Jūratė Stankevičienė idėjų semiasi iš nuolat besikeičiančio gyvenimo

Jūratė Stankevičienė pirmoji išbandė Basakojų taką.
Gelvonų gimnazijoje spalio 25-ąją atidarytas Basakojų takas. Pirmoji jo privalumus išbandė gimnazijos direktorė Jūratė Stankevičienė.

Dar rugpjūčio 7 d. įvyko konkurso į Širvintų r. Gelvonų gimnazijos direktoriaus pareigas komisijos atrankos posėdis. Konkurso laimėtoja pripažinta Jūratė Stankevičienė.

Po konkurso posėdžio Širvintų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą dėl informacijos pateikimo apie asmenį, siekiantį eiti pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje ar įmonėje. Kadangi jokių trukdžių nėra, tai rugsėjo 27 dieną vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta paskirti Jūratę Stankevičienę Gelvonų gimnazijos direktore nuo 2019 metų spalio 1 dienos penkerių metų kadencijai. Gelvonų gimnazijos direktorė Jūratė Stankevičienė maloniai sutiko atsakyti į keletą klausimų.

Vadovauti turistų kuopai labai patiko…

-Pirmiausia prašau prisistatyti: kur ir kada pradėjote pedagogės darbą, kokia vadybinio darbo patirtis?

-Pedagogės darbą pradėjau dirbti dar Bagaslaviškio vidurinėje mokykloje. Mane, 9 klasės mokinę, turizmo būrelio vadovas ir mokytojas Remigijus Bonikatas paskyrė vadovauti 5 klasės turistų kuopai. Pareigos labai patiko. Stengiausi, kad turizmo varžybose mano vadovaujami penktokai užimtų pirmąją vietą. Mums pavyko! Tikrasis pedagoginis darbas prasidėjo Gelvonuose 1985 metais. Švietimo skyriaus vedėjas Kazys Baronas mane paskyrė dirbti Gelvonų darželio vedėja. Nuo rudens gavau Gelvonų vidurinėje mokykloje sugretintas pareigas – rusų kalbos ir literatūros mokytojos. Nuo 1988 metų pradėjau dirbti tik mokykloje. Pareigų būta įvairių: užklasinio darbo organizatorė, rusų kalbos, etikos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai vykdanti direktoriaus pareigas. Nuo spalio mėnesio – Gelvonų gimnazijos direktorė. Mano pedagoginio darbo stažas – 34 metai, vadybinio – 30 metų. Ši didelė vadybinio darbo patirtis sustiprino mano asmenines ir vadovavimo kompetencijas, suteikė žinių apie nuolat besikeičiantį švietimo kontekstą, išmokė, išugdė.

Palaiko „Darnios mokyklos“ idėjas

-Visų mokyklų šiokiadieniai, rodos, panašūs. Visos siekia tų pačių tikslų. Kiekviena ugdymo institucija turi savo tradicijas, jas puoselėja. Kuo pasižymi Gelvonų gimnazija, kokios tradicijos puoselėjamos, kokios vertybinės nuostatos ugdomos?

-Gimnazijos vertybinės nuostatos išsakytos gimnazijos strateginiame plane. Kiekvienas bendruomenės narys: mokinys, mokytojas, tėvas (globėjas), darbuotojas yra vertybė. Todėl Gelvonų gimnazijos stiprybė – bendruomeniškumas, komandinis darbas. Geros idėjos, iniciatyvos yra palaikomos viso kolektyvo. Šiuo metu mes įgyvendiname penkis projektus, skirtus stiprinti mokinių fizinę, emocinę sveikatą. Aktyviai esame įsitraukę į aplinkos apsaugos projektų vykdymą, palaikome ,,Darnios mokyklos“ idėjas. Mokiniai ir mokytojai praplečia akiratį ir pasisemia naujų sumanymų dalyvaudami tarptautiniame Erazmus+ projekte. Visi vykdomi projektai pritraukia papildomas lėšas, kurios leidžia jas prasmingai panaudoti.

Šiuo metu visa mokyklos bendruomenė įtraukta į bendrų mokyklos erdvių projektavimą ir įkūrimą. Senoji mokyklos šaudykla virsta jaunimo erdve, kurioje bus galima šiltuoju metų laiku ne tik pabendrauti, bet ir vesti pamokas. Bandymų sklype įrengtas lauko kabinetas. Sodas iki pavasario pavirs pramogų parku (ne ką prastesniu nei ,,Uno“ parkas). Negaliu nepaminėti dar vieno išskirtinio mūsų mokyklos bruožo – tai pilietiškumo, tautiškumo ugdymo. Tai daroma skatinant pažinti savo kraštą, puoselėjant tėvų ir prosenelių tradicijas, panaudojant mūsų pačių patirtis, dalyvaujant folkloro renginiuose, respublikinėse Dainų šventėse.

Jūratė Stankevičienė sako, kad iškilusias problemas sprendžia kolegialiai

Dabar Jūratė Stankevičienė - gimnazijos direktorė.
Rugsėjo 27 dieną vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta paskirti Jūratę Stankevičienę Gelvonų gimnazijos direktore nuo 2019 metų spalio 1 dienos penkerių metų kadencijai.

Atrodo, kad direktorės darbas toks viliojantis, pilnas nuotykių ir smagumo, nes Jūs visada apsupta moksleivių. Daugelį metų dirbote direktoriaus pavaduotoja. Papasakokite apie įsimintiniausias akimirkas.

-Tikra tiesa, darbas viliojantis, įtraukiantis į darbų sūkurį. Kiekvienas rytas prasideda nuo to, kad mane pasitinka į mokyklą skubantys mokiniai, kurių problemos pačios svarbiausios ir jas reikia spręsti čia ir dabar. Problemų atsiranda įvairiausių: netinkamo bendravimo, prasivardžiavimo, lankomumo, ,,mokytojų užsisėdimo“. Jas sprendžiame kolegialiai: išklausome abi puses ir ištariame stebuklingą žodį ,,atsiprašau“. Smagių nuotykių, praskaidrinančių kasdienybę, daug. Ši savaitė prasidėjo nuo gimnazijos vyrukų vizito į direktorės kabinetą su didžiule rožių puokšte ir pasiaiškinimu-atsiprašymu už padarytas praeitos savaitės klaidas. Labiausiai pradžiugino motyvuotas jų prašymas atleisti: ,,Tikimės, kad mus suprantate. Mes dar jauni ir išdykę. Pridarome nesąmonių, dėl kurių gailimės.“ Pasirašo: Gelvonų gimnazijos vyrukai. Ir kaip po tokių žodžių neisi su jais į kompromisą.

Iš kur semiatės idėjų ir sumanymų naujiems darbams organizuoti? Kas padeda?

-Idėjų semiuosi iš nuolat besikeičiančio gyvenimo, kuris diktuoja labai greitą tempą, naujus prioritetus, besikeičiančius mokinių poreikius, norus, jų karjeros galimybes. Pagrindiniai mano pagalbininkai ir idėjų palaikytojai – kolegos, mokytojai, gimnazijos darbuotojai, mokiniai, jų tėveliai ir visi geranoriškai nusiteikę mūsų žmonės. Drąsiai prisiimti naujus iššūkius, pritaikyti inovatyvias idėjas per šiuos ilgus vadybinio darbo metus mokiausi iš mūsų buvusios direktorės Onutės Valančienės, kuri daugelį metų buvo mokyklos idėjų generatoriumi.

Ko norėtumėte palinkėti Gelvonų gimnazijos mokytojams ir mokiniams?

-Visiems norėčiau palinkėti savitarpio supratimo, kūrybiškumo, užsidegimo siekiant mūsų bendro tikslo.

Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš asmeninio Jūratės Stankevičienės albumo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.2 (10 įvert.)

4 Atsakymai į “Jūratė Stankevičienė idėjų semiasi iš nuolat besikeičiančio gyvenimo”

 1. Anonimas parašė:

  Girdejau, kad yra labai gerbiama ir mylima!

 2. Anonimas parašė:

  Gerai kad sava tai ir puiku

 3. Anonimas parašė:

  puiku

 4. valio parašė:

  Šaunuolė♥

Comments are closed.

scroll to top
+