Musninkuose paminėta graži bibliotekos sukaktis

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Jei žmogus turi ateitį, ją turi ir knyga. Juk sykį išmokę ieškoti knygose džiaugsmo ir paguodos, mes be to nebegalime apsieiti. Daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir druska. Ir taip bus, kiek mes beišrastume įmantrių kasečių, televizorių, kompiuterių ar kitų pakaitalų…

(švedų vaikų rašytoja Astrida Lindgren)

Lapkričio 4 dieną Musninkuose paminėta graži Musninkų miestelio bibliotekos 80-ies metų sukaktis.

Musninkų biblioteka pradėjo veikti 1937 metais, kovo mėnesį. Pirmoji bibliotekininkė, dirbusi čia kelerius metus, buvo mokytoja Anelė Kilijonaitė.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Pokario metais ši biblioteka buvo vienintelė Musninkų valsčiuje. 1947 metais biblioteka atsirado ir Čiobiškyje, vėliau – Kernavėje, Vindeikiuose, Vileikiškiuose ir dar keliuose kaimuose, kurie iki 1950 metų priklausė Musninkų valsčiui. Dabar Musninkų seniūnijoje veikia 2 bibliotekos – Musninkų ir Vileikiškių.

Per šitiek metų keitėsi bibliotekos vieta ir darbuotojai. Į apylinkės tarybos (dabar seniūnijos) patalpas biblioteka persikėlė 1967 metais. Taigi, šiemet 50 metų, kai biblioteka veikia tose pačiose patalpose.

Per 80 bibliotekos gyvavimo metų keitėsi ir bibliotekos darbuotojai. Joje dirbo Stefa ir Aldona Marcinkevičiūtės, Jadvyga Valantavičiūtė, Elena Kizelienė, Vaidutė Labeckienė, Dalia Baškevičienė, Janė Rolienė, Pranė Adukauskienė, Vaida Valkauskienė. Daugiausiai savo darbo ir gyvenimo metų Musninkų bibliotekai (nuo 1965 iki 2002 metų, taigi – 37metus) padovanojo ilgametė bibliotekos darbuotoja Apolonija Prielgauskienė.

Kaimo biblioteka – bendruomenės gyvavimo centras, kuriame galima sužinoti naujausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, rasti reikiamą informaciją, mėgstamą knygą. Tai erdvė, kur ne tik giliname savo žinias, bet ir keičiamės jomis su kitais, galime patenkinti savo poreikius.

Pagal projektą „Viešojo interneto prieigos taškai“ 2003 metais Musninkų biblioteka gavo 3 kompiuterius. Lankytojai pradėjo naudotis ne tik čia sukauptomis knygomis ir periodiniais leidiniais, bet ir internetu. Šią paslaugą ypač pamėgo jaunieji bibliotekos lankytojai. 2009 metais modernizuota viešoji interneto prieiga, gauti dar 2 kompiuteriai pagal projektą „Bibliotekos pažangai“.

Musninkų bibliotekos 80-mečio šventėje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė, Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vadovė Vaiva Daugėlienė. Renginio metu buvo prisiminta bibliotekos istorija, jos nueitas kelias, pasidalyta prisiminimais bei įspūdžiais.

Bibliotekininkei renginį vesti padėjo jaunasis skaitytojas Rokas Gatelis. Muzikiniais kūriniais džiugino Neda Černiauskaitė, Greta Paulauskaitė, Domantas Rolis, eiles skaitė Audronė Janušauskienė ir Steponas Mažrimas.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Šilti padėkos žodžiai buvo skirti Musninkų seniūnijai, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai, Musninkų vaikų dienos centrui „Aitvarai“, Filomenai Vaiciekauskienei už bendradarbiavimą ir pagalbą. Padėkos įteiktos ir aktyviausiems skaitytojams vaikams: Emai Žukauskaitei, Karinai Mėlinavičiūtei, Rokui Gateliui, suaugusiems: Gražinai Markevičienei, Marytei Galvosienei, Aušrai Urbonavičienei.

Po renginio niekas neskubėjo išsiskirstyti, šiltai bendravo prie puodelio arbatos bei galėjo pasižiūrėti bibliotekininkės surengtą parodą „Bibliotekos istorijos puslapiai“.

Janė Rolienė
Musninkų vyr. bibliotekininkė

Naujausi komentarai
  • darija    2017-11-16 17:25         

    musu senjorams, kurie nesinaudoja naujausiomis technologijomis, bibliotekas vis dar yra labai svarbios, jaunimui gal kiek maziau aktualu, nes i internetus sulinde visi, bet senjorams, ypac megstantiems skaityti, tai labai svarbu

  • Saule    2017-11-16 17:24         

    reikia stengtis visais budais islaikyti musu seniuniju bibliotekas

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.