Saugus dantų balinimas – kokį metodą pasirinkti?

Estetiškai atrodanti šypsena suteikia pasitikėjimo, tinka visiems ir žinoma, kad niekada neišeina iš mados. Tam, kad džiaugtumėmės sveikais dantimis bei dantenomis, svarbus reguliarus vizitas pas odontologus, o jeigu norite dantims suteikti baltesnį atspalvį, pasikonsultavus su specialistu, jums gali būti parinktas priimtiniausias ir tinkamiausias saugus dantų balinimo metodas. Verta paminėti, jog vizitai pas odontologus pinigines priverčia atverti plačiau, tačiau apie galimą papildomą finansavimą, galite paskaityti detaliau čia.

Rinkoje dažnai pastebime produktų, kurie neva balina dantis: įvairios juostelės, dantų pastos, iš pirmo žvilgsnio keisti šviečiantys aparatai, kuriuos įsidėjus į burnos ertmę išgaunamas balinimo efektas. Tačiau ar šie metodai yra ne tik, kad veiksmingi, bet ir saugūs? Specialistai dvejoja ir primygtinai reikalauja, jog prieš nutariant išbandyti bet kokį ne odontologijos kabinete atliekamą dantų balinimo procedūrą, pasikonsultuoti su profesionalais. Nepasidomėjus šalutiniais efektais ar prietaisų patikimumu, galima skaudžiai nusivilti ir dantims pridaryti žalos kaip šių sujautrėjimas. Tad nusprendus balinti dantis, pateikiame galimus būdus, o kurį rinksitės jūs, nuspręsite po konsultacijos su odontologu.

Dantų balinimas lazeriu – viena populiariausių ir greičiausiai atliekamų procedūrų odontologo kabinete. Norimam efektui pasiekti jums prireiks vos vieno vizito, o išbalintais dantimis džiaugsitės ypač ilgą laiko tarpą, žinoma, jei tik imsitės tinkamos burnos ertmės priežiūros. Odontologų kabinetuose yra naudojamos pažangiausios technologijos, toks balinimo būdas nekenkia emaliui, o taip pat yra vadinamas vienu saugiausių dantų balinimo būdų. Kiekvieno paciento išgaunamas dantų baltumas gali skirtis, kadangi tai priklauso nuo daugelio faktorių: asmens amžiaus, esamos dantų spalvos, vartojamų ar praeityje vartotų vaistų. Dantų balinimas gali būti atliekamas tik burnos ertmei esant visiškai švariai. Vadinasi, pirmiausia, jums turi būti atlikta burnos higienos procedūra, nuvalytos apnašos, akmenys. Specialaus asmeninio pasiruošimo prieš dantų balinimą lazeriu nėra, o ką daryti praėjus procedūrai, jums papasakos odontologas.

Dantų balinimas kapomis – taip pat dažnai klientų pasirenkama procedūra. Nors balinimas kapomis vyksta namuose, tačiau kokias kapas pasirinkti ir kaip jomis naudotis taisyklingai jums papasakos būtent odontologas. Šis dantų balinimo metodas nuo balinimo lazeriu skiriasi savo trukme, kadangi turint kapas ir į jas suleidžiant specialų gelį, šias reikia laikyti burnos ertmėje kasdien apie 2-3 valandas, dažniausiai nepertraukiamai pora savaičių laiko. Nors šis dantų balinimo metodas užtrunka ilgiau, jo rezultatas toks pat efektyvus kaip ir balinant lazeriu, todėl turint kantrybės, verta apsvarstyti būtent šią namuose atliekamą procedūrą.

Ar esate girdėję, jog odontologo kabinete šaltos šviesos lempa taip pat gali puikiai išbalinti dantis? Inovatyvi technologija suteikia galimybę turėti baltus dantis vos per 30 minučių. Dar vienas procedūros privalumas – net ir po kelerių metų dantys neatgauna buvusio atspalvio, kuris, žinoma, jog buvo tamsesnis.

Šalutiniai dantų balinimo požymiai pasireiškia ne visiems, tačiau tai gali būti dantų jautrumas, taip pat parą po procedūros nerekomenduojama vartoti spalvotų gėrimų kaip kava, raudonas vynas, patariama nerūkyti. Laikantis rekomendacijų, jau po poros dienų nejausite jokio diskomforto ir džiaugsitės savo balta šypsena.

Technologijoms tobulėjant, o odontologams nuolatos stažuojantis ir gaunant naujų žinių, klientams Lietuvoje yra pasiūloma daug alternatyvių dantų balinimo metodų, kurių anksčiau tiesiog nebūdavo. Tad jeigu jūsų odontologas jums pasiūlys kitus balinimo metodus, išklausykite šių privalumus, pasiteiraukite apie galimus šalutinius poveikius ir išsirinkite sau tinkamiausią balinimo būdą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+