+

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Nuotrauka atminimui – iš kairės į dešinę profesorė dr. Sigutė Radzevičienė, rašytojo anūkas Ignas Scheynius, Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė, parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas, Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė.

Minint kraštiečio rašytojo, diplomato, žurnalisto Igno Šeiniaus 130-ąsias gimimo metines, Širvintų kultūros centro parodų salėje atidaryta fotomeno festivalyje „Kaunas Photo“ 2018 pristatyta paties rašytojo bei jo proanūkės Linos Scheynius fotografijų paroda „Šeinius + Scheynius“.

Renginyje dalyvavo Igno Šeiniaus anūkas Ignas Scheynius, „Kaunas Photo“ festivalio vadovas bei parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto profesorė dr. Sigutė Radzevičienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė.

Fotografijų parodos atidaryme koncertavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Valstybinis Vilniaus kvartetas. Renginį vedė mokytoja lituanistė Roma Vareikienė.

„Laba diena, man labai didelė garbė dalyvauti čia, kaip reprezentantui Igno Šeiniaus šeimos, kuri gyvena Švedijoje. Jūs visi pažįstate mano senelį Igną Šeinių, kaip rašytoją, diplomatą, žurnalistą, bet jis iš tiesų buvo žmogus su daugybe jausmų, daugybe talentų ir vienas iš didžiausių jo mėgiamų dalykų buvo fotografija. Savo šeimoje mes žinome, kad mano senelis savo pirmąjį fotoaparatą nusipirko trečiame dešimtmetyje ir su šiuo fotoaparatu jis pradėjo fotografuoti šeimos narius, gimines ir draugus bei įvairiausius asmeninius vaizdus. Ir pačioje Švedijoje archyve yra didelė sankaupa tų fotografijų, o čia jūs matote mažą dalį, tik išrinktąsias nuotraukas. Ir tikriausiai esate girdėję, kad šeima be galo domisi menu, kultūra. Iš mūsų šeimos mano brolio dukra Lina Scheynius yra jau gerai žinoma, kaip moderni fotografė, kuri ne vienoje pasaulinio garso fotografijų parodose eksponuojanti savo darbus. Ir čia jūs galite matyti jos asmeninį santykį su fotografijos menu. Man didelė garbė ir malonumas matyti šią parodą čia, Širvintose, tokią ypatingą dieną, balandžio 3, mano senelio Igno Šeiniaus gimimo dieną.“, – savo gimtąja švedų kalba pasakojo svečias iš Švedijos, rašytojo Igno Šeiniaus anūkas Ignas Scheynius. Iš švedų kalbos vertė profesorė dr. Sigutė Radzevičienė.

Renginyje koncertavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Valstybinis Vilniaus kvartetas.
Rašytojo ir diplomato anūkas Ignas Scheynius ir lietuvių kalbos mokytoja Danutė Miliukienė.
Parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas ir kraštiečio, rašytojo Igno Šeiniaus anūkas Ignas Scheynius.
Žiūrovai

„Lietuvos diplomatas, rašytojas Ignas Šeinius vis dar atrandamas. Išsilaisvinęs, mėgstantis kiną, jis apie 1922 m. įsigijo fotoaparatą, kuriuo tarpukariu fiksuodavo šeimos ir draugų atostogų akimirkas Lietuvoje ir Švedijoje. Rašytojo proanūkė Lina Scheynius priklauso ketvirtai šeimos kartai, draugaujančiai su fotoaparatu, bet tik ji vienintelė fotografiją pasirinko kaip pagrindinį gyvenimo užsiėmimą. Linos Scheynius kūryboje nėra nei pradžios nei pabaigos, nei pavadinimų ar serijų. Lina tiesiog nori, kad žmonės į juos žiūrėtų. Fotoaparatą naudojančių skirtingų šeimos kartų atstovus jungia visa eilė motyvų. Siužeto prasme pagrindinis motyvas – rašytojo Igno Šeiniaus sūnus ir Linos Scheynius senelis Irvis Scheynius.“, – atidaryme pasakojo Mindaugas Kavaliauskas.

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos iniciatyva iš Kauno atkeliavusioje parodoje „Šeinius + Scheynius“ galime pamatyti ne tik skirtingų kartų tarpusavyje susijungusį duetą, bet ir nepaprastą meninę išraišką. Paroda veiks iki gegužės 10 dienos.
Parodą organizavo VšĮ Šviesos raštas, Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, Širvintų Kultūros centras. Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Ugnė Trumpickaitė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kitame marių krante „ganosi“ jau šešiolika širvių

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+