Kuo skiriasi universalios ir vasarinės padangos?

Ieškodami naujų padangų vairuotojai susiduria su trimis rūšimis: universaliomis, žieminėmis ir vasarinėmis. Universalias padangas galima naudoti visus metus, tačiau vasarines – tik nuo balandžio 1 d. Artėjant vasaros padangų sezonui, apžvelkime kokios ypatybės skiria universalias ir vasarines padangas bei kokios padangos geriau tinka jums.

Universalių padangų ypatybės

Universalios padangos sukurtos siekiant užtikrinti optimalų sukibimą ir valdymą įvairiomis oro sąlygomis, įskaitant šlapią, sausą ir sniegu padengtą dangą. Tačiau universalių padangų trūkumai išryškėja ekstremaliomis oro sąlygomis, kadangi žiemą jos nėra tokios efektyvios kaip žieminės, o vasarą jos dažniausiai neprilygsta vasarinėms padangoms. 

Vasarinių padangų ypatybės

Vasarinės padangos yra skiros naudojimui aukštesnėse nei 7°C temperatūrose. Jos užtikrina puikų sukibimą tiek su sausa, tiek šlapia kelio danga esant aukštesnei temperatūrai, net kai asfaltas yra stipriai įkaitęs. Vasarinės padangos yra pagamintos iš kietesnio mišinio ir turi specialų protektoriaus dizainą, kurie ir padidina sukibimą bei sutrumpina stabdymo kelią atitinkamomis oro sąlygomis. Žinoma, jos nėra pritaikytos šaltoms sąlygomis, todėl Lietuvoje ir įvairiose kitose šalyse vasarinės padangos yra leistinos tik tam tikru metų laiku. 

Kokie jų skirtumai?

Universalios ir vasarinės padangos turi nemažai skirtumų, kurie daro įtaką jų eksploatacinėms galimybėms. Universalios padangos paprastai turi sudėtingesnį protektoriaus raštą su gilesniais pagrindiniais grioveliais ir daugiau smulkių įpjovų – tai užtikrina geresnį sukibimą su sniegu ir ledu. Tuo tarpu, vasarinių padangų protektoriaus dizainas yra paprastesnis, su seklesniais grioveliais. Ši savybė užtikrina geresnį kontaktą su kelio danga ir efektyvumą aukštesnėje temperatūroje.

Be to, vasarinės padangos įprastai gaminamos iš kietesnio mišinio, kuris nesideformuoja aukštoje temperatūroje ir geriau sukimba su įkaitusia kelio danga. Universalių padangų gamyboje naudojamas minkštesnis mišinys, kuris padeda užtikrinti geresnį sukibimą esant žemesnei temperatūrai, bet toks mišinys ne toks efektyvus užtikrinant kontaktą su įkaitusia kelio danga.

Kaina bei eksploatacija

Tiek universalių, tiek vasarinių padangų kaina yra labai panaši. Dažniausiai vasarinės padangos yra šiek tiek brangesnės, bet pasitaiko daug atvejų, kad, pavyzdžiui, to paties gamintojo ir tos pačios klasės vasarinės padangos 225/50 R17 kainuoja 58 Eur, o universalios 66 Eur, bet tai priklauso ir nuo kitų padangos savybių ir charakteristikų. Taigi, padangų kainos gali būti įvairios.

Vis dėlto, vairuotojai labai dažnai universalias padangas renkasi tam, kad nereikėtų jų montuoti du kartus per metus. Be abejo, nesinaudojant montavimo paslaugomis galima šiek tiek sutaupyti, ypatingai jeigu tai R18 ar didesni ratlankiai, kurių padangų montavimas dažnai būna brangesnis. Tik reikia nepamiršti, kad rekomenduojama ratus balansuoti bent du kartus per metus. Taip pat svarbu pabrėžti, kad universalios padangos, kurias naudosite ištisus metus, esant labai skirtingoms temperatūroms nusidėvi greičiau.

Ar verta rinktis vasarines padangas vietoje universalių?

Rinkdamiesi vasarines padangas vietoje universalių jūs galite mėgautis tokiais pranašumais kaip geresnis valdymas, sukibimas, trumpesnis stabdymo kelias, todėl apskritai užtikrinamas didesnis saugumas. Vasarinės padangos pasižymi geresnėmis bendromis eksploatacinėmis savybėmis aukštesnėje temperatūroje, todėl jos išlieka saugios ir efektyvios karštomis vasaros dienomis tiek esant sausai, tiek šlapiai kelio dangai.

Kviečiame sužinoti apie vasarines bei universalias padangas daugiau internetinėje parduotuvėje Melga.lt.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top