Pricer.lt prekių palyginimas: sūdyta pjaustyta lašiša nautica prieš viči. ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Dabar palyginsime lašišą sumuštiniams. Pjaustyta, sūdyta atlantinių lašišų filė Nautica ir sūdytų Atlantinių lašišų filė pjaustyta Viči. Abi 100g. Viči ant pakuotės dar parašyta, kad yra vitamino D, daug baltymų ir ji lengvai sūdyta.

Kainos

Pjaustyta, sūdyta atlantinių lašišų filė Nautica 100 g – 2,99 Eur

Sūdytų Atlantinių lašišų filė pjaustyta Viči 100 g – 3,99 Eur

Parduotuvėse žemiausia Viči kaina buvo 3,99 Eur – tik IKI tokios neturėjo, o Norfa prekiavo tik analogiška rūkyta, tačiau nesugebėjo ant lentynos padėti kainos etiketės. Taigi, sūdytų Atlantinių lašišų filė pjaustyta Viči 1 Eur arba 33 procentais brangesnė.

Sudėtys

Žiūrime sudėtis – kas ten įdomaus. O sudėtis paprasta ir vienoda pas abu produktus – lašišų filė ir druska.

Maistingumo deklaracija 100 g. Daugiausiai kilo kalorijų turi Viči – 791 kcal, Nautica – 771 kcal. Nautica turi daugiau riebalų 11 g, Viči 10 g, tame tarpe sočiųjų riebalų rūgščių abu turi vienodai 1,4 g. Nautica mažiau angliavandenių < 0,5 g, tame tarpe cukrų < 0,5 g, Viči daugiau – 2,1 g ir 0,5g atitinkamai. Viči yra daugiau baltymų 22 g, Nautica mažiau – 21 g. Druskos daugiau turi Viči – 3,5 g, Nautica mažiau nei – 3,2 g. Viči ant pakuotės deklaruoja vitamino D kiekius, Omega-3 ir Alfa-linoleno riebalų rūgštis – tas aišku bus ir Nautica lašišoje, tačiau jie to nedeklaruoja.

Pagal sudėtį ir maistingumą abi lašišos panašios. Taigi viską lems skonis, gabaliukų struktūra, kokybė.

Išvaizda, kvapas, skonis

Atidarom, uostom, žiūrim, ragaujam. Viči lašiša kiek tamsesnė (raudonesnė), be to ant filė yra likęs tamsus poodinės mėsos sluoksnis, ko ant filė be odos neturėtų būti. Ant Nautica filė to nėra. Abiejų gaminių kvapas malonus, lašišos. Struktūra gera, nebyranti, abiejuose gaminiuose po 4 nevienodo dydžio gabaliukų, neaiškių atplaišų nėra – viskas iš vieno lašišos gabalėlio. Abiejų skonis panašus, malonus lašišinis.

Vertinimas

Produktai visiškai panašūs, tačiau Viči nuskuta filė kartu su tamsia poodine mėsa, ko gaminyje už beveik 40 Eur už kilogramą neturėtų būti. Be to užrašas ant pakuotės „Lightly salted“ – lengvai sūdyta – vartotojui sako, kad gaminyje bus mažesnis druskos kiekis, tačiau jis net didesnis nei Nautica, kur tokių „reklaminių“ triukų nenaudoja.
Jeigu kas savaitę pasidarote sumuštinį su tokia lašiša, tai, pirkdami Nautica gaminį, per metus sutaupysite virš 50 Eur. Bet, jeigu tikrai norite reikšmingai taupyti, tai vietoje to, kad pirkti 100 g pjausnius su dar 30 – 40 g pakuotės už 30 – 40 Eur / kg, gal geriau nusipirkite lašišos filė už vidutiniškai 15 Eur / kg per akcijas ir pasisūdykite patys – bus ir pigiau, ir skaniau, ir tvariau.

Išsami informacija apie visą atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama https://pricer.lt/posts/527-epizodas-39-pricerlt-prekiu-palyginimas-sudyta-pjaustyta-lasisa-nautica-pries-vici-ar-nusipelneme-moketi-daugiau

Pricer.lt maisto krypties vadovas
Petras Čepkauskas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top