Ką pasiimti į kelionę?

Ne paslaptis, jog atostogos – tai vienas laukiamiausių įvykių bene kiekvieno žmogaus gyvenime. Ir nors šis periodas skirtas atsipalaiduoti, greičiausiai daugelis yra susidūręs su situacija, kada ruošiantis į kelionę, apima stresas. Dažnai jis yra susijęs būtent su daiktų krovimu, baime nespėti susiruošti ir kažką užmiršti.Tad, jei nenumaldomai artėja atostogos, o jūs dar nepradėjote pasiruošimo proceso – nepergyvenkite. Nepriklausomai nuo to, kuriuo metų laiku planuojate kelionę ar į kurią pasaulio vietą ketinate vykti, yra keletas daiktų, kurie praverčia kiekvieną kartą. Būtent šiame straipsnyje ir aptarsime, ką rekomenduojama pasiimti į kelionę, kad būtų galima išvengti streso, o taip pat kad būtų užtikrinamas maksimalus komfortas.

Lagaminas

Nors tai atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau prieš kelionę būtinai pasitikrinkite, ar jūsų lagaminas vis dar yra tinkamas naudoti bei ar jis atitinka pasirinktos oro linijų bendrovės bagažo reikalavimus. Kiekviena aviakompanija taiko tam tikras taisykles, kurios nurodo, kokį rankinį bagažą galima pasiimti su savimi į lėktuvą. Dažniausiai rankinis bagažas yra griežtai tikrinamas, todėl įsitikinkite, jog jis atitinka nurodytus išmatavimus bei svorį. Tiesa, net jei ir nuspręsite rinktis registruojamą bagažą, turėkite omenyje, jog ši paslauga kainuoja papildomai, o taip pat jis negalės būti neribotų išmatavimų bei svorio, tad būtinai į tai atkreipkite dėmesį. Na, o jei jūsų turimas lagaminas neatitinka oro linijų bendrovės reikalavimų ar tiesiog norite atsinaujinti, didelį jų asortimentą geru kainos bei kokybės santykiu rasite čia – https://pigu.lt/lt/search?q=lagaminai.

Drabužiai

Ne paslaptis, didžiąją dalį vietos lagamine užima ne kas kita, o drabužiai. Visgi, nereikėtų persistengti – susidarykite aiškų drabužių sąrašą, kuriuos ketinate imti į kelionę. Neretai į lagaminą prisidėjus per daug rūbų, daugelis jų nė nebūna panaudoti. Tad, vietoje to, pabandykite susikurti drabužių kapsulę – jos pagalba turint keletą pagrindinių, bazinių drabužių, galima sukurti tikrai ne vieną ir ne du derinius. Kapsulėje esantys rūbai dera tarpusavyje, todėl apsirengti tampa kur kas lengviau. Tiesa, net jei ir važiuojate į šiltus kraštus, reikėtų nepamiršti lengvos vyriškos ar moteriškos striukės, kadangi vakarais ir naktimis oro temperatūra gali gerokai nukristi.

Avalynė

Jei keliaujate su rankiniu bagažu, papildoma avalynės pora yra tai, kas gali sunkokai tilpti į lagaminą. Tokiu atveju rekomenduojama išsirinkti vieną batų porą, kuri tiktų visiems atvejams. Svarbiausia, jog tai būtų ne naujai įsigyta avalynė, kadangi, kad ir kokia patogi ji pasirodytų parduotuvėje, pradėjus daugiau vaikščioti, ji gali pradėti trinti, kelti diskomfortą ar net skausmą pėdose. Ruošiantis ten, kur šilta, siūloma rinktis batus, pagamintus iš lengvų, odai kvėpuoti leidžiančių medžiagų. Tuo tarpu, jei jūsų kelionės kryptis išsiskiria atšiauriu klimatu, tuomet neperšlampama avalynė su pašiltinimu bus puikus variantas.

