Su saule ir vėju – iki kitų metų!

Daiva ir Romualdas aiškinosi tvirčiausią margutį.

Daiva ir Romualdas aiškinosi tvirčiausią margutį.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Širvintų filialo nariai aktyviai leidžia laiką. Vienas pirmųjų šiųmečių renginių vyko iškart po Velykų, kai jie susirinko pabūti kartu. Kas atsinešė po tvirčiausią margutį, kas – vaišių. Kartu pasibuvome, pabendravome. Pasidalijome įspūdžiais, kaip sekesi ruošti Velykų stalą, kuo marginome kiaušinius, prisiminėme papročius. Pasigrožėjome darbeliais.

Pavasarį pratęsė išvyka į Kauno nacionalinį dramos teatrą, kur LASS nariai širvintiškiai žiūrėjo režisierės Inesos Pauliulytės spektaklį „Aš – Moljeras“. Kaip supratote, šis spektaklis sukurtas pagal Moljero pjesę („Tariamas ligonis“) ir paties autoriaus biografijos faktus. Mums svarbu buvo tai, kad jame yra garsinis apibūdinimas, skirtas regos negalią turintiems žiūrovams. Prieš spektaklį neregiams buvo išdalytos ausinės. Didžiosios salės fojė spektaklio režisierė ir aktorė Inesa Pauliulytė pristatė vaidinimo idėją. Susipažinome su scenografija, rekvizitais, išgirdome vaidinsiančių aktorių balsus. Spektaklio garsinį apibūdinimą paruošė audiovizualinio vertinimo bakalaurė Kristina Meilūnaitė.

Iš spektaklio grįžome su gera nuotaika ir nemokama juoko vitaminų doze.

Iš spektaklio grįžome su gera nuotaika ir nemokama juoko vitaminų doze.

Šis spektaklis skirtas žmonėms pailsėti nuo darbų, rūpesčių, nes juokas – geriausias gydytojas. „Aš – Moljeras“ – tai šmaikštus pasakojimas apie seną turtuolį, kas mėnesį nemažą sumą pinigų atidedantį daktarams ir vaistininkams. Išleisti dukterį už daktaro ir gauti nemokamas paslaugas iš žento, jo galva, puikus sumanymas. Tai gyvas ir energingas pasakojimas apie kvailumą ir veidmainystę, meilę ir drąsą.

Na o vasarą pradėjome Vilniuje vykusia tradicinė Lietuvos aklųjų maldos diena. Šįmet ją 25-ąjį kartą organizavo Katalikiškojo Prano Daunio fondo taryba. Beje, Pranas Daunys, Lietuvos savanoris, puskarininkis, vėliau – Neutraliosios zonos partizanas, regėjimo neteko, kai 1923 metų sausio 6 dieną sprogusios granatos buvo sužeistas į galvą netoli Širvintų – Avižonių kaime kilusiame mūšyje su lenkais.

į Maldos dieną kartu vykti pakvietėme ir Socialinių paslaugų centro narę Nijolę. Šv. Mišios buvo aukojamos Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje. Mišias aukojo Ekscelencija Vilniaus Arkivyskupas Gintaras Grušas. Jis pakvietė melstis, prašant aukščiausiąjį padaryti mūsų širdis panašias į savo širdį, kad išmoktume gyventi pagal Dievo Meilės įstatymą. Eidami per gyvenimo sunkumus, „atsilieptume meile į Dievišką Meilę apsikabindami artimą“, neprarastume ryšio su Dievo Meile, sugebėtume ja dalytis. Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas pakvietė nepamiršti tų, kurie pasiliko namuose dėl negalios ar savo vienišumo. Būkime ta „žemės druska, kuri neleidžia apsnūsti, prisitaikyti prie neišvengiamos vienatvės ir tamsos“.

