Koks lagaminas tinkamiausias jūsų kelionei?

Planuojate kelionę ir galvojate ne tik ką pasiimti, bet ir kur susidėti? Tinkamas lengvo ir patvaraus bagažo pasirinkimas yra svarbi kiekvienos sėkmingos kelionės dalis. Kaip išsirinkti idealų lagaminą? Pasirinkimas priklauso nuo vairuojamos transporto priemonės. Vieną lagaminą galima naudoti lėktuve, kitas labiau tinka keliauti traukiniu. Todėl visada reikia atsižvelgti į asmeninius kelionių modelius. Zuza.lt ekspertai pataria, kaip išsirinkti patvarų ir praktišką lagaminą.

Lagamino talpa: matmenys ir ratukai

Pirmiausia turėtumėte nuspręsti patys ir sąžiningai atsakyti, ką iš tikrųjų naudosite ir kiek suvenyrų planuojate pasiimti kelionės metu. Turėdami omenyje šiuos aspektus, niekada neturėtų kilti per daug problemų supakuojant bagažą. Lagaminai dažniausiai turi du ar keturis ratus. Jei išvažiuojate trumpam ir reikia mažesnio lagamino, rekomenduojama rinktis nedidelį variantą su dviem ratukais, kurį daug patogiau ir greičiau perkelti. Zuza ekspertų teigimu, reikėtų atkreipti dėmesį, ar ratai yra uždengti, nes judant siaurais traukinių koridoriais ar tarp lėktuvo sėdynių jie gali būti pažeisti. Tolimoms kelionėms rinkitės didesnį lagaminą, kuris, žinoma, bus sunkesnis. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis keturių ratų variantą, kuris palengvins manevravimą.

Lagaminų tipai ir medžiagos

Įsigiję pigius lagaminus žinokite, kad plastikiniai ratai neatlaikys ilgų pervežimų nelygioje vietovėje. Todėl nusprendus lagaminui išleisti daugiau pinigų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar ratai pagaminti iš gumos ir sumontuoti ant guolių. Tokiu atveju galite būti tikri, kad lagaminas bus ne tik patvaresnis, bet ir patogesnis naudoti. Kelioniniai lagaminai gali būti pagaminti iš kietų arba minkštų medžiagų. Jei neplanuojate neštis lengvai besiglamžančių ar susilankstančių daiktų, užteks minkšto lagamino, kurio pranašumas – dėl savo elastingumo galima sutalpinti daugiau daiktų. Tokį bagažą lengviau įstumti į automobilio bagažinę. Dažniausiai naudojamos medžiagos yra didelio tankio poliesteris ir nailonas. Iš esmės tarp jų nėra jokio skirtumo, išskyrus svorį. Pasirinkimai, pagaminti iš tvirtų medžiagų, puikiai tinka kelionėms lėktuvu. Kas yra kieta? Anksčiau ABS medžiaga buvo labai populiari – ji tvirta ir patvari, atlaiko stiprų spaudimą, kartu turi pakankamai tvirtumo ir standumo. Variantai, pagaminti iš šios medžiagos, po sunkių kritimų gali turėti įtrūkimų ir įlenkimų. Šiuo metu dauguma lagaminų yra pagaminti iš polikarbonato. Didžiausias privalumas – elastingumas, net ir esant didelėms apkrovoms, jie ne tik apsaugo bagažo skyriaus turinį, bet ir po deformacijos grįžta į pradinę formą.

Kaip apsaugoti lagaminą kelionės metu ir kokias rankenas pasirinkti?

Keliaudami visi dažnai paliekame savo bagažą saugoti i kitiems, todėl norime, kad mūsų asmeninis turtas būtų apsaugotas. Dažnai į tai atsižvelgia lagaminų ir kelioninių krepšių gamintojai, įrengdami juos spynomis arba kombinuotomis spynomis. Tokios apsaugos keliaujant po Europą daugiau nei pakanka, tačiau keliaujant už Europos ribų, ypač į JAV, vis tiek verta turėti lagaminą su TSA užraktu. TSA spynos leidžia muitinės agentams patikrinti jūsų bagažą jo nepažeidžiant. JAV pareigūnai itin atsargiai žiūri į saugumą ir niekas nebijo atidaryti net kieto lagamino, jei negali apžiūrėti turinio kitomis priemonėmis. Pareigūnai turi specialų TSA spynos raktą, kuris leidžia atidaryti lagaminą nenaudojant žirklių. Rankenų kokybę lemia jų ilgis ir bendras dizainas. Ilgis turi būti koreguojamas pagal jūsų ūgį. Kai kurios rankenos turi didžiulį privalumą, nes yra reguliuojamos. Svarbiausia, kad lagaminą būtų galima tempti nepasilenkus. Dauguma šių dienų lagaminų yra su standžiais teleskopiniais stovais. Svarbiausia, kaip konkretus laikiklis tvirtinamas prie bagažinės korpuso. Geriau būtų integruoti laikiklį į korpuso rėmą – rankenos siuvimas nėra labai patvarus sprendimas. Rėmas turi būti pagamintas iš duraliuminio lydinio.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top