Dantų balinimo patarimai

Žmogaus šypsena yra viena pirmųjų veido dalių, kurią žmonės pamato. Todėl daugelis žmonių nori įsitikinti, kad jų šypsena sustabdytų žmones.

Aštuoniasdešimt procentų 18-49 metų amžiaus amerikiečių nori turėti baltesnius dantis ir sužinoti geriausius dantų balinimo būdus. Jei esate vienas iš šių žmonių, savo noru nesate vienišas.

Dantų balinimas, kokiais būdais galite tai padaryti, kai neturite laiko apsilankyti pas odontologą? Pateikiame odontologų rekomenduojamus dantų balinimo patarimus, kuriuos galite naudoti kasdienėje rutinoje

Balinama pasta

Daktaras Tomas sako, kad turėtumėte žinoti apie įvairias sudedamąsias dalis, kurių gali būti jūsų balinančioje dantų pastoje. Nors baliklis gali padėti atsikratyti bet kokių galimų spalvos pakitimų, jis gali turėti žalingą poveikį, jei jūsų dantys yra jautrūs.

Kai kurie iš dažniausiai į balinamąją dantų pastą dedamų ingredientų yra šie:

Vandenilio peroksidas

švelnios abrazyvinės medžiagos (t. y. silicio dioksidas, dikalcio fosfatas, kalcio karbonatas, natrio metafosfatas, cirkonio silikatas)

Aktyvinta medžio anglis

Atminkite, kad šios sudedamosios dalys paprastai padeda pašalinti tik paviršinį dantų sluoksnį, todėl neišbalina viso danties. Vienintelė balinamoji dantų pasta, kuri, kaip įrodyta, savaime balina visą dantį, yra hidroksiapatito (HAp) dantų pasta.

Nevartokite kas dažo dantis

Jei norite pašviesinti dantis, bet nenorite gauti brangios odontologo sąskaitos, vienas iš geriausių būdų išlaikyti dantis švarius – vengti vartoti natūraliai dantis dažančius daiktus. Kai kurie iš labiausiai dantis dažančių produktų yra šie:

  • Raudonasis vynas
  • Rūkymas
  • Kava ir arbata
  • pomidorų padažas
  • karis
  • Balzaminis actas
  • Gazuoti gėrimai
  • Vaisių sultys

Jei nusprendėte juos vartoti reguliariai, stenkitės juos riboti, po jų skalauti burną vandeniu arba naudoti šiaudelį (gėrimams).

Mažiau cukraus

Saldus maistas gali būti skanus tą akimirką, tačiau ilgainiui jis gali turėti įtakos jūsų dantims ir dantų higienai. Taip yra todėl, kad maiste esantis cukrus gali sąveikauti su burnoje esančiomis bakterijomis ir gaminti rūgštį. Dėl susidariusios rūgšties dantys gelsta ir praranda emalį.

Venkite valgyti daug maisto, kuriame yra pridėtinio cukraus, pavyzdžiui, nesveiko maisto. Geriausias maistas baltesniems dantims yra traškūs vaisiai ir daržovės (t. y. obuoliai, salierai ir morkos) bei pieno produktai.

Žinoma, tinkamo maisto valgymas nepakeičia reguliaraus dantų valymo bent du kartus per dieną!

Burnos higiena

Kiekvieno žmogaus dantys gali pagelsti, kuo labiau jie sensta, tačiau tai nėra pasiteisinimas niekam nesilaikyti geros burnos higienos.

Puiki rutina, garantuojanti gražesnę šypseną, apima dantų valymą du kartus per dieną, dantų siūlą bent kartą per dieną, liežuvio krapštymą ir reguliarią apžiūrą pas odontologą.

Kai praktikuojate gerą higieną, užkertate kelią apnašų kaupimuisi ir dantenų ligoms, dėl kurių kaupiasi apnašos ir, jei jos sunkios, netenkama dantų. Jūsų burna ir šypsena jums padėkos.

Rūkymas

Rūkymas turi įtakos ne tik jūsų plaučiams ir širdžiai – jis taip pat gali paveikti jūsų dantų spalvą. Taip yra todėl, kad tokie produktai kaip tabakas, esantys cigaruose ir cigaretėse, įstrigsta jūsų dantų emalio grioveliuose ir angose. Dėl to, kad jie įstrigo, dantys nusidažo taip, kad gali atrodyti geltonos ar net rudos spalvos.

Kad taip nenutiktų, turėtumėte visiškai nerūkyti. Jūsų kūnas ir burna bus laimingi dėl to, kad negausite poveikio.

Balinimas

Vienas iš gydymo būdų, kurį jums gali rekomenduoti odontologas, yra individualus balinimo dėklas, pagamintas pagal jūsų burnos poreikius. Balinimo dėklo procese naudojamas odontologo sukurtas dėklas, pritaikytas prie asmens burnos, ir mažesnio stiprumo balinamasis gelis, kuris veikia kelias savaites. Per tai įvyksta pastovesnis spalvos pokytis, nes jam leidžiama įsiskverbti giliai į dantį.

Rezultatai gali išryškėti po dviejų-trijų savaičių kasdienio naudojimo, nors geltoniems dantims, kurie yra atsparesni balikliui, gali prireikti šešių-aštuonių savaičių. Jei ši galimybė jus domina, pasitarkite su savo odontologu, kad sužinotumėte, kaip gauti balinimo padėklus!

Vizitas pas odontologą

Jei tiksliai nežinote, kuria kryptimi pasukti, kai domitės, kaip išbalinti dantis, nėra geresnio žmogaus, kurio galėtumėte paklausti, nei odontologas.

Be to, kad dantys būtų išvalyti, odontologas gali rekomenduoti tinkamą profesionalią balinimo procedūrą, kurią galima atlikti tik jo kabinete. Papildomas privalumas yra tai, kad jie gali pritaikyti norimą baltą dantų atspalvį.

Priežastis, kodėl apsilankymas pas odontologą gali būti geresnis nei namuose, yra ta, kad odontologas gali imtis specialių atsargumo priemonių, kad apsaugotų jūsų liežuvį, dantenas ir skruostus nuo cheminių medžiagų, esančių balinimo tirpale, naudodamas marlę, retraktorius ir barjerus, rekomenduojame odontologijos klinika Papadent specialistus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top