Čiobiškyje atidarytas Basakojų takas

Basakojų takas

Basakojų takas

Dar vasario mėnesį Čiobiškio bendruomenės aktyvas pateikė paraišką lėšoms iš Širvintų rajono savivaldybės rėmimo specialiosios programos gauti. Sumanėme įsirengti sveikatingumo taką pagal filosofą Sebastianą Kneippą, kuris jau 18 amžiuje pateikė alternatyvą besaikiam vaistų vartojimui. Norėjome, kad įgyvendintas projektas – Basakojų takas – taptų nemokama gryname ore esančia, populiaria, ekologiška sveikatinimo procedūra po atviru dangumi.

Tik nedaugelis iš mūsų žinome, kad kojų pėdos yra žmogaus žemėlapis. Pėda – tai žmogaus kūno pamatas, sudarytas iš 26 kaulų, kurie kartu su raumenimis, sausgyslėmis, nervais ir kraujagyslėmis leidžia žmogui judėti. Net 80 procentų gyventojų turi įvairių nusiskundimų dėl kojų pėdų, todėl jau nuo mažų dienų patartina vaikščioti basomis dygia danga. Vaikštant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant kojų padus, yra veikiamos nervų sistemos zonos. Iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą ir aktyvuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą.

Nuolat vaikščiodami apsiavę batais prarandame tiesioginį sąlytį su gamta. Taigi vis rečiau ir rečiau stimuliuojame gausybę nervų, kurie slypi mūsų kojų pėdose.

Nutiestu Basakojų taku – 12 kvadratų po 1,50 m, padengtų įvairaus dygumo ir šiurkštumo natūralia danga – nuo natūralios žalumos iki eglių šakelių, smėlio, žvyro, medienos trinkelų, smulkių akmenukų, pjuvenų – tikimės ne tik propaguoti natūralų kojų pėdų masažą, bet ir įrodyti jo teigiamą poveikį sveikatai.

Širvintų rajono savivaldybei skyrus finansavimą, ėmėmės darbo, tikėdami, kad ši vieša, lengvai visų socialinių sluoksnių žmonėms prieinama, nemokama sveikatinimo priemonė sutrauks daug smalsuolių. O vedamas smalsumo žmogus būtinai išbandys šią sveikatingumo procedūrą po atviru dangumi. Juk nereiks jokio specialaus pasiruošimo – tereiks tik nusiauti batus ir pareiti S. Kneippo filosofija pagrįstu taku.

Basakojų takas

Basakojų takas

Ir neapsirikome… Nutiesę Basakojų taką, stebėjomės žmonių susidomėjimu bei lankomumu.

Birželio 5-oji diena – Basų kojų diena. Ta proga ir nusprendėme atidaryti pirmąjį mūsų rajone Basakojų taką Čiobiškyje.

Nors lietingas pirmadienio rytas nežadėjo nieko gero, svečių bei čiobiškiečių susirinko nemažas būrys.

Širvintų rajono Savivaldybės tarybos narė Daiva Puzinienė perkirpo Basakojų tako juostelę, tuo suteikdama galimybę visiems taką išbandyti savo kojomis. Drąsuolių tikrai netrūko… Tarp jų – Kaišiadorių visuomenės sveikatos centro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Arvydas Raskilas, Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnės Olesia Fedotova ir Ginta Čepienė. Vėliau sveikatingumo taką išbandė ir patys čiobiškiečiai.

Įvairios estafetės, ledai, vaišės – visa tai tik pagyvino Basakojų tako atidarymo šventę. Laikas neprailgo.

Norime padėkoti už pirmojo Basakojų tako Širvintų rajone rėmimą rajono Savivaldybei, Savivaldybės administracijos direktorei Ingridai Baltušytei-Četrauskienei ir administracijos direktorės pavaduotojai Elonai Pečiukaitienei.

Basakojų takas

Basakojų takas

Nuoširdų dėkui tariame Čiobiškio seniūnaičiui Vidmantui Raudeliūnui, Čiobiškio seniūnui Virginijui Niekiui, Audronei Raudeliūnienei, Rūtai Verbickienei, Ievai Žemaitienei, Vidai Dambrauskienei bei visiems kitiems Čiobiškio bendruomenės nariams, kurie prisidėjo prie šios idėjos įgyvendinimo. Te išsipildo svečių palinkėjimai, kad Basakojų takas Čiobiškyje tik ilgėtų ir ilgėtų…

Čiobiškio bendruomenės informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Čiobiškyje atidarytas Basakojų takas"

  1. alio parašė:

    Gaila, kad nepadėkota pagrindiniam žmogui, kuris įdėjo daugiausia pastangų rašant projektą ir jį įgyvendinant.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+