Scenos entuziastai jau ruošiasi atrankai į Lietuvos dainų šventę

Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė: „Kiekviena diena atneša naujų darbų, o su jais ir naujų atradimų.“

Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė: „Kiekviena diena atneša naujų darbų, o su jais ir naujų atradimų.“

Pustrečių metų Širvintų kultūros centrui vadovauja direktorė Rytė Bareckaitė. Per tiek laiko įvyko nemažai gražių ir įspūdingų renginių, valstybinių ir kalendorinių švenčių minėjimų, seniūnijų kultūros dienų, išvykų, festivalių. Apie tai ir kitus svarbius dalykus papasakoti mielai sutiko direktorė Rytė Bareckaitė.

– Visai neseniai įvyko įspūdingas Širvintų kultūros centro 70 metų jubiliejaus minėjimas, sukvietęs į vieną būrį saviveiklinio meno puoselėtojus ir žiūrovus. Pasidalykite įspūdžiais, kokios nuotaikos įžengus į aštuntą dešimtmetį?

– Kultūros centro jubiliejaus šventėje siekta padėkoti mėgėjų meno puoselėtojams, tiems, kurie savo gyvenimą spalvina dainomis, šokiu, muzika, menu. Šventėje sakiau ir dabar pasikartosiu, jog didžiuojuosi žmonėmis, kurie ėjo šį ilgą ir prasmingą kūrybinį kelią, tais, kurie tęsia šią misiją ir toliau puoselėja kultūrą. Džiaugiuosi dirbusiais ir tebedirbančiais žmonėmis. Šie žmonės geba matyti plačiau, giliau ir liudyti kultūrą kaip žmogaus pasaulio pamatą. Dirbdama Kultūros centre ir susidurdama su įvairiais iššūkiais, turiu galimybę ne tik duoti, tačiau ir gauti. Smagu sulaukti patarimų iš laiko bei patirties patikrintų darbuotojų. Todėl įžengus į aštuntą dešimtmetį bus ne tik toliau tęsiamos tradicijos, bet priimamas ir modernus požiūris.

– Dažnai diskutuojama apie bendruomeniškumo trūkumą, populiarumo stokojančią savanorystę. Jubiliejinio koncerto metu matėme, kad Kultūros centre darbavosi daug savanorių? Kaip pavyko juos prisikviesti?

– Skatinti savanorystę Kultūros centre – tai vienas iš tikslų, kurį išsikėliau pradėjusi dirbti centre. Pristačiusi idėją rajono vadovėms, sulaukiau didelio moralinio ir materialinio palaikymo, tad šiais metais jau turėjome savanorių šventę-krikštynas ir tikimės tęsti tai kasmet. Kiekvienais metais norinčių savanoriauti sulaukiame vis daugiau. Džiaugiuosi jų noru kartu siekti rajono kultūriniam gyvenimui svarbių tikslų. Tai tarsi indėlis į jų ir mūsų ateitį, juk pabandę tai daryti galbūt taps mūsų dalimi. Noriu pabrėžti, kad savanoriai mielai talkina ne tik Kultūros centro, tačiau ir kituose rajono renginiuose. Tai jauni žmonės, kurie nori ir gali dalį laiko, energijos, žinių, gabumų skirti visuomeniniams tikslams.

– Daug gražių atsiliepimų virtualioje erdvėje sulaukėte po Eglutės įžiebimo šventės. Kokią dar programą pasiūlysite artėjančių Kalėdų ir Naujųjų metų proga? Į kokius šventinius renginius bus pakviesti Širvintų žiūrovai?

– Gruodžio 27 d. į Širvintų kultūros centrą pakvies vaikų ir jaunimo teatro bei šokių kolektyvų kalėdinis spektaklis vaikams ir visai šeimai pagal A. de Sent Egziuperi „Mažasis princas“. Gruodžio 29 d. visų laukiame naujametiniame Česlovo Gabalio ir grupės „Pelenai“ koncerte.

– Kuo alsuoja Kultūros centro filialai? Kokių šventinių renginių, be Eglučių įžiebimo, bus pasiūlyta kaimo gyventojams? Kaip bus pasitikti 2018-ieji?

