Pakabinamų šviestuvų priežiūra

Pakabinami šviestuvai dažnai yra viena svarbiausių interjero detalių, į kurią nukreipiamas kone pagrindinis kambario akcentas. Tačiau pastebima, kad vis daugiau žmonių, naujai įrenginėdami savo namus, mieliau renkasi LED paneles, juostas ar kitus, mažiau priežiūros reikalaujančius sprendimus.

Ką svarbu žinoti apie šviestuvų priežiūrą?

Iš tiesų, daugelį pakabinamų šviestuvų dažnai sudaro ne viena ir net ne dvi detalės. Kuo įmantresnis šviestuvas, tuo daugiau priežiūros jis reikalauja. Norint jį nuvalyti ar nuplauti, neretai reikia visą jį nuimti, o kartais tiesiog išardyti atskiromis detalėmis. Būtent tai ir atbaido daugelį šviestuvus besirenkančių žmonių.

Taigi, klausimas, kokius šviestuvus reikėtų rinktis, kad jų priežiūrai užtektų skirti minimaliai laiko, yra itin aktualus. Renkantis pakabinamus šviestuvus, lempa.lt parduotuvės atstovai rekomenduoja rinktis tokius, kurie susideda iš kuo mažiau detalių.

Daugiausiai priežiūros pareikalauja įvairūs modernaus, klasikinio stiliaus šviestuvai, nuo kurių priežiūros pabėgti tikriausiai nepavyks. Paprastai šio stiliaus šviestuvus puošia įvairūs kutai, kristalai, kitos ištaigingos detalės, kurios pareikalauja ypatingai daug priežiūros.

Pakabinami šviestuvai, kurie nereikalauja labai daug priežiūros

Geriausia rinktis tokius, kurie nusiima iškart vienu metu arba kurių detalės nusiima ypač paprastai. Tokiu būdu pakaks visą šviestuvo gaubtą nuimti ir nuplauti vienu kartu. Dar vertėtų rinktis tokius, kurių gaubtai yra orientuoti žemyn, nuo jų, esant poreikiui, dulkes paprasta pašalinti tiesiog drėgna šluoste.

Taip pat vertėtų rinktis matinio stiklo ar plastiko gaubtą – ant jo ženkliai mažiau matosi dulkės ir kiti nešvarumai. Tačiau, žinoma, juos valyti vis dėlto taip pat reikės. O štai gaubtą, pagamintą iš audinio ar siūlų, itin paprasta prižiūrėti tiesiog dulkių siurbliu. Pasirinkus užuolaidoms siurbti skirtą funkciją, be vargo pašalinsite dulkes, net nenuimdami šviestuvo.

Šviestuvą rinkitės atsižvelgdami į jo vietą

Šviestuvo valymas ir priežiūra yra labai aktualus, kai renkatės šviestuvą į laiptinę. Tokioje vietoje šviestuvas dažnai montuojamas 5-6 metrų aukštyje ir pasiekti jį be papildomų priemonių nėra lengva. Todėl šioje vietoje rekomenduojama kabinti kuo paprastesnės konstrukcijos ar kuo paprasčiau valomą šviestuvą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top