AR SUDĖTINGA PASTATYTI SODE SIP NAMELĮ?

Sode ar sodų bendrijos sklype turėti pasistačius poilsiavimui skirtą namelį – misija įmanoma, jei nusprendžiama ten pastatyti SIP namelį. Pagrindiniai tokio namelio privalumai – galimybė jį gana greitai pastatyti ir patraukli jo kaina, kuri įkandama visiems, gaunantiems vidutines pajams. Puiku ir tai, kad SIP namų statyba nereikalauja specialaus leidimo.

Kokie yra pagrindiniai SIP namelių pliusai?

Šaunu yra tai, kad šios rūšies namelį galima pastatyti maždaug per porą mėnesių. Statymo laikas tiesiogiai priklauso nuo pageidaujamo pastato dydžio ir parengto projekto ypatybių. Šių namelių paklausą lemia ir estetiška jų išvaizda, energetinis naudingumas, ilgas jų tarnavimo laikas, nes jie yra labai atsparūs atmosferinių reiškinių – įvairios rūšies kritulių, radikalių temperatūros pokyčių poveikiui.

Dėmesio verta ir tai, kad statant šiuos namelius nėra teršiama gamta, kadangi statybos vietoje nelieka jokių atliekų. O statybose naudojami pastato konstrukcijas sudarantys skydai nesukelia namelyje gyvenantiems žmonėms alerginių reakcijų.

Kokia seka vyksta SIP namelio statymo darbai ir kiek jie gali trukti?

Kadangi tokiems nameliams nėra būtini betoniniai pamatai, juos galima statyti ant polių.  Pats SIP namelio sienų montavimas trunka maždaug mėnesį. Paskui ateina metas suręsti stogo konstrukciją ir ją apdengti pasirinkta danga. Tam prireikia beveik poros savaičių. Uždengus stogą seka elektros tinklų, kanalizacijos nuotekų ir vandentiekio tinklų išvedžiojimo darbai. Tai apytiksliai trunka iki dvidešimties dienų.

Dar laukia namelio fasado ir interjero apdailos darbai. Priklausomai nuo pasirinkto namelio dydžio, kai optimalus jo plotas neviršija penkiasdešimties kvadratinių metrų ploto, bendras jo įrengimo laikas siekia nuo dviejų iki trijų mėnesių. Tad jeigu šios rūšies namelio statyba pradedama balandžio mėnesio pradžioje, į jį įsikraustyti gyventi jau galima birželio pabaigoje.

Kokie faktoriai lemia galutinę namelio kainą?

SIP namelio kaina priklauso nuo pasirinkto jo modelio, dydžio, stogo dangos ir lauko bei vidaus apdailai naudotų medžiagų. Jei klientas pageidauja individualaus projekto, už jo parengimą reikia papildomai mokėti. Be to, brangiau kainuoja toks namelis, kuris yra apšiltintas, todėl tinkamas gyventi ne tik vasarą, bet ir vėsiuoju metų laiku.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top