Lietui merkiant gera prisiminti saulėtas dienas Palūšėje

Vaikų dienos centre kartais tenka ir prie puodų pastovėti...

Vaikų dienos centre kartais tenka ir prie puodų pastovėti...

Nepaliaujamai iš dangaus kapsint rudeninio lietaus lašams Vileikiškių vaikų dienos centrą „Lašelis“ lankančių vaikų akyse vis dar neišblėsta beveik prieš du mėnesius prabėgusių paskutinių vasaros dienų prisiminimai. Rugpjūčio 21-24 dienomis „lašeliai“ iš Vileikiškių beveik savaitę stovyklavo Palūšėje. Kad nuvyktų į šią stovyklą, vaikai visus metus stengėsi būti geri, nuveikti kuo dugiau naudingų darbų.

Vienuolika vaikų ir keturi savanoriai įsikūrė gražioje ir jaukioje „Karolio sodyboje“ ant Lūšių ežero kranto. Jau pačią pirmą dieną „lašeliukai“ nenustygo vietoje, nes oras buvo puikus, šalia tyvuliuojantis ežeras gundė vėsa ir… irklentėmis. Vakare visi susėdę prie bendro stalo dalijosi dienos įspūdžiais, diskutavo apie draugiškumą, nuoširdumą, tarpusavio supratimą. 

Antroji stovyklos diena taip pat išaušo saulėta. Po rytinės mankštos ir sočių pusryčių visi išsiruošė į Ignalinoje veikiantį atrakcionų parką „Žuvėdra“. Visi buvo smagiai nusiteikę ir pasiruošę naujiems nuotykiams. Patys drąsiausieji išbandė „skrydį“ lynu virš ežero. Nors ir smagi atrakcija, tačiau reikalaujanti pasiryžimo. Po visų šėlionių vaikai papietavo „Žuvėdros“ restorane, o grįžę į stovyklą, kaip ir pirmąją dieną, puolė į ežerą maudytis.

Trečioji diena taip pat stovyklautojų nenuvylė. Skaisčiai šviečianti saulė visus išviliojo į ekskursiją po Palūšės apylinkes. Vaikai lankėsi restauruotoje senoje medinėje bažnyčioje, ant kurios užrašyti žodžiai „Įeik geras, išeik dar geresnis“ vertė susimąstyti ir vaikus, ir suaugusius. Buvo apžiūrėta senoji valtinė, pasivaikščiota botanikos taku, kur auga daugiau kaip šimtas įvairiausių augalų, įrašytų į Lietuvos Raudonąją knygą. Kelionė visai neišvargino „lašelių“, todėl parvykus visi vėl puolė į ežerą, kur ir vėl mėgavosi vandens procedūromis.

O štai ketvirtadienio naktis buvo tikras košmaras, nes įsišėlo smarki vėtra. Stiprus vėjas bei liūtis padarė savo: ryte nebuvo nei elektros, nei vandens, tačiau niekas dėl to labai nenusiminė, nes, atvykus bendruomenės pirmininkui Zenonui Miseliui, visi išvyko į Mindūnus. Stovyklautojai stebėjosi šakočio gabaritais, kurį 2008 metų gruodžio 11 dieną iškepė šakočių kepėjos Aldona Černiauskienė ir Jolanta Bimbarienė iš UAB „Romnesa“. Iškeptasis šakotis buvo 2,3 m aukščio, 2,52 m apimties, 64,7 kg masės ir net aštuonerius metus buvo laikomas pačiu didžiausiu Lietuvoje, kol 2015 metais buvo iškeptas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje didžiausias 3,72 metrų aukščio, 3,02 metrų apimties, 85,8 kg masės šakotis. Pietaudami restorane „Romnesa“, vaikai pasijautė lyg būtų šakočio viduje…

Prie arbatos puodelio su „lašeliais“ kalbėta apie jų norus ir svajones.

Prie arbatos puodelio su „lašeliais“ kalbėta apie jų norus ir svajones.

Nuotrauka atsiminimui su Seimo nariu Petru Čimbaru (kairėje).

Nuotrauka prisiminimui su Seimo nariu Petru Čimbaru (kairėje).

Keturios dienos Palūšėje pralėkė lyg viena akimirka. Namo visi važiavo tikėdamiesi dar kada nors sugrįžti. „Lašeliai“ taria nuoširdų „ačiū“ Elenai Petkūnienei, kurios dėka vaikai jau ne vienerius metus vyksta stovyklauti į Palūšę, dėkoja savanoriams: Giedriui Trušui, Vaivai Krikštopaitytei-Savlevičienei, Nastazijai Čaikauskienei, Zenonui Miseliui ir Irenai Savlevičienei už jų rūpestį, nuoširdų bendravimą bei suteiktą saugumą.

Prabėgus vos savaitei nuo viešnagės Palūšėje, rugsėjo pirmosios proga Vileikiškių vaikų dienos centre „Lašelis“ lankėsi Seimo narys Petras Čimbaras. Svečias mokiniams padovanojo kanceliarinių priemonių rinkinius, kurie jiems pravers visus mokslo metus. Seimo narys Petras Čimbaras, savivaldybės tarybos nariai Daiva Puzinienė, Zenonas Miselis, Remigijus Bonikatas prie arbatos puodelio kalbėjosi su vaikais apie bendrus „Lašelio“ reikalus, apie „lašeliukų“ norus ir jų svajones.

Vileikiškių bendruomenės informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+