Mintimis sugrįžti į nubėgusius metus padeda bendraklasių susitikimai

Buvę XXVI laidos abiturientai – dabar solidūs ponai ir ponios – rinkosi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje. Pirmoje eilėje (trečia iš dešinės) stovi klasės auklėtoja Regina Vitkūnienė.

Tapo įprasta, kad bendraklasiai į tradicinius klasių susitikimus dažniausiai renkasi vasarą. Birželis, liepa, rugpjūtis, auksinio rudens pradžia – pats tinkamiausias laikas susitikti tiems, kurie vieni kitų po mokyklos baigimo nėra matę dešimt, trisdešimt ar net keturiasdešimt penkerius metus.

1977 metų Musninkų vidurinės mokyklos A klasės vienuoliktokai su klasės vadove Filomena Vaicekauskiene.

Musninkų vidurinę mokyklą 1977 metų birželį baigė kelios dešimtys vienuoliktokų. A klasėje jų buvo 22 iš Musninkų ir aplinkinių kaimelių, juos gyvenimo keliu išlydėjo auklėtojos Regina Snegeckaitė-Vitkūnienė ir Filomena Vaicekauskienė.

Į organizuotą A klasės draugų susitikimą po 45 metų atvyko Irena Naraškevičiūtė, Ona Bernotaitė-Griškevičienė, Algimantas Juškevičius, Veronika Penkauskaitė-Deninienė, Valerija Švedavičiūtė-Bekionienė, Milda Jakubickaitė-Dūdienė, Veronika Mikučionytė-Kernagienė, Kęstutis Jankauskas, Laima Grinytė-Maslinskienė, Virginija Vaicekauskaitė-Kapeckienė, Stefa Miknevičiūtė-Barkauskienė, Vida Bučinskaitė-Vaskelienė, Natalija Lisauskaitė-Ibianskienė, Algirdas Meilūnas (dalyvavo nuotoliniu būdu, nes šiuo metu dirba Olandijoje) ir auklėtoja Regina Snegeckaitė-Vitkūnienė.

Buvę vienuoliktokai – dabar solidūs ponai ir ponios – rinkosi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje. Čia, specialiai įrengtoje klasėje, susėdo į suolus, klausėsi buvusios gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Audronės Janušauskienės pasakojimo, apžiūrėjo stendus ir albumus su anų laikų nuotraukomis. Jos tik dar labiau pakurstė prisiminimų ugnį. Kiekvienas papasakojo apie save, savo šeimą, pasiekimus. Smagu buvo išgirsti, kad yra laimingi, įveikę gyvenimo sunkumus.

Susitikimo dalyviai aplankė jau mirusių bendraklasių Janinos Lisauskaitės-Ragauskienės kapą Paširvinčio kapinėse ir Valės Tamašiūnaitės-Adamovič kapą Didžiasalio kapinėse (Vilniaus rajono sav.), prisiminė Anapilin išėjusių prasmingus darbus ir uždegė atminimo žvakutes.

Septintą gyvenimo dešimtmetį pradėję skaičiuoti vyrai ir moterys pasveikino savo auklėtoją Reginą Vitkūnienę, linkėjo jai sveikatos, dėkojo už rūpestį ir šilumą, atiduotą jiems – praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio berniukams ir mergaitėms. Rodos, kokie platūs vartai buvo anuomet išeiti, o sugrįžti, bėgant laikui, tie vartai tapo per siauri…

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Kęstučio Jankausko nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top