Spalvotų šešėlių pasakos

Širvintų I. Šeiniaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi netradicinio „Stalo teatro“ įkūrėja, režisierė, scenografė ir aktorė Saulė Degutytė.

Ši rudenį „Stalo teatras“ švęs savo 15-os metų jubiliejų. Teatro spektakliai rodyti įvairiose pasaulio šalyse‚ netgi Kinijoje. 2013 m. „Auksiniu scenos kryžiumi“ (aukščiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas) Lėlių teatro kategorijoje teatro kolektyvas apdovanotas už spektaklį „Tarmių stalas“.

Aktorė vedė kūrybinį teatrinį užsiėmimą „Šviesos šešėlių pasakos“ Širvintų pradinės mokyklos 3a (mokytoja Adelė Gelažunienė) ir 3b (mokytoja Rasa Žygienė) klasių mokiniams. Naudojant grafoprojektorių, aktorė parodė, kaip atgyja įvairiausi buitiniai daiktai: servetėlė, liniuotė, vanduo ir kiti, įgaudami personažų veidus ir balsus. Pasitelkiant vaikus į pagalbą, buvo pasekta pasaka „Trys paršytės“. Kad turėtų užuovėją, herojėms buvo būtina pasistatyti namą. Deja, kaip jau būna, ne visi mėgsta triūsti.

Vaikai aktyviai dalyvavo pasakos sekime. Jie pagailėjo dviejų paršyčių, kai jų tykojo vilkas. Silikatinių plytų namas pasirodė saugiausias. Praktinėje užsiėmimo dalyje aktorė perskaitė J.Basanavičiaus pasaką „Apie žvejį, kuris į dangų ėjo“. Reikėjo būti kantriems ir atidžiai klausytis. Kiekvienas dalyvis gavo užduotį nupiešti konkretų pasakos epizodą: herojų arba gamtovaizdį. Tai tikrai labai improvizuotas ir kūrybiškas užsiėmimas. Viskas buvo atliekama, pasitelkus savo vaizduotę. Iškirpus pasakos personažus ir sudėliojus pagal siužetą, pasaka buvo sekama ekrane. Kiekvienas renginio dalyvis laukė pasirodant savo piešinio.

„Manau, svarbiausia, kad vaikas nebūtų atskirtas, atribotas nuo spektaklio. Nesakau, kad yra blogai kurti teatrą kaip nepasiekiamą svajonę – su gražiomis lėlėmis, puošniais kostiumais, bet aš einu kitu keliu – stengiuosi įtraukti vaikus, paskatinti juos, kad patys dalyvautų“, – sakė Saulė Degutytė.

Tikimės, kad vaikai dalelę teatro parsinešė į namus.

Kūrybinis užsiėmimas vyko, vykdant projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Širvintų rajono savivaldybė.

Lolita Pliukštienė
Vyr. bibliotekininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+