Kalėdines dovanas ragina keisti į paramą Ukrainai: patarė, kaip tą lengvai padaryti

Šventiniu laikotarpiu daugumą apima kalėdinė karštinė – skubame puošti namus, spėti supirkti dovanas artimiesiems. Tačiau svarbu, kad per lėkimą neužmirštume ir Ukrainoje kovojančių didvyrių bei be šildymo ir net vandens likusius žmones. Dalį šventinio biudžeto šiemet kviečiama skirti fondams, teikiantiems paramą Ukrainos žmonėms. Kaip pasitelkus išmanius sprendimus galite lengvai paaukoti?

„Kalėdinis laikotarpis dažniausiai būna neįprastai užimtas. Visgi negalime pamiršti už mūsų visų laisvę kovojančių ukrainiečių. Šiandien jau yra įvairių būdų kaip galite paremti Ukrainą, tereikia išsirinkti jums tinkamiausią“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

Užtenka nuskaityti QR kodą

Paramos fondas „Mėlyna ir geltona“ suteikia galimybę paaukoti skambinant, pervedant lėšas per banką, nuskaičius QR kodą ar net užsisakyti „rėmimo prenumeratą“.

„Šis fondas siūlo daugybę aukojimo būdų, kuriuos galite atlikti vos kelių mygtukų paspaudimais. Pavyzdžiui, įsijungę kamerą savo išmaniajame telefone, galite nuskenuoti QR kodą, kuris nuves į puslapį, kuriame reikės nurodyti aukojamą sumą, el. pašto adresą ir atlikti pavedimą. Toks būdas labai patogus, nes nereikia ieškoti informacijos interneto svetainės naršyklėje ir galima pasirinkti bet kokią norimą sumą“, – pasakoja „Bites Profė“. 

A. Adomaitytė akcentuoja, kad norintiems remti periodiškai, fondas „Mėlyna ir Geltona“, suteikia galimybę užsisakyti rėmimo prenumeratą. Tereikia išsiųsti žinutę ar skambinti numeriu 1482 ir pasirinkti, kokią sumą – 3 ar 5 eurus, kas mėnesį norite skirti Ukrainai.

„Jei remti norite paprasčiausiu būdu – trumpąja žinute, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus įkurtas fondas „Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai“ suteikia galimybę skirti auką numeriu 1405 išsiuntus žinutę su tekstu „1539“. Toks būdas paprastas ir patogus tiems, kurie neturi išmaniųjų telefonų“ – pasakoja A. Adomaityte

Dovanos iš Ukrainos kūrėjų

Jei dar neturite Kalėdinės dovanos artimiesiems, verta pasižvalgyti „Made with bravery“ puslapyje. Jame galite rasti įvairių daiktų – nuo interjero detalių ir drabužių, kurie sukurti Ukrainoje gyvenančių žmonių ir taip paremti jų kūrybą, o 5 proc. nuo sumos keliauja paramos fondui „United24“. 

„Internetinės parduotuvės „Made with bravery“ asortimente galima rinktis iš įvairių produktų: aksesuarų, drabužių, avalynės, knygų ar net žaislų, todėl galite rasti dovaną bet kokiam žmogui. Visi daiktai sukurti Ukrainoje, todėl prekės unikalios ir autentiškos, o pirkdami ne tik remiate Ukrainos kūrėjus, bet ir paaukojate paramos fondui. Prekės keliaus paštu iš Ukrainos, todėl atkreipkite dėmesį į pristatymo laiko trukmę“, – aiškina išmaniųjų technologijų ekspertė.

Suteikite būstą karo pabėgėliams

Paramą skirti galite ne tik finansiškai – fondas „Stiprūs kartu“ kviečia registruotis žmones, kurie turi laisvą gyvenamąjį plotą ir gali jį suteikti nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

„Jei turite nenaudojamą kambarį, butą ar svečių namelį, galite užsiregistruoti puslapyje „Stiprūs kartu“ ir suteikti apgyvendinimą į Lietuvą atvykusiems Ukrainos žmonėms. Jei laisvo gyvenamojo ploto pasiūlyti negalite, fondas kviečia prisidėti prie karo pabėgėlių pervežimo nuo sienos iki apgyvendinimo vietos“, – pabrėžia „Bitės profė“.

Bitė Lietuva inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top