Venų varikozės gydymas: derinkite kelis metodus. Nurodo medikas

Vanų varikozė yra gana įprasta, daugelį žmonių kankinanti problema. Dažniausiai pasitaiko vyresnio amžiaus asmenų tarpe, tų, kurie turi viršsvorį. Tiesa, nebūtinai. Venų varikozė gali užklupti bet kurį žmogų nepriklausomai nuo amžiaus bei KMI, tad svarbu identifikuoti problemą ir kuo greičiau imtis gydymo metodų.

Venų varikozės gydymas priklauso nuo simptomų sunkumo, bendros sveikatos būklės ir paciento pageidavimų. Gydytojas, įvertinęs individualią situaciją, gali rekomenduoti įvairius gydymo būdus. Plačiau apie gydymą pasakoja medikė Justė.

Gyvensenos pokyčiai

Sergantiems šia liga pirmiausia siūloma koreguoti savo gyvenseną. Tikėtina, kad tai padės ženkliai sumažinti problemos mastą.

Antsvorio numetimas gali sumažinti spaudimą venoms ir pagerinti kraujotaką. Taigi, koreguokite savo KMI. Taip pat būtinas reguliarus fizinis aktyvumas. Mankšta padeda pagerinti kraujotaką ir stiprina kojų raumenis. Venkite ilgai stovėti ar sėdėti. Jei jūsų darbas ar kasdienė veikla reikalauja ilgai stovėti ar sėdėti darykite reguliarias pertraukas, kad pajudintumėte kojas ir paskatintumėte kraujotaką“,– pataria Justė.

Kai ilsitės ar miegate – stenkitės pakelti kojas aukščiau širdies lygio. Kasdien dėvėkite kompresines kojines. Jos gali padėti pagerinti kraujotaką ir sumažinti kojų tinimą bei skausmą.

Medikamentinis gydymas

Jeigu diskomfortas yra didelis – gali būti skiriami skausmą malšinantys ir uždegimą mažinantys vaistai. Tinka ir be recepto parduodami vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar paracetamolis.

Medikas gali paskirti venotonikus. Šie vaistai gali padėti pagerinti venų tonusą ir kraujotaką.

Medicininės procedūros

Yra ne vienas šios ligos gydymo būdas. Dažnai rekomenduojama skleroterapija. Jos metu į pažeistas venas suleidžiama cheminė medžiaga, kuri sukelia jų užsikimšimą ir susitraukimą.

Gali būti taikomas lazerinis gydymas. „Lazerio energija naudojama sumažinti pažeistas venas. Arba tinka ir radiodažnuminis gydymas. Jo metu sukeliamos šilumos bangos sunaikina pažeistas venas“,- teigia Justė. Sunkiais atvejais gali prireikti chirurginės operacijos, kad būtų pašalintos pažeistos venos.

Svarbu suprasti, kad ne visi venų varikozės gydymo būdai tinka visiems pacientams. Prieš priimdami sprendimą dėl gydymo – aptarkite visas galimybes su savo gydytoju. Visos situacijos turi būti  įvertinamos individualiai.Venų varikozė yra lėtinė būklė, tačiau tinkamai gydant ir prižiūrint – galima sumažinti simptomus, užkirsti kelią komplikacijoms ir pagerinti gyvenimo kokybę. Svarbiausia yra nelaukti ir esant problemai – kuo greičiau su ja kovoti. Tuomet gydymo rezultatas bus ilgalaikis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top