Kaip prižiūrėti šaldytuvą?

senukai.lt

Tikriausiai nerasime namų, kuriuose nebūtų šaldytuvo. Ši buitinė technika padeda maistui išlikti šviežiam, tinkamos temperatūros ilgesnį laiką. Tam, kad maistas išliktu šviežias, skanus ir tinkamas vartoti, šaldytuvą būtina tinkamai prižiūrėti. Štai keletas patarimų, ką daryti, jog šaldytuvas būtų visuomet švarus ir tinkamas laikyti maistą.

Pirmiausia pasiruoškite visas reikalingas priemones, su kuriomis planuojate valyti šaldytuvą. Šaldytuvo valymui puikiai tiks natūralios priemonės soda ir actas, o jeigu nenorite jų naudoti, galite tiesiog į šiltą vandenį įpilti indų ploviklio, taip pat bus reikalinga kempinėlė ir šluostė. Pirmiausia reikėtų viską išimti iš šaldytuvo, kad jis liktų visiškai tuščias, taip bus daug patogiau šaldytuvą valyti. Tuomet išimkite visas šaldytuvo lentynėles, stalčius, nepamirškite šaldytuvo durelėse esančių lentynų, kurios taip pat išsiima. Visas šias detales sudėkite į šiltą vandenį su indų plovikliu ir gerai nušveiskite su kempinėle. Nuskalaukite jas su švariu vandeniu ir ypač gerai nusausinkite. Nuvalykite su sodos ir acto arba vandens ir indų ploviklio mišiniu visas šaldytuvo sieneles, vėliau taip pat viską kruopščiai nuvalykite su drėgna, švaria šluoste, taip, kad šaldytuve neliktų jokių cheminės medžiagos likučių. Kai šaldytuvas bus sausas, sudėkite visas lentynas, stalčius, patikrinkite viso maisto galiojimo terminus, nuvalykite visas maisto pakuotes ir sudėkite viską į vietas.

Svarbu paminėti, kad jeigu jūsų šaldytuvas yra švarus, tai nereiškia, kad tai jau visapusiška apsauga nuo blogo kvapo. Štai keletas būdų kaip apsaugoti šaldytuvą nuo blogo kvapo. Jei jau išvalėte šaldytuvą ir atrinkote visus produktus, o kvapas vis tiek niekur nedingo, pabandykite į šaldytuvą įdėti indelį su soda. Ši puikiai sugeria visus kvapus. Taip pat puikiai nemalonius kvapus šalina ir citrina. Verta paminėti, kad šalinti nemaloniam šaldytuvo kvapui nebūtina dėti visą citriną, užteks ir jos žievės. Įdomu, jog žmonės, kurie laiko šaldytuve svogūnus, rečiau skundžiasi blogu kvapu šaldytuve. Taip yra, nes svogūnas yra puikus blogo kvapo surinkėjas. O jeigu norite ne tik panaikinti nemalonų kvapą iš šaldytuvo, bet ir suteikti malonų aromatą, naudokite šiuos natūralius produktus – kavos pupeles, citrusinius vaisius arba kvapnius augalus. Puikai tiks rozmarinas, bazilikas. Šie augalai skleidžia intensyvų, skanų aromatą, todėl jūsų šaldytuvas bus malonaus kvapo.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top