Gyventojams dalijamos kalio jodido tabletes

Siekiant apsaugoti gyventojus nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio skydliaukei branduolinės ar radiologinės avarijos atveju Astravo atominėje elektrinėje (Baltarusija), Širvintų rajono savivaldybei skirta 61 738 kalio jodido tablečių, kurios bus dalijamos rajono gyventojams. Su tabletėmis kiekvienam gyventojui bus įteikta ATMINTINĖ SU INSTRUKCIJOMIS, kaip ir kada reikia naudoti šiuos medikamentus. Atmintinės paruoštos keturiomis – lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis.

Vykusiame pasitarime rajono vadovės merė Živilė Pinskuvienė, mero pavaduotoja Janina Pažusienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė dalį kalio jodido tablečių perdavė seniūnams ir seniūnaičiams, kurie jas dalys vietos gyventojams.

Svarbu kiekvienam Širvintų rajono gyventojui!!!

KAIP? KUR? KADA?

Nuo rugpjūčio 13 d. (ketvirtadienio) Širvintų rajono gyventojai kalio jodido tablečių gali atvykti atsiimti į savo gyvenamąją seniūniją (pas raštvedę).

Miesto gyventojai gauti tablečių gali atvykę į Širvintų seniūniją (Vilniaus g. 86) (pas raštvedę).

Tabletes vienišiems, negalią turintiems gyventojams į namus pristatys seniūnai, seniūnaičiai arba socialinės darbuotojos.

Rugpjūčio 19–20 d. kalio jodido tabletes atsiimti bus galima daugiabučių kiemuose, į kuriuos atvyks baltas autobusėlis, o garso įrašu bus kviečiama prieiti ir atsiimti medikamentus.

Rugpjūčio 24–26 d., dalijant maisto produktus, tabletės pasieks ir labiausiai nepasiturinčius rajono gyventojus.

BŪTINA TURĖTI ASMENS DOKUMENTĄ!

KALIO JODIDO TABLETĖS BUS IŠDUODAMOS TIK ŠIRVINTŲ RAJONE REGISTRUOTIEMS GYVENTOJAMS.

Prašome atkreipti dėmesį, kad kalio jodido preparatai yra medikamentai, kuriuos vartoti galima tik griežtai pagal instrukciją. Laikyti juos reikia vaikams nepasiekiamose vietose. Pasikalbėkite su savo vyresnio amžiaus tėvais, seneliais, artimaisiais, nes medikamentai yra specialios paskirties ir jų vartojimas yra būtinas tik kai aplinkoje pasklinda radioaktyviojo jodo ir tik tada, kai jas vartoti rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija.

Kalio jodido tabletės skirtos gyventojams, patenkantiems į nustatytą išplėstinio planavimo atstumą, t. y. gyvenantiems 100 km spinduliu nuo statomos Astravo atominės elektrinės (Baltarusija).

Užs. Nr. 89.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+