Koronavirusas Širvintų rajone: savaitgalį registruoti pirmieji 3 atvejai

COVID-19 Širvintų rajone
Ketvirtadienį prieš Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdį buvo patikrinta Tarybos narių savijauta.

Nors mūsų kraštui gana ilgai pavyko atsilaikyti, tačiau koronavirusas – Širvintų rajone. Deja, jau pirmasis užfiksuotas visuomenėje sukėlė aistrų ir nerimo.

„Šeštadienis. Kai gauni žinią ir griebiesi už galvos. Jums, Širvintų žmonės, žadėjau, kad visą tiesą pirmiausiai sužinosite iš manęs. Taigi, šiandien (red. pastaba šeštadienį), kaip ir kasdien, ryte gaunu Visuomenės sveikatos centro SMS – pranešimų dėl sergančių COVID-19 Širvintų rajone nėra.

Tačiau panašiu metu gaunu ir kitą informaciją, bet ne iš Visuomenės sveikatos centro, kad yra žmogus, širvintiškis, kuris nuo kovo 27 d. jaučiasi blogai ir jam dar ketvirtadienį (balandžio 2 d.) koronavirusas (COVID-19) buvo patvirtintas. Viena kitai prieštaraujančios žinios,“ – informavo Savivaldybės Merė Živilė Pinskuvienė.

Pasak merės, gavusi prieštaringą informaciją, Širvintų r. ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro vadovė Dovilė Audėjūtė vėl skambino Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, į Vilnių. Atsakymo sulaukta to paties – atvejų Širvintų rajone nėra. Išsiaiškinus galimai sergančio žmogaus vardą, pavardę, Savivaldybės atstovai vėl teiraujasi Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. Sulaukiama to paties atsakymo – ne, šio žmogaus registruoto centras neturi.

Tačiau Ž. Pinskuvienės teigimu, „mums pasakoma tai, kas ir priverčia susiimti už galvos. Pasirodo, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali informacijos ir neturėti, nes iš mobiliųjų punktų ji keliauja gana ilgai. Pasakoma ir tai, kad gal pats asmuo apie tai, jog jam nustatytas koronavirusas nepranešė savo šeimos daktarui.“ Pagal galiojančią tvarką pats žmogus turėtų pranešti apie tai.

Pasak merės, Savivaldybės komandai teko įdėti nemaža pastangų, išsiaiškinti ir pasitikslinti daugybę dalykų, kol pavyko sudėlioti galutinius taškus ant Ė ir konstatuoti, kad koronavirusas Širvintų rajone – turime pirmąjį COVID-19 atvejį.

„Sergantysis yra medicinos darbuotojas, dirbantis Vilniuje. Žmogus turėjo kontaktų su Ukmergės medicinos įstaiga. Jam buvo paskirtas gydymasis namuose. Iš karto išsiaiškinus situaciją, Savivaldybė ėmėsi reikalingų veiksmų.“

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.42 (12 įvert.)

1 Atsakymas į "Koronavirusas Širvintų rajone: savaitgalį registruoti pirmieji 3 atvejai"

  1. ? parašė:

    Maciau nuotrauką, kur vienas tarybos narys be kaukes laksto po miesta ir nieko, o i posedzius neina. A tai kodel jis taip daro?

Comments are closed.

scroll to top
+