Žemėlapiai rodo „nulį“. Medikai sako: „vienas“. Tačiau kiek tarp mūsų yra jau sergančių COVID-19, nežino niekas

Skelbiami žemėlapiai rodo, kad COVID-19 Širvintų rajone niekas neserga.

Vakar ryte Vilniaus universiteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centro, taip pat ir Registrų centro skelbtais duomenimis, Širvintų rajone dar nebuvo užregistruota nė vieno susirgimo COVID-19 atvejo. Nuo vasario 28-osios, kai Šiauliuose buvo nustatyta pirmoji koronavirusu serganti moteris, mums Gretimoje Ukmergės rajono savivaldybėje jau diagnozuoti 28, Jonavos – 3, Vilniaus mieste – 114, Elektrėnuose – 1 COVID-19 atvejis. Vilniaus apskrityje dar 3 atvejai buvo užfiksuoti Švenčionyse.

Lietuvoje tarp mažesnių savivaldybių, be jau minėtos Ukmergės, iki vakar dienos dar išsiskyrė Biržai (nustatyta 10 atvejų) ir Joniškis (8 atvejai). Iš viso šalyje vakar ryte buvo diagnozuoti 649 susirgimai COVID-19.

Tik ar derėtų tikėti šiais skaičiais? „Širvintų kraštas“ Sveikatos apsaugos ministerijai pateikė oficialų paklausimą. Jo tikslas buvo įsitikinti, ar patikimi minėti šaltiniai, jei tokios informacijos neskelbia pati Sveikatos apsaugos ministerija. Atsakydamas į mūsų klausimą spaudos konferencijoje, ministras Aurelijus Veryga siūlė naudotis oficialių šaltinių informacija. Jis žadėjo pasidomėti plačiau tuo, kodėl pasigendama statistikos pagal savivaldybes. Savo ruožtu iš organizatorių buvo pridurta, kad yra skelbiami žemėlapiai (supraskite, tie patys, jau paminėti), kuriuose ir yra visa informacija.

Ketvirtadienio vakarą sulaukėme atsakymo iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento. Vidaus administravimo skyriaus patarėja Jolanta Čereškienė mus informavo, kad „iki šio momento yra patvirtintas vienas užsikrėtimo COVID-19 atvejis asmeniui (kuris yra deklaravęs gyvenamąją vietą Širvintų rajone). Šiuo metu jis gydomas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“.

Taigi ar galima tikėti kitais šaltiniais, „kuriuose ir yra visa informacija“ dėl COVID-19, jei informacijos neskelbia pati ministerija, taip ir liko neaišku.

Gintaras Bielskis

Daugiau skaitykite laikraštyje

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+