Rugsėjo 27-ąją Širvintose bus skiepijami augintiniai nuo pasiutligės

Kasmet rugsėjo 28-oji paminima kaip Pasaulinė pasiutligės diena. Lietuvoje paskutinis mirties atvejis nuo šios ligos užregistruotas 2007 metais, kai mirė mūsų šalies pilietis, kuriam įkando nežinomas šuo keliaujant po Indiją. Tuo tarpu paskutinis susirgimas Lietuvoje užregistruotas dar seniau – 2000 metais Panevėžio apskrityje. Nepaisant to, grėsmė susirgti šia liga išlieka, o potencialiu grėsmės šaltiniu išlieka gyvūnai, kurie gali sirgti ir platinti pasiutligės sukėlėjus.

Tradiciškai pažymint Pasaulinę pasiutligės dieną, Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuoja naminių augintinių skiepijimą nuo pasiutligės. Šiais metais šią paslaugą teiks privatus veterinarijos gydytojas, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Kalesnikas. Kaip informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Birutė Bernotienė, augintiniai bus skiepijami rugsėjo 27-ąją, penktadienį, nuo 9 iki 11 val. tarnybos kieme. Vertėtų atminti, kad Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jau kuris laikas iš Akmenių kaimo yra persikėlusi į Širvintas ir įsikūrė Vilniaus g. 38 pastate, priešais Širvintų teismo rūmus. Anksčiau ten veikė DnB banko Širvintų skyrius.

Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Birutė Bernotienė ragina visus rajono gyventojus pasirūpinti savo augintiniais nuo šios pavojingos ligos ir tuo pačiu užtikrinti saugumą. Kai kuriais duomenimis, Lietuvoje kasmet nuo laukinių ir naminių gyvūnų nukenčia apie 6-7 tūkst. žmonių, iš kurių maždaug pusę paskui tenka skiepyti nuo pasiutligės.

Pasiutlige užsikrečiama, kai žmogui įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis pasiutlige naminis ar laukinis gyvūnas, su kurio seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą.

Kasmet nuo pasiutligės visame pasaulyje miršta dešimtys tūkstančių žmonių. Dar 2015 metais Pasaulinės sveikatos organizacijos šalys narės nustatė visuotinį tikslą iki 2030 metų pasiekti, kad nei vienoje šalyje nebūtų mirčių nuo pasiutligės viruso, kurį perduoda infekuoti šunys.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Rugsėjo 27-ąją Širvintose bus skiepijami augintiniai nuo pasiutligės”

 1. x parašė:

  tai kad jie nieko neturi
  .

 2. sirvintiete parašė:

  Idomu, koki kandidata opozicija pasiulys ant etikos posto? Ar vel kis kate maisan?

 3. Anonimas parašė:

  aga

 4. miestelėnas parašė:

  O tai skiepys mokamai ar nemokamai?

 5. pries tai rasiusiam parašė:

  o kam, taigi +20 bus

 6. antanas parašė:

  valio šildymą jungia

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+