Galvos apdangalas ir akiniai nuo saulės

Galvos apdangalai ir akiniai nuo saulės gali pasitarnauti tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Keliaujant vasaros sezonu, kepurė ar skrybėlė yra būtinas aksesuaras, apsaugantis nuo tiesioginių saulės spindulių ir saulės smūgio. Tuo tarpu, žiemos metu kepurė saugos nuo šalčio, vėjo ar kritulių.

Be galvos apdangalų, nepamirškite ir akinių nuo saulės. Akinantys saulės spinduliai gali išvarginti akis ar net sukelti jų skausmą. Tad, jei pasirinksite akinius, kurie būtų poliarizuoti ir su UV apsauga, jie bus nepamainomas aksesuarastiek mėgaujantis saulės voniomis Maldyvuose, tiek slidinėjant Alpių viršūnėse.

Higienos priemonės

Kraudami lagaminą, būtinai į jį įsidėkite ir pagrindines higienos priemones. Tai gali būti: šampūnas, dušo prausiklis, dezodorantas, burnos priežiūros priemonės bei kita. Nors daugelis viešbučių savo svečiams siūlo kambarius su paruoštais rankšluosčiais ir pagrindinėmis higienos priemonėmis, kartais pasitaiko išimčių. Būtent dėl to rekomenduojama lagamine turėti pagrindinius higienos reikmenis ar net ploną mikropluošto rankšluostį, kuris neužimtų daug vietos, tačiau, prireikus, puikiai sugertų drėgmę.

Vaistinėlė

Taip pat patariama lagamine atrasti vietos vaistinėlei, kurioje būtų vaistai nuo skausmo, peršalimo, virškinamojo trakto sutrikimų, alergijos, pykinimo ar pirmosios pagalbos priemonių nuo sumušimų. Pagalvokite ir apie receptinius vaistus – galbūt kažkuriuos iš jų turite vartoti reguliariai, kiekvieną dieną? Tokiu atveju reikėtų pasirūpinti jų atsargomis, kadangi nežinia, ar kitoje šalyje, net ir turėdami receptą, juos galėsite lengvai įsigyti. Negana to, jei atostogauti ketinate ne mieste, o gamtoje, galbūt reikėtų pagalvoti ir apie papildomas priemones, tarkime, repelentus ar priemones nuo nudegimų. Na, okeliaujant į egzotinę šalį, būtina pasidomėti, kokie skiepai čia yra privalomi.

Dokumentai ir pinigai

Paskutinis, tačiau pats svarbiausias dalykas, kurį būtina įsidėti į lagaminą – dokumentai ir pasikeisti pinigai į vietinę valiutą. Pasas ar asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas, vizos bei kiti dokumentai yra tai, kuo būtina pasirūpinti, ruošiantis į kelionę. Būtinai atkreipkite dėmesį, ar turimas asmens tapatybės dokumentas galioja bei ar nėra pažeistas. Visus dokumentus laikykite saugioje, tačiau prieinamoje vietoje, kadangi jų prireiks saugumo patikros metu, lipant į lėktuvą ir kitose panašiose situacijose. Be to, nepamirškite su savimi pasiimti grynųjų pinigų, kurie būtų pakeisti į vietinę valiutą. Ne paslaptis, jog tikrai ne visose vietose įmanomas atsiskaitymas kortele, todėl grynieji pinigai tikrai pravers.

Tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog dabar bus kur kas lengviau pasiruošti kelionei. Pasirūpinę šiais pagrindiniais daiktais, galėsite jaustis kur kas ramiau. Na, o jei kažko ir pritrūks, tuos daiktus galėsite nesunkiai įsigyti vietinėse parduotuvėse. Tiesa, rekomenduojame daiktus susikrauti, likus kelioms dienoms iki kelionės – nepalikite šio darbo paskutinei minutei, kadangi tai kelia papildomą stresą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top