Prasidėjo V Dubingių muzikos festivalis

Gailestingumo šventovės ansamblis

Birželio 13 d. Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje prasidėjo penktasis Dubingių muzikos festivalis. Jo programoje – vokalinė ir fortepijoninė muzika, atliekama Lietuvos ir užsienio muzikos meistrų. Festivalio rengėjai laukia visų, kurie neabejingi muzikos, sakralių erdvių ir gamtos grožio kuriamai dermei. Koncertai nemokami, juos remia Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų fondas ir Molėtų kultūros centras.

Dubingių muzikos festivalio pradžia sietina su naujos šventovės atsiradimu ir atsivėrimu ne tik tikinčiųjų, bet ir sakraliosios muzikos mylėtojų bendruomenei. Mecenatės menotyrininkės Aurelijos Rusteikienės ir Kūrybos namų ELITAZ rūpesčiu 2017 m. vasarą čia nuskambėjo pirmasis festivalio koncertas „Piligrimų giesmės“. Garbė duoti pradžią šio festivalio tradicijai teko smuiko virtuozui Vytautui Mikeliūnui ir kontraboso „karaliui“ Eugenijui Kanevičiui. Per praėjusius ketverius metus festivalio programą puošė įvairaus žanro muzikos atlikėjai: Rosita Čivilytė, Judita Leitaitė, Liudas Mikalauskas, Angelė Joknytė, Gailestingumo šventovės ansamblis, Vilniaus Šv. Jono krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo bažnyčios Gospel choras, Evelina Sašenko ir kt. Repertuaras buvo ir išlieka dosnus bei įvairus – nuo religinių giesmių, lietuvių ir užsienio klasikos kūrinių iki džiazo improvizacijų.

Rusteikų fondo kvietimu į renginių programą Dubingiuose kasmet įtraukiami Pažaislio festivalio koncertai. Pernai vykęs muzikos festivalis tapo tarptautiniu: jame dalyvavo fleitos virtuozas iš Brazilijos Rodrigo Calveyra, žinomas atlikėjas iš Malaizijos Sherman Tan, programą „Kanklių giesmės“ su Žemynos Trinkūnaitės ansambliu atliko Japonijos ambasados Lietuvoje pirmoji ponia Yuko Yamasaki.

2021 m. programa taip pat žada nešykštėti muzikinės įvairovės ir intrigos. Išskirtinis šiųmetis festivalio bruožas – jo siunčiama ekumeninė žinutė. Na, o vasaros muzikos sezoną Dubingiuose atidarė ir Tėvo dieną paminėjo Veronika Povilionienė ir Petras bei Dominykas Vyšniauskai. Pirmąjį festivalio koncertą jau birželio 13 d. dubingiškiams ir miestelio svečiams padovanojo Aušra Leškevičiūtė-Strumilienė (vokalas) ir Vitalijus Neugasimovas (fortepijonas). Kiti šio visą vasarą truksiančio muzikinio įvykio svečiai – auksinio scenos kryžiaus laureatas Rafailas Karpis, VDU Kamerinis orkestras (vyr. dirigentas Vytautas Lukočius), Raminta Vaicekauskaitė (sopranas), Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas), „Vilnius City Opera“ dainininkai Eglė Stundžiaitė Bešėnienė (sopranas) ir Eimantas Bešėnas (tenoras), Lina Giedraitytė (fortepijonas), tarptautinis projektas „Oratio Dominica“ ir kt.

Du sakralinės muzikos festivalio „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“ koncertus Dubingiams dovanoja ištikimi renginio partneriai Molėtų kultūros centras. Paminėtus koncertus iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Festivalio rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems buvusiems ir būsimiems jo dalyviams, partneriams ir rėmėjams, o Širvintų rajono klausytojus maloniai kviečia aplankyti ne tik festivalio koncertus, bet ir istorine šlove bei grožiu garsėjantį Lietuvos kampelį. Žadama šviesaus džiaugsmo ausims, akims ir širdžiai!

Elvyra Kučinskaitė
Rusteikų fondo atstovė spaudai

Birželio 20 d., sekmadienį, 12 val.
Dvasingumo valanda „Kalbėti ir dainuoti širdimi“
Kompozitorius, gitaristas Šarūnas Šimelionis (klasikinė gitara)
Arūnas Dingelis (tenoras)
Irmina Čiobutienė (fortepijonas)
Renginį veda Egidija Laumenė
Programoje: klasikinės ir liaudies muzikos improvizacijos, meditaciniai skaitiniai
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+