Šimtmečio metų laidą Širvintose primins augantis patiktukas

Dovana abiturientams - augantis patiktukas.

Dovana abiturientams - augantis patiktukas.

Penktadienį Širvintų miesto ir rajono gyventojai negalėjo nepastebėti nekasdienio šurmulio – abiturientai pažymėjo Šimtadienį. Tiek dienų liko iki brandos egzaminų, kurie simbolizuos, kad baigiamas 12 metų trukęs bendrojo lavinimo kelias. Galima sakyti, kad Šimtadienis yra pirmoji iš trijų abiturientų svarbiausių švenčių – po jo seka Paskutinis skambutis ir Išleistuvės.

Anot kai kurių šaltinių, spėjama, kad Lietuvoje pirmąkart Šimtadienis buvo švenčiamas trečiajame XX a. dešimtmetyje (1923 metais) „Aušros“ gimnazijoje – pirmojoje lietuviškoje gimnazijoje Kaune. Šios gimnazijos muziejuje skelbiama, kad šimto dienų idėja kilo istorijos mylėtojams: grįžęs iš tremties Elbo saloje į Prancūziją, Napoleonas Bonapartas valdė šalį 100 dienų. Taip mokiniams kilo mintis: „O kodėl gi ir mums nesuorganizavus iki mokslo metų pabaigos likusių mokytis 100 dienų šventės vakarėlio?“ Suskaičiavę, kada toji šimtosios dienos data, jie suorganizavo pirmąjį vakarėlį. Berniukai, pasikvietę žymių to meto žmonių, paruošė savo saviveiklos pasirodymą. 1927 metais ši šventė tapo tradicine, išlikusi iki šių dienų ir paplitusi visoje Lietuvoje.

Gimnazijos jaunimas su rajono vadovėmis

Gimnazijos jaunimas su rajono vadovėmis

Įrašai ant patiktuko „nagų“ primins šiųmetę abiturientų laidą.

Įrašai ant patiktuko „nagų“ primins šiųmetę abiturientų laidą.

„Dabar šimtadienis – tradicinė ketvirtos gimnazijos klasės mokinių šventė. Tai ženklas, kad artėja metas susikaupti prieš egzaminus. Tačiau pati šventė – linksma, šmaikšti ir originali, jai pasirenkamos įdomios, linksmos, vaikiškos temos. Į šventės programą stengiamasi įtraukti ir mokytojus. Trečiokams šimtadienis – tai galimybė pademonstruoti savo šmaikštumą, išradingumą, originalumą bei surengti nepamirštamą šventę, o abiturientams – atsipalaidavimo šventė prieš didįjį susikaupimą ruošiantis
brandos egzaminams,“ – taip Šimtadienio istoriją savo skaitytojams pristato vienos šalies gimnazijų laikraštis.

Šimtadienio šventės dieną į Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientus kreipėsi rajono merė Živilė Pinskuvienė:

„Ypatingų 100-mečio abiturientų 100-dienis. Palaikau Tavo, jaunime, idėjas, Tavo veržlumas ir energija mane žavi. Linksmos šventės ir sėkmės ruošiantis egzaminams! Tikiuosi, jog padovanotą optimizmo ženklą – augantį patiktuką („like“ ) visi drauge puoselėsite, jis neš sėkmę tolesniame Jūsų gyvenime,“ – atsirado įrašas merės facebook paskyroje.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė apsilankė gimnazijoje, dalyvavo įžanginiame Šimtadienio renginyje, iškalusė jaunuolių minčių bei idėjų, neatsisakė jų kvietimo pašokti.

Jaunuoliai šokdino merę ir Administracijos direktorę.

Jaunuoliai šokdino merę ir Administracijos direktorę.

Šurmulys prie L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos

Šurmulys prie L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos

Kaip „Širvintų kraštui“ sakė merė, Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientams buvo padovanotas augantis patiktukas („like“), kurį jie puoselės, pavasarį persodins ir paliks ateities kartoms.

Anot merės, šiųmetė abiturientų laida įeis į istoriją. Pirmiausia, kad ji Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją baigs nepriklausomos Lietuvos šimtmečio metais. Antra, tai bus 70-oji abiturientų laida, baigusi šią bendrojo lavinimo mokyklą. Galimas dalykas, kažkas iš šiųmečių abiturientų taps taip pat žinomi Lietuvai, kaip tapo žinomos šią miesto mokyklą savo laiku baigusios aktorės Vaiva Mainelytė ar Elvyra Piškinaitė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Šimtmečio metų laidą Širvintose primins augantis patiktukas"

  1. grazi parašė:

    ideja

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+