– Filialų darbuotojai jau ruošiasi 2018 metų Seniūnijų kultūros dienoms, kurias, kaip žinome, rengia išradingai ir kūrybingai. Svarbus metų pradžios įvykis – prasidės atrankos į Lietuvos dainų šventę „Vardan tos…“. Jau ruošiasi folkloro ansambliai: Gelvonų filialo „Savingė“ (vadovė Laimutė Bikulčienė), Vileikiškių filialo „Vingiorykštė“ (vadovė Audronė Burakovienė), Kernavės filialo „Medgrinda“ (vadovė Kristina Stankevičienė), Čiobiškio filialo „Liepelė“ (vadovė Vida Dambrauskienė). Ruošiasi ir Anciūnų filialo kapela (vadovas Gediminas Makauskas). Rajono kulinarinį paveldą pristatys Liudmila Malinauskienė, o kalvystės amatą – Povilas Malinauskas. Rajono seniūnijose gruodžio 14-19 dienomis vyks Eglučių įžiebimo šventės ir koncertai bei spektakliai, žiūrovų laukiama Vileikiškiuose, Musninkuose, Čiobiškyje, Gelvonuose, Jauniūnuose, Anciūnuose, Kiaukliuose ir Kernavėje. Anciūnų, Družų, Vileikiškių, Šiaulių filialuose vyks kalėdiniai renginiai vaikams bei vakaronės. Musninkų filiale žiūrovai bus pakviesti į tradicinį renginį – nominacijų teikimo šventę „Musinukai 2017“.

– Širvintų kultūros centre repetuoja kelios dešimtys saviveiklos kolektyvų. Saviveiklinio meno gerbėjams smalsu žinoti, kokie kolektyvai žada 2018 metais pakviesti žiūrovus į kūrybinio darbo jubiliejinius koncertus?

– Kultūros centre ir filialuose veikia 46 mėgėjų meno kolektyvai, kuriuose dalyvauja beveik 500 saviveiklininkų. 2018 metais 10-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejus švęs du filialų kolektyvai: Musninkų filialo liaudiškos muzikos kapela (vadovas Zigmantas Mikolajūnas) ir Vileikiškių filialo folkloro ansamblis „Vingiorykštė“ (vadovė Audronė Burakovienė).

– Žinome, kad vaikų meniniu ugdymu užsiima bendrojo ugdymo mokyklos ir Meno mokykla. Kokią vaikų ir paauglių užimtumo programą vykdo Kultūros centras?

– Vaikai ir jaunimas nuo 5 iki 19 metų kviečiami dalyvauti šiuolaikinio šokio grupės „SO“ užsiėmimuose, repeticijose. Grupėje „SO“ laukiami vaikai trijose skirtingose amžiaus grupėse: 5-8 m., 9-14 m. ir 15-19 m.. Jaunimas laukiamas naujai susikūrusioje grupėje, kuriai vadovauja jauni, energingi nauji veidai: profesionali atlikėja, vokalistė Agnė Zubavičiūtė-Svilienė ir Lietuvos bei užsienio scenose sužibėjęs atlikėjas Gediminas Svilas, prieš keletą metų įgiję aukštąjį išsilavinimą. Filialuose taip pat laukiami vaikai ir jaunimas: Družų vaikų lėlių teatras „Skudurinė Onutė“, Kernavės filialo folkloro ansamblis „Medgrinda“, Kernavės filialo vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Kerniukai“ ir įvairiuose renginiuose. Nuolat bendradarbiaujame su Meno mokykla ir stengiamės vaikus ir jaunimą paskatinti dalyvauti įvairiose veiklose.

– Su kokiomis mintimis pradedate naują darbo dieną?

– Kiekviena diena atneša naujų darbų, o su jais ir naujų atradimų. Tai mane praturtina. Net kasdienybėje ieškau šventumo. Juk būtent tai, kas mus jungia, vienija ir išskiria iš kitų tautų, yra šventa: lietuvių liaudies daina, tradicinė muzika, instrumentai, pasakojimai, tradiciniai raštai, liaudies menas.

– Dėkoju už pokalbį.

Romas Zibalas
Nuotrauka iš asmeninio Rytės Bareckaitės albumo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Scenos entuziastai jau ruošiasi atrankai į Lietuvos dainų šventę”

 1. jonui parašė:

  o kokia ju ideologija

 2. to Jonas parašė:

  O kas čia ką remia?

 3. Jonas parašė:

  Kodėl neremia choro „Dermė“? Netinka politinė ideologija?

 4. Antanas parašė:

  Puiki direktorė, viskas sustyguota ir kolektyvas labai džiaugiasi

 5. Greta parašė:

  Kultūra rajone stipreja labai

 6. neringa parašė:

  Saunuole Ryte, dirba labai atsakingai.

Comments are closed.

scroll to top
+