Dalyvaudami Maldos dienoje, bendravome, pasivaikščiojome, apžiūrėjome Arkikatedrą, Valdovų Rūmus. Pasivaišinę skania kareiviška koše, o paskui kupini įspūdžių grįžome namo.

Dalyvaudami Maldos dienoje, bendravome, pasivaikščiojome, apžiūrėjome Arkikatedrą, Valdovų Rūmus. Pasivaišinę skania kareiviška koše, o paskui kupini įspūdžių grįžome namo.

Neregė Inga Gaskaitė į susirinkusius kreipėsi Dievo dovanotu savo balsu, nuoširdžiai giedodama pagal tekstą, parašytą Brailio raštu.

Jau kitą dieną per Lietuvą praūžė motociklininkų ir neregių akcija MANE VEŽA 2018. Pakartoti tai, kas nepakartojama. Šitaip akciją įvardijo jos organizatoriai: motociklininkė Aldona Juozaitytė-Pieva ir LASS respublikinis centras.

Akcijos MANE VEŽA 2018 akimirka.

Akcijos MANE VEŽA 2018 akimirka.

Draugai vis sakydavo, kad dažnai nuvažiuoju motociklu „į pievas“, taip ir pati tapau Pieva, save pristato Aldona Juozaitytė. Ši akcija vyksta antrus metus, laikantis visų saugumo ir sveiko proto reikalavimų. Dalyvaujantys neregiai ir silpnaregiai patys prisiima atsakomybę už savo saugumą, tuo pačiu – ir už tam tikrą riziką.

Akcijos diena buvo saulėta ir šilta. Susirinkome kelionei trys narės iš mūsų filialo – Irena, Vyta, Aldona. Nekantriai laukėme motociklininkų ir kažkiek jaudinomės. Juk tą malonumą norėjome išbandyti ir pajausti savo noru. Atvyko trys motociklininkai ant savo „žirgų“. Tai Vaidas ir Eugenijus, atstovaujantys Panevėžio „JAWA fanų klubui“, ir Aistis iš Utenos. Jie visi užsiregistravo dalyvauti akcijoje ir norinčius pavėžinti. Susipažinome. Vaidas padovanojo marškinėlius su užrašu „Mane veža“. Apžiūrėjome „žirgus“. Palietėme, pasėdėjome prieš kelionę. Mums paaiškino, kaip atsisėsti, nulipti. Instruktavo, kaip turime elgtis važiuojant, sustojus, ką daryti, jei kas ne taip ir reikėtų sustoti.

Pasimatavusios šalmus, įsitaisėme ant motociklų ir pirmyn! Mieste greitis, aišku, mažesnis, o štai išvažiavus už miesto pamėginome ir greičiau. Vykome pro Kernavę Dūkšto link. Verkšnionyse, ant Neries kranto esančioje kavinėje „Pušynėlis“ susitikome su kitais dalyviais, atvykusiais iš Vilniaus. Pabendravome su vežėjais, pasivaišinome. Mums papasakojo, kuo užsiima „JAWA fanų klubo“ nariai. Grįždami aplankėme Kernavę, motociklininkams parodėme piliakalnius, senovinį iš rąstų pastatytą kaimelį. Pakvietėme atvykti į šventes, kurios vyks Kernavėje. Buvo smagu patirti važiavimo motociklu malonumą, pajusti gaivų oro gūsį, vėjo kutenimą, saulės kaitrą. Vaidas – geras organizatorius, suprantantis neregį, puikiai komunikuojantis. Daug gerų įspūdžių gavusi Irena liko pakylėta.

Atsisveikindamos kiekvienam motociklininkui įteikėme po knygą „Širvintų rajonas“. Dėkojame Vaidui, Eugenijui ir Aisčiui už jų norą mus pavėžinti. Greičio pojūtis, vėjas ir saulė – tai patys gražiausi prisiminimai. Su saule ir vėju iki kitų metų!

Aldona Urbonavičienė
LASS Širvintų filialo pirmininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+