Nuotaikingai koncertavusiems saviveiklininkams plojimų nepagailėta

Vilnietis Irmantas į tėviškėje vykusią šventę atsivežė ir metukų jubiliejų šventusius dvynukus Kostą ir Kiprą.

Vilnietis Irmantas į tėviškėje vykusią šventę atsivežė ir metukų jubiliejų šventusius dvynukus Kostą ir Kiprą.

Kovo 3- osios popietę Šešuolėlių dvare vyko Zibalų seniūnijos kultūros diena. Nors stiprūs vėjai tądien gainiojo sniego sūkurius, norinčių pamatyti saviveiklininkų parengtą koncertą „Kraičio skrynią pravėrus“ netrūko. Dvaro prieigos buvo kimšte prikimštos automobilių, salė – pilnut pilnutėlė žiūrovų.

Zibalų seniūnijos kultūros darbuotojai, bendruomenių vadovai, Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai buvo puikiai pasiruošę šventei. Žiūrovus žavėjo Šešuolėlių dvaro salėje parengta Veronikos Kazlauskienės, Veronikos Makauskienės, Virginijos ir Viliaus Baranauskų, Dalios Valickaitės, Jono Lučiūno, Julijano Gridžiuškos ir Zibalų pagrindinės mokyklos mokinių darbų paroda. Šurmuliavo Kaziuko mugė, visi norintieji galėjo įsigyti patikusių darbų ir skanėstų.

Sekmadienio popietę Šešuolėlių dvare buvo atsigręžta į praeitį, prisiminti senolių darbai, senieji amatai, laisvalaikio užsiėmimai, akcentuotas kultūrinis paveldas, parodyta jaunosios ir senosios kartos ryšio svarba. Visa tai scenarijaus autoriai Ligita Varaneckienė, Rita Makauskienė ir Gediminas Makauskas išradingai „sudėjo“ į močiutės kraičio skrynią. Ją atidarę anūkas (Vilius Baranauskas) ir anūkė (Ieva Stundytė) rado senelės (Genovaitė Kriaučiūnienė) ir senelio (Bronius Lubys) jaunystėje naudotus daiktus, drobės rietimus, lovatieses, rašytus laiškus ir kitokius anūkams įdomius dalykus. Senelės drobių rietimus, audinių raštus apžiūrėjo ne tik anūkai, bet ir užsukusios kaimynės (Asta Amankavičienė ir Regina Janickienė).

Koncertavo Zibalų pagrindinės mokyklos mergaičių ansamblis (vadovė Aušra Jutelienė) ir pradinių klasių jaunieji muzikantai (vadovė Aušra Jutelienė), lyriškas dainas dainavo Kiauklių moterų vokalinis ansamblis „Vilkesa“ (vadovė Audronė Burakovienė). Muzikantus ir dainininkus keitė pasakotojai. Pasakotojas Dovydas Naraškevičius papasakojo legendą apie Kiauklius, apie tai, kaip bažnyčios „dzvonas nustoja dzvonyt“. Anciūnų kaimo kapelos muzikantai ir dainininkai davė žiūrovams garo: polką keitė valsas, valsą – klumpakojis, populiarią dainą – dar negirdėta melodija. Žiūrovai negailėjo plojimų, ypač buvo pamaloninti teatralizuotu pasakojimu. Visus labai sudomino dramatiška Ievos (Alvyda Krapienė) ir Kristupo (Jonas Andrikonis) meilės istorija. Ievos tėvai „pabrokijo“ neturtingą, bet labai dvasingą Kristupą ir išleido dukterį už turtuolio. Kristupas sielvartaudamas atsinešė iš miško ievą, pasisodino prie namų, žiūrėjo ir dainavo ilgesingą dainą „Aš be tavys negaliu“. Nuotaikingai vaidinusiems ir dainavusiems aktoriams žiūrovai negailėjo audringų plojimų. Pasakotoja Virginija Jankauskienė papasakojo apie Marcelės vestuves, kurios turėjo būti danguje, apie šv. Petrą, kuris atėjo į Marcelės tėvų namus „paimti“ kraičio.

Po koncerto netilo aplodismentai. Scenos entuziastams iš Kiauklių, Zibalų, Anciūnų plojimų negailėjo ne tik koncerto pažiūrėti labai gausiai susirinkusi Zibalų seniūnijos bendruomenė, bet ir didžiulis būrys svečių iš Širvintų, Vilniaus, kitų Lietuvos miestų bei miestelių. Svečiai iš Širvintų savivaldybės ir Kultūros centro pasidžiaugė seniūnijos žmonių santalka, gebėjimu puoselėti saviveiklinį meną.

Kultūros darbuotojas Gediminas Makauskas ir seniūnas Nerijus Drazdas dėkojo saviveiklininkams, kolektyvų ir bendruomenių vadovams, svečiams bei rėmėjams, teikė dovanėles ir rožių žiedus.

Romas Zibalas

[imagebrowser id=312]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

31 Atsakymas į "Nuotaikingai koncertavusiems saviveiklininkams plojimų nepagailėta"

 1. Ieva Stundytė parašė:

  Juokinga 🙂 Džiaugiuosi kad tą dieną teko dirbti su nuostabiais žmonėmis – tik Ligita, tiek Makauskais, man jie visada išliks žmonėmis, iš kurių mokytis VERTA. Jie ir tik jie!

 2. aaa parašė:

  Baigesi coment??

 3. qwert parašė:

  Komentuoja ziurovai ir labai graziai vertina. Nereikia cia rasyti taip piktai.

 4. komentatoriams parašė:

  Miela p.k.darbuotoja,nekirsinkite rajono kulturos darbuotoju,nesikiskite i ju veikla ir nerasynekite,nepilstykite siuksliu ant zmoniu,kurie dirba,stengiasi savo kaimu labui.Kiekvienam kaimui savi zmones yra ir geriausi, ir idomiausi.Turite savo kapela ir dziaukites ja,o kad kitiems ji nepatinka,tai irgi teisybe,nes negali visiems visi patikt.Zemindami kitus ir aukstindami save-parodote,kad esate savimylos,neispruse ir labai zemo intelekto zmogeliai.P.S.Visi kulturos darbuotojai rajone yra saunus ir isradingi,o ju darbus komentuoja tie,kurie nieko apie darba sioje srityje neismano.

 5. 456 parašė:

  Anciūnų kapela šauni, tą mato, jaučia ir girdi visi. Tą rodo ir komentarai, pavydėti yra ko :)))

 6. 123 parašė:

  Sirdis atsigauna klausant muzikos.ir dainu.

 7. ninja parašė:

  Labai grazus straipsniokas 🙂

 8. maciau parašė:

  Anciunai ir pirmadienio sventeje buvo palikti apskutiniai pasirodyti, kad ziurovams liktu labai geras ispudis apie svente ir iseitu namo su gera nuotaika.

 9. akselis parašė:

  Kultūra rajone tikrai klesti.

 10. k.darbuotojai parašė:

  tu geriau profsajunga kurk ir mitingus organizuok tau ten tikrai tiks geriau tavo charakteriu.

 11. k.darbuotojai parašė:

  gyvena tokia pavyduole Zibalu seniunijoje,pas kuria renginiai visada patys geriausi ,scenarijai patys graziausi,cipelinai didziausi,[taip ji kartoja metai is metu] na o kolektyva zmones labiau myli ne is jos kaimo.,o is Anciunu.Tai ji per naktis negali uzmigt.,prie inerneto sedi ir ant Anciuniskiu duodasi.Geda skaityt.Atsipeikek-brangioji.

 12. nu jau parašė:

  Kaip galima kritikuoti? Juk ne is operos atvaziuoja. O zmones po darbu repetuoja. Juk cia megejai ir dainuoja labai graziais. Tikrai labai graziai. Suraskit kita toki kolektyva?

 13. vistiek parašė:

  Jie šaunūs, Zibalų seniūnijos deimančiukai. Be jų ten nieko geresnio kaip ir nėra.

 14. sutikčiau parašė:

  sutikčiau jie jie taip nerėktu, du tokie solistai yra kurie labai rėkia, jiems gero vadovo reiktu, gal tada nieko ir būtu ta kapela, o dabar vidutiniokai

 15. priekaba parašė:

  Visasada tik del ju einu. Jie nerealus. Dar labai patiko Vileikiskiu daina apie motina ir ta Motiejunu daina apie cepelinus ir kugeli.

 16. taip parašė:

  Anciūnų kapela seniūnijos puošmena, taip jau yra. Jie visada šaunūs, valio!

 17. Anciūnams VALIO parašė:

  pasakiška pasakiška pasakiška:)))

 18. nu, nu parašė:

  Kerniukai gražiausiai rajone groja, tik komisija vertina neobjektyviai ir kaip šauniai šiandien pasirodė Avižonių kapela, baikit jus čia su tais Anciūnais.

 19. 11 parašė:

  ar as nesakiau, kad Anciunu kapela geriausioa. Va ir apdovanojima siandien gavo.Mato zmones ir ivertina.

 20. to jo parašė:

  Teip teip gražu jir ti.

 21. Ziurovas parašė:

  Turbut negalima paprastai padekoti uz svente ir jos akimirkas ir pasakyti – ACIU. Zmones stengesi, po darbu repetavo, vaikai po pamoku ir visa tai tik del ziurovu. Visada atsiras tokiu zmoniu,kurie visur mato bloga ir is pavydo negali nurimti.

 22. kaip? parašė:

  anomimui to: nenusišnekėk, Anciūnuos geresni, nejuokink, kada buvo jie geresni?tas pats per tą patį

 23. Anonimas parašė:

  Del Anciunu turbut niekas nesuabejos, kad jie geriausi.

 24. jo parašė:

  Kiaukliuose geresni scenarijai.

 25. ot ir ne parašė:

  ne vieni Makauskai čia viską darė, scenarijų ir mokytoja Ligita rašė

 26. oi parašė:

  Kiekvienam pagal skonį

 27. "?"? parašė:

  Nu geriausia tai Anciunu kapela. Nu labai labai grazu.

 28. tra lia, lia parašė:

  Čia sakyčiau visos seniūnijos dėka įvyko tokia graži šventė. Visada sakiau, kad Zibališkiai moka šventes organizuoti. Visoms seniūnijoms reiktu važiuoti ir mokytis.sekmės, sekmės, sekmės Jums visiems ir mokyklai ir Kiaukliams ir Anciūnams. Visada labai malonu matyti puikiai nusiteikusi seniūną. Čia gera komanda dirba.

 29. uim parašė:

  Jie moka padaryt linksmai ir graziai.

 30. uim parašė:

  šAUNU.Šaunu. Ačiū Makauskams.

 31. ohooooo parašė:

  buvome toje sventeje labai smagu buvo valio tiems kuriu deka ji ivyko……;)

Comments are closed.

scroll to top
+