Kodėl jūsų automobiliui reikia generatoriaus ir kada jį pakeisti

Įjungus variklį generatorius tiekia elektrą transporto priemonei ir įkrauna akumuliatorių. Alkūninis velenas per diržą suka generatoriaus veleną, o visos transporto priemonės sistemos maitinamos tiesiogiai iš generatoriaus.

Jau daugiau nei pusę amžiaus transporto priemonėse naudojami tik kintamosios srovės generatoriai, nes jie yra pigesni, patikimesni ir kompaktiškesni už iki 1960 m. naudotus nuolatinės srovės generatorius. Tačiau transporto priemonės sistemoms maitinti reikalinga nuolatinė srovė. Kiekviename generatoriuje yra diodų tiltelis, kuris kintamąją srovę paverčia nuolatine.

Generuojama įtampa tiesiogiai priklauso nuo generatoriaus veleno sukimosi greičio – kuo greičiau, tuo didesnė įtampa. Transporto priemonei turi būti tiekiama stabili 14 voltų įtampa. Šiam lygiui palaikyti kintamosios srovės generatorius turi reguliatorių, kuris esant mažoms apsukoms padidina išėjimo įtampą, o esant didelėms apsukoms, priešingai, į tinklą praleidžia tik reikiamą 14 voltų įtampą.

Kaip sužinoti, ar reikia keisti arba remontuoti alternatorių?

Lengvi ir sunkūs simptomai rodo, kad varikliui veikiant sutriko generatoriaus veikimas.

Lengvi simptomai – degančio akumuliatoriaus klaidos lemputė ir sumažėjęs halogeninių priekinių žibintų ir prietaisų skydelio ryškumas, kai variklis dirba nedideliu sūkių dažniu (tuščiąja eiga) – vos tik sustojate prie šviesoforo arba pajudate iš vietos, priekiniai žibintai ir prietaisų skydelis pradeda mirgėti. Taip dažniausiai elgiamasi dėl generatoriaus šepetėlių problemos.

Sunkus simptomas – prietaisų skydelyje esanti šviečiančių lempučių grandinė, signalizuojanti apie klaidą. Jei automobilis praneša, kad viskas jame sugedo, ir neaišku, kaip dar važiuojate, tikėtina, kad dėl įtampos šuolių borto tinkle atsirado klaidų borto kompiuteryje.

Jei automobilis apskritai neužsiveda, o nemalonūs įsiurbimo relės spragtelėjimai po variklio dangčiu yra užuomina apie išsikrovusį akumuliatorių, tai nereiškia, kad sugedo generatoriaus maitinimo blokas, todėl akumuliatorius išsikrovė. Visai įmanoma, kad akumuliatoriaus tarnavimo laikas baigėsi, o generatoriaus dar laukia ilgas kelias.

Kaip pakeisti transporto priemonės generatorių

Norint išvengti nemalonių ir neigiamų pasekmių, būtina laikytis tam tikros veiksmų tvarkos, kuri yra svarbi, nes kitaip bus tiesiog neįmanoma pasiekti norimo rezultato.

Automobilių generatoriaus keitimo video pamoka – Autodoc.lt

Taigi, pirmiausia reikia atjungti visus variklio elementus, kurie gali trukdyti išimti patį generatorių. Tada nuo skriemulio reikia nuimti pavaros diržą. Atlikus šiuos veiksmus, verta atsukti generatoriaus laikiklius. Tik atlikus šią seką galima pašalinti pažeistą elementą.

Atlikus remonto darbus, jį reikės iš naujo sumontuoti. Jei generatoriaus suremontuoti neįmanoma, suraskite naują ir sumontuokite jį pirmiau aprašyta tvarka.

Išvados. Laiku užkirtus kelią alternatoriaus keitimui ir jį prižiūrint, galima išvengti būtinybės jį pakeisti. Tačiau jei gedimo išvengti neįmanoma, geriau visus darbus atlikti laiku.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top