Festivalis-konkursas Meno mokykloje

Beata Šinkūnaitė, 15 m. Mokytojas Alvydas Urbietis.

Vasario-kovo mėnesiais Meno mokykloje vyko renginiai skirti Lietuvos valstybės iškilioms datoms paminėti. Vienas tokių renginių, jau tradiciniu tapęs organizuotas antrus metus iš eilės respublikinis festivalis-konkursas „Laisvė – tai kūrybos pradas“ (Ignas Šeinius), skirtas paminėti Lietuvos valstybingumui svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.

Aira Kananovičiūtė ir Anelė Lengvinaitė

Festivalio-konkurso tikslas – populiarinti lietuvių liaudies, lietuvių kompozitorių bei savos kūrybos kūrinius, stiprinti pagarbą valstybei, jos istorijai, kultūrai ir tradicijoms. Šio renginio idėja – atskleisti tapybos ir muzikos jungimo principus, laisvai interpretuojant dailės ir muzikos sintezę. Festivalyje-konkurse dalyvavo muzikos atlikėjai ir dailininkai iš 20-ies respublikos meno ir muzikos mokyklų: Raseinių, Lazdijų, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Zarasų, Kupiškio, Skuodo, Jonavos Janinos Misčiukaitės, Palangos Stasio Vainiūno, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklų, Panevėžio, Kauno 1-osios, Rokiškio Rudolfo Lymano, Vilniaus Karoliniškių, Mažeikių Vytauto Klovos, Gargždų, Alytaus muzikos mokyklų, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos ir Panevėžio dailės mokyklos.

Dalyviai ir būsimi laureatai bei diplomantai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą, kūrybiškumą ir kt. Mokinių kūrybinius darbus ir muzikos kūrinių atlikimą vertino komisijos nariai iš skirtingų Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Komisijos pirmininkė – Audra Tolkutė, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja metodininkė.

Išskirtinius gebėjimus pademonstravusiems dalyviams buvo įteiktos nominacijos. Ypatingai džiugu, kad buvo įvertinti ir Širvintų meno mokyklos mokiniai. Nominaciją „Už savos kūrybos kūrinį Lietuvai“ pelnė Aistė Kiškūnaitė, o laureato diplomą – Širvintų meno mokyklos Musninkų grupės pirmokė – Viktorija Einorytė. Iš viso festivalyje-konkurse dalyvavo 120 muziką ir dailę besimokančių mokinių iš visos Lietuvos. Laureato diplomus pelnė 51 dalyvis. Nominacijomis įvertinta 17 muzikos atlikėjų ir 17 piešinių autorių. Vertinimo komisijos narių siekis – suteikti mokiniams šventę, apdovanoti kuo daugiau dalyvių ir paskatinti norą muzikuoti bei tapyti.

Vertinimo komisijos nariai ir mokinius parengę 61 mokytojas apdovanoti Širvintų meno mokyklos direktorės Daivos Vinciūnienės padėkomis.

II respublikinis festivalis-konkursas „Laisvė-tai kūrybos pradas“