Gandrai, akmenys, klėtelė, šimtametės liepos, pūkenis, lauko židinys – viskas puošia Musninkų seniūnijos sodybas

Janušauskų sodybos išskirtinumas – senovinis svirnas, primenantis poeto Antano Baranausko klėtelę.

Komisija, kurią sudarė Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė, Musninkų seniūnijos specialistė Laima Inčiūrienė, Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Marija Gudonienė, Dalia Taparauskienė ir Romas Zibalas, liepos 31 d. apžiūrėjo gražiausiai tvarkomas Musninkų seniūnijos teritorijas, atkreipė dėmesį į sodybų originalumą, etnografinių detalių gausumą, spalvų ir augalų dermę, mažosios architektūros elementus, aplinkos tvarkymo novatoriškumą.

Novatoriškai tvarkoma Taučiulių kaime esanti Dianos ir Arūno Vaičelių sodyba. Šeimininkai įdėjo daug darbo, kad sodyboje būtų jauku. Vertinimo komisiją ypač sužavėjo visžalių augalų ir akmenų kompozicijos bei spalvų dermė. „Mane labai nudžiugino akmenų kompozicijos, – sakė Tarybos narė Marija Gudonienė. – Labai primena Mosėdį. Tikiu, kad šeimininkų talentai ir gebėjimai gražiai tvarkytis bus puoselėjami ir ateityje.“ Kadangi šeimininkų namuose nebuvo, todėl komisijos nariai nedrįso landžioti po visas sodybos kerteles. Pasidžiaugę gandralizdžiu ir ūgtelėjusiais gandriukais, apžiūrėję vaisiais apkibusią kriaušę, vertintojai pasuko kitos sodybos link.

Taučiuliuose gyvenančių Audronės ir Henriko Janušauskų sodyba vėl skęsta gėlėse. Prieš šešetą metų ši sodyba jau buvo nominuota. Daugiau nei 90 arų užimantis plotas labai racionaliai suplanuotas, suskirstytas zonomis: poilsiui, daržams, vaiskrūmiams ir vaismedžiams.


Vaičelių sodybos kieme sustojusiai komisijai (iš kairės į dešinę – Dalia Taparauskienė, Birutė Jankauskienė, Marija Gudonienė ir Laima Inčiūrienė) dangaus žydrynėje mojavo gandras.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.6 (5 įvert.)
scroll to top