Pricer.lt prekių palyginimas: majonezas KANIA prieš HELLMANN‘S. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Dėl išaugusių kainų dar nedarote majonezo namuose? Tada palyginsime ar galime sutaupyti, neprarandant gero skonio, perkant tinklų prekių ženklus.

Palyginsim Lidl Kania majonezas Original ir Hellmann‘s originalus majonezas…

Kainos

Kainas lyginsim mažiausias neakcines. Aišku, turime iš karto vieną Hellmann‘s gudrybę – vieno produkto kiekis matuojamas gramais, kito mililitrais. Majonezas ne vanduo ir 1 ml neatitinka 1 g. Kadangi majonezą valgom o negeriam, tai mililitrus versim į gramus. Einam į puslapį HowMany.wiki ir normalizuojam mililitrus į gramus.

Lidl Kania majonezas Original 620 g – 2,49 Eur (4,02 Eur/kg)
Hellmann‘s originalus majonezas 625 ml (608 g) – 5,39 Eur / 608 g (8,87 Eur/kg)

Jei lyginsime su įprasta kaina – skirtumas 4,85 Eur už kilogramą, už Hellmann‘s reikia sumokėti 120 proc. brangiau nei Kania.

Sudėtys

Žiūrime sudėtis – kokie pagrindiniai skirtumai. Hellmann‘s naudoja didesnį kiekį aliejaus 76%, vietoje 72% Kania, Hellmann‘s majonezo sudėtyje esančiose garstyčiose yra papildomos kvapiosios medžiagos, Hellmann‘s vietoje kiaušinių trynių miltelių naudoja kiaušinių trynius. Kania yra papildomas dažiklis – anatas.

Maistingumo deklaracija 100 g. Hellmann‘s majonezo duomenis teko normalizuoti į gramus. Daugiausiai kalorijų turi Hellmann‘s –690 kcal, Kania – 679. Riebalų daugiau turi irgi Hellmann‘s – 75,1 g, Kanis – 73,1 g, tame tarpe sočiųjų riebalų rūgščių daugiau turi taip pat Hellmann‘s – 5,8 g, Kania – 4,6 g. Angliavandenių daugiau turi Kania – 4,2 g, Hellmann‘s – 3 g, tame tarpe cukrų taip pat daugiau Kania – 4 g, Hellmann‘s – 3 g. Baltymų yra daugiau Kania – 0,7 g, o Hellmann‘s – 0,6 g. Druskos daugiau yra Kania – 1,06 g, o Hellmann‘s – 1 g.

Išvaizda, kvapas, skonis

Gaminių sudėtis yra labai panaši, „dietiškesnis“ yra Kania, bet majonezas perkamas dėl skonio, todėl ragaujam. Atidarom, uostom, valgom. Kania atrodo kiek geltonesnis, bet tai gali būti ir dėl to, kad yra tirštesnis nei Hellmann‘s. Kania majonezo kvapas yra švelnesnis, pas Hellmann‘s aštresnis acto kvapas. Kania stuktūra tirštesnė, skonis švelnesnis ir saldesnis nei Hellmann‘s. Hellmann‘s yra skystesnis ir rūgštesnis. Ragaujantiems labiau patiko Kania.

Vertinimas

Labiau patiko Kania majonezas, nors gal kam skaniau ir rūgštesnis Hellmann‘s. Bet kokiu atveju produktai yra lygiaverčiai, bet ne kainos prasme. Jeigu su šeima per mėnesį suvalgote, sutepate, įmaišote į mišraines ar kitaip suvartojate apie 1 kg majonezo, tai pirkdami Kania, sutaupysite daugiau kaip 58 EUR per metus, kas yra visai nebloga suma.

Papildoma informacija: Išsami informacija apie visą atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama ČIA

Pricer.lt inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top