Kas domina „guglinėtojus“?

Per sekundę Google paieškos sistemoje internete atliekama 63 tūkst. užklausų, o maždaug kas septinta (15 proc.) jų – pirmąsyk istorijoje. Galima tik įsivaizduoti, kokie informacijos srautai keliauja į kompiuterius, planšetes ar mobiliuosius telefonus, kad būtų patenkintas vartotojo smalsumas.

Kadangi paieškų atliekama neįsivaizduojamai daug ir ataskaita apie jas užimtų taip pat sunkiai įsivaizduojamą informacijos kiekį, pati Google informuoja tik apie dažniausias, „topines“ paieškas, kurias skirsto pagal kategorijas. Štai pernai, palyginti su 2017 metais, labiausiai į aukštumas šokęs paieškos terminas buvo ‘Pasaulio taurė’, antroje vietoje – ‘Avicii’ (po juo slypi Švedijos didžėjus Timas Berglingas, netikėtai miręs Omane), trečioje vietoje – ‘Mac Miller’ (šiuo pseudonimu prisidengdavo irgi jau miręs amerikiečių reperis Malcolm James McCormick). O štai tarp gyvųjų karaliauja Sasekso kunigaikštienė Megan Markle, kurios pavardė dažniausiai buvo įvesta į informacijos paieškos laukelį.
Google Trends skelbiamais duomenimis, 2018 metais ji aplenkė pop žvaigždę Demi Lovato ir aktorių Sylvesterį Stalone.

Suprantama, kad į „ieškomiausių“ asmenų dešimtuką joks Lietuvos veikėjas nepatenka, tai ką kalbėti apie širvintiškius. Jei kas nors paviešintų giliausius Google duomenų klodus, tai pažįstamų pavardžių rastume toli nuo viršaus.

Vis dėlto kai ką galima sužinoti ir pagal randamus duomenis, nors konkrečiais skaičiais Google Trends nesidalija. Sistemos duomenimis, didžiausias susidomėjimas pagrindiniu mūsų rajono politiniu veikėju – mere Živile Pinskuviene – pernai buvo užfiksuotas antrąją metų savaitę, sausio 7-13 dienomis, ir metų pabaigoje, gruodžio 16-22 dienomis. Nereikia būti orakulu kad suprastum, jog tai susiję su dvejų pastarųjų metų Kalėdinėmis eglėmis, papuošusiomis Širvintas.

Norinčius paburnoti, kad per daug dėmesio skiriame šiai politikei, nuraminsime – Google Trends nesuteikia jokių ataskaitų apie tokias paieškas, kaip Vytas Šimonėlis ar Kęstutis Pakalnis, ką jau kalbėti apie smulkesnes žuveles. Nesakome, kad jų nebuvo ieškota, tačiau tie paieškų srautai Google mastais tokie menki, kad sistema tik aikteli „Oi, paieškos užklausoje nepakanka duomenų, kad būtų galima rodyti čia“, ir nieko neparodo. Ne geresni popieriai ir ieškant duomenų už pastarąsias 90 dienų. Atrodytų, vykę rinkimai galėjo sužadinti „guglinėtojų“ susidomėjimą, bet kur tau! Google Trends sistema mato tik Živilę Pinskuvienę, susidomėjimas kuria šįmet piką pasiekė iškart po rinkimų, kovo 4-ąją.

Taigi vėl galima daryti tikėtiną išvadą, kad žmonės, sužinoję apie įtikinamą Živilės Pinskuvienės pergalę, Google paieškos sistemoje ieškojo informacijos apie ją. Tuo pačiu pasiskaitė apie Širvintas, sužinojo, kuo mes gyvename, kas pas mus vyksta ir dar bus.

Kalbant apie rajono vietovardžius, jie domino. Pavyzdžiui, pernai informacijos apie Kernavę, be Lietuvos, ieškota Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje ir Švedijoje, pernai ir šįmet – Jungtinėse Amerikos Valstijose, apie Širvintas pernai smalsauta Jungtinėje Karalystėje. Google Trends signalizuoja ir apie susidomėjimą Šešuolėlių dvaru, tiesa, per pastaruosius 15 metų jis domino tik Lietuvos „guglinėtojus“.

Beje, už tokį susidomėjimą Šešuolėliais reikėtų padėkoti JAV teisininkui Raimundui Vincentui Petrauskui, kuris 1998 metais įsigijo šį paveldą ir, negailėdamas nei laiko, nei pastangų, nei pinigų, prikėlė dvarą naujam gyvenimui, kad jis džiugintų ir jo šeimą, ir svečius. Manoma, kad dabar tai turbūt vienas turtingiausių ir puošniausių gyvenamų dvarų Lietuvoje.

Gerbiamą Raimundą Vincentą Petrauską prisiminėme neatsitiktinai. Šiandien, day.lt duomenimis, – vienas iš aštuonių (!) per metus švenčiamų Vincento vardadienių. Išvertus iš lotynų, vardas Vincentas reiškia „nugalintis“, taigi galima suprasti, kokią pergalę pasiekė Šešuolėlių dvaro savininkas. Na o Google Trends duomenimis, lietuvių kalba labiausiai ieškotas Vincentas per pastaruosius 15 metų buvo tapytojas Vincentas van Gogas, o po jo – kardinolas Vincentas Sladkevičius. Pabandžius pasidomėti, kokio Vincento ieškojo pasaulio „guglinėtojai“ šiek tiek nustebino, kad susidomėjimą garsiuoju olandų tapytoju nustelbė informacijos apie animacinį filmą „Vincento meilė“ (2017) paieška. Į 94 minučių trukmės filmą apie garsųjį tapytoją sudėta 800 jo laiškų, per 120 paveikslų ir jų personažų. Šį originalo ar rusų kalba įgarsintą animacinį filmą nemokamai galima pažiūrėti internetu svetainėje http://www1.filmai.in .

Kadras iš filmo „Vincento meilė“

Parengė Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+