apie sventoriu kalbama. Biskutuka skirk

 • vm    2017-11-15 14:36         

  Ir prie Viesų ir prie Pyplių ir prie Gevonų kapinių yra tualetai ir nematau čia kažko baisaus žmonės iš toliau atvažiuoja . Manau kad prie kiekvienų kapinių turėtų būti tualetas

 • :)    2017-11-15 13:56         

  Tikrai reikia normalaus, tvarkingo tualeto, ne visi su mašinom atvažiuoja. Ir kelią prie konteinerių oi kaip reiktų sutvarkyti…

 • to Na jo    2017-11-14 20:14         

  Kai runkele pavazineja po pasauli, tai savo poniatijas gali reiksti ir Lietuvoje.

 • Na jo    2017-11-14 20:06         

  Na runkeliams tai gal is vis nereikia jokios tupyklos, yra gi krumai, taip sakant biotualetas. Tik noriu pasakyt, kad uzsenyje tai tualetai yra paprasciausiai viduje baznycios ir nieko. Ten taip pat statant bet koki statyni parduotuvei ar dar kam – privalo viduje buti tualetas o ne lauke kaip runkeliai priprate. O jav net atskiras istatymas apie tualetus yra.

 • xxx    2017-11-14 17:43         

  Pritariu paskutinei pastraipai. Maciau, kaip zmones tamposi sunis po kapus ir jiems tai atrodo normalu. Man tai atrodo nenormalu. Tai gal irgi prades reikalauti statyti ir šunu eksrementams skirtus konteinerius? Fantazijos dabartiniu yra beribes.

 • to Anonimui    2017-11-14 16:58         

  Kokiam neveikšlai reikia būti, jeigu eini į bažnyčią ar kapus paš……. ? Apie kokią kultūrą mes kalbame?

 • verute    2017-11-14 15:22         

  Organizuojant masinius renginius vienas iš reikalavimų – tualetai.

 • Anonimui    2017-11-14 14:40         

  pagal autoriu tai baznycioj ar kapinese negali prispirt rejkalas, paleisti viduriu? atsiveda juk ir vaiku i kapines, baznycia, o jiems irgi norisi sisiuko. aitoriaus manymu tuoj i autobusa ar mokykla eisime susitvarke namuose. Visuomenes sveikatos centras turetu uzdrausti ekoploatacija baznyciu ar kapiniu be tualetu. Bukim kulturingi ir netreskim geliu ant kapo organinem trasom :)

 • Anonimas    2017-11-14 13:48         

  Ale sugalvok vieta kur. Tikrai nepritariu.

 • birute    2017-11-14 13:40         

  tai gal nenori zmones kad butu baznycios viduje tupykla,bet salia jei butu tvarkinga tai butu puiku,nes dabartine tai siauba kelianti,o i kapus zmones ne vien masinom atvaziuoja ir prispirus reikalui tupiasi kaimyno sode taip kad verta pagalvoti apie normalu tualeta

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.