Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

Družų bendruomenės jaunimo komanda pasakė taip „Virtualaus manekeno“ projektui ir atstovavo Širvintų savivaldybei. Kartu su savo bendraamžiais iš Vilniaus, Kauno, Anykščių, Elektrėnų miestų ir rajonų jie susibūrė įvadinėje projekto stovykloje.

VšĮ „Pajautos grupė“ kartu su partneriu – EWMD tarptautinį tinklą atstovaujančia VšĮ „Europos moterų verslo vadyba“ – sukvietė 14-17 metų žingeidžius, kūrybiškus jaunuolius į projekto „Virtualus manekenas“ vasaros stovyklą, kuri vyko Širvintų rajono kaimo turizmo sodyboje „Oreivių užuovėja“.

Nuostabūs gamtos vaizdai, puiki bendraminčių kompanija leido pajusti nevaržomą laisvės pojūtį. Družų bendruomenės komanda dalyvavo šeimininkų teisėmis.

Kauno rajono komanda atvyko anksčiausiai, todėl galėjo užsiimti pačias palankiausias sau pozicijas – ramiai ir su pasitikėjimu!

Vilniaus rajono komanda ramiai įsikūrė ir iš karto nusiteikė kartu veikti. Anykščių savivaldybei atstovaujanti mergaičių komanda įnešė grožio, švelnumo, harmonijos bei rūpesčio kitais natas ir iš karto puolė grožėtis ir rūpintis … triušiais ir vištomis.

Vilniui atstovaujanti komanda atvyko susitelkusi ir vieninga ne tik savo ryžtu būti pirmiems, bet ir atsakingumu vienas prieš kitą, sąmoningu noru pažinti, tyrinėti ir dalyvauti „visu 100 procentų“.

Elektrėnų komanda buvo pasiruošusi priimti naujus potyrius, eiti į nežinomybę, įvaldyti teritoriją ir ją pažinti draugiškoje komandoje.

Kartu visada smagu! Taip ir buvo „Virtualaus manekeno“ įvadinėje stovykloje. O puiki pradžia – sėkmės garantas.

Kaip žengiamas žingsnis ten, kur esi pirmas? Jaunimas, mokytojai, vadovai, lektoriai, partneriai… Visiems reikėjo to paties – drąsos ir laisvės.

Pradžia „Virtualiame manekene“ buvo labai rimta: sutartys, įsipareigojimai, atsakomybės už save prisiėmimas, pasitikėjimas kitu ir sutikimas veikti komandoje. Vėliau – įsikūrimas sodyboje, apsižvalgymas ir po skanių bei sočių „Tado virtuvės“ ant laužo išvirtų pietų susitelkėm bendram darbui.

Idėjos ir projekto iniciatorė, VšĮ „Pajautos grupė“ direktorė Virginija Dambrauskienė, pristatė projekto „Virtualaus manekeno“ esmę, galimybes ir iššūkius kiekvienai komandai, kiekvienam dalyviui, kiekvienai dalyvaujančiai mokyklai ir mokytojams bei komandų vadovams. Jaunimo pilietiškumo projektas ugdys socialiai atsakingus lyderius!

Po komandų susipažinimo vyko darbas grupėse. Su užsiėmimų vedėjomis Aušra Gaiveniene ir Audrone Sinkevičiene jaunuoliai diskutavo apie galimybę būti neabejingiems savo krašto ateičiai ir ruoštis savo ateičiai, įgyjant reikalingas naujas kompetencijas ir įgūdžius.

O komandų vadovai, mokytojai abi dienas jiems skirtose sesijose galėjo susipažinti su pasaulinėmis švietimo tendencijomis, planuojamomis projekte veiklomis, kurias pristatė EWMD Lithuania narės – KTU docentė Lina Užienė, Vilniaus Verslo Kolegijos direktorė Jolanta Skirgailė ir EWMD Lithuania prezidentė bei inovatyviausios VVK studijų programos TEAM ACADEMY, startuojančios jau šį rudenį, lektorė Aušra Gaivenienė. Pasidalyta patirtimis, poreikiais vykdant įvairias veiklas, aptartos ateities įžvalgos.

Vakare vyko smagūs komandų prisistatymai. Kiekviena komanda parodė išmonės ir kūrybiškumo galimybes, todėl buvo smagu bei įdomu klausytis ir pažinti vieni kitus.

Kitą dieną keltis buvo šiek tiek sunkiau, nes vakariniai pasikalbėjimai užtruko, visi norėjo bendrauti, sužinoti kuo daugiau vienas apie kitą. Rytinė mankšta išjudino stovyklautojus, nuteikė produktyviai veiklai, tad diena praėjo greitai ir smagiai.

Vyko kūrybinės dirbtuvės „Virtualus manekenas“, kurias vedė Virginija Dambrauskienė. Jaunuoliai kūrė savo gyvenimo vizijas, tyrinėjo savo talentus ir galimybes, dėjosi sau domėn reikalingas ateičiai ir savo sėkmei kompetencijas, linksmai ir žaismingai kūrė savo būsimą AŠ. Vyko „Virtualių manekenų“ komandų formavimo mokymai, kuriose komandos išgrynino savo ketinimus, tikslus ir pareiškė savo taip ir tolesnių projekto veiklų vykdymui.

Smagiai praleistas laikas, susipažinimas su bendraamžiais paliko malonius įspūdžius ir prisiminimus bei bendrus ateities planus.

Družų kaimo bendruomenės jaunimo komanda – Karolina, Aironas, Paulius, Karolina ir Sonata su vadove Dalia Taparauskiene džiaugiasi tapusi projekto dalyve. Linksmai praleistas laikas tarp bendraamžių tapo naujų veiklų motyvacija.

Džiaugiamės sėkmingai įvykusia įvadine „Virtualaus manekeno“ susipažinimo stovykla. Likome sužavėti jaunųjų lyderių žiniomis, kūrybiškumu bei saviraiška! Su jaunuoliais atvykę mokytojai bei ugdytojai neatsiliko savo žingeidumu bei įsitraukimu į užsiėmimus!

Norime padėkoti visiems susirinkusiems projekto dalyviams, lektoriams, užsiėmimų vedėjams, abi dienas talkinusiems savanoriams, partneriui EWMDLithuania, pirmajam oreiviui Arvydui Dirmeikiui už nuostabią vietą, virėjui Tadui už pasakišką maistą, pagamintą ant karštos ugnies virš atviro dangaus. Ir visiems kitiems, prisilietusiems prie stovyklos įgyvendinimo.

VšĮ „Pajautos grupė“

Projekto vykdytojas:

Projekto partneriai:

Projekto rėmėjai:

Projektą finansuoja:

Projekto informaciniai rėmėjai:

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top
+