Kadastriniai matavimai: kokie yra kainą lemiantys veiksniai?

Šiandien specialistų paslaugų dažnai prireikia atliekant bet kokius veiksmus su žemės sklypais – atliekant geodezinius matavimus, registraciją, žemės padalijimą ar dokumentų perregistravimą.

Prieš kviesdamiesi specialistą, pasistenkite iš anksto išsiaiškinti, kiek kainuoja kadastrinių darbų paslaugos. Žinodami kainoraštį, galite sudaryti veiksmų planą ir nuspręsti, ar verta pradėti sandorį su nekilnojamuoju turtu. Trumpai pakalbėkime apie tai, kaip apskaičiuoti kadastrinių darbų kainą.

Nuo ko priklauso kadastrinių matavimų kaina?

Kadastrinių darbų tikslas – nustatyti žemės sklypo ribas arba jas patikslinti atliekant geodezinius matavimus. Procedūra atliekama siekiant išvengti nesutarimų su kaimyninių sklypų savininkais arba valstybinėmis kontroliuojančiomis organizacijomis. Dėl šios specifikos kadastrinių darbų gali prireikti ir prieš parduodant nekilnojamąjį turtą, ir prieš jį privatizuojant. Šiuo pagrindu mokestis gali skirtis priklausomai nuo to, kokiai vertei vertinamas turtas.

Kadastrinių darbų kaina priklauso nuo šių kriterijų:

  • objekto, kurio tyrimas atliekamas, rūšies;
  • atliekamų darbų sudėtingumo ir apimties;
  • kas yra užsakovas – juridinis ar fizinis asmuo;
  • kitų ypatumų, dėl kurių iš anksto susitariama su užsakovu.

Daugiau informacijos apie tai, nuo ko tiksliai priklauso kadastrinių matavimų kaina rasite internete: pds.lt.

Paprastai pagrindinis išlaidų apskaičiavimo kriterijus yra objekto plotas, nuo kurio priklauso darbų apimtis ir sudėtingumas. Jis turi įtakos darbo sąnaudoms, matuojamoms standartinėmis valandomis. Norint preliminariai apskaičiuoti matavimų kainą, pakanka išsiaiškinti, kiek laiko kadastro inžinierius sugaiš matavimams, ir šias valandas padauginti iš kainoraštyje nurodytos kainos.

Atliekamų darbų rūšys

Bet kokie žemės sklypo kadastriniai matavimai atliekami pagal griežtai nustatytas taisykles, naudojant modernią didelio tikslumo įrangą. Matavimų paslaugos gali apimti tokias darbų rūšis:

  • nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų rinkimas;
  • geodezinio tinklo įvertinimas;
  • tikslus linijinių matmenų ir ploto apskaičiavimas;
  • kontrolinių riboženklių vietos nustatymas ir jų perdavimas klientui;
  • ribų nustatymas;
  • ribų plano parengimas ir kiti darbo procesai: po to visi duomenys apdorojami ir tikrinami, o sklypai braižomi pagal žemės registro reikalavimus.

Kokia įranga naudojama atliekant kadastrinius matavimus?

Kadastriniams matavimams atlikti naudojama naujausia ir pažangiausia technika. Matavimai atliekami naudojant GPS įrangą ir palydovinį ryšį. Tokiu būdu galima labai tiksliai atvaizduoti nuosavybės ribas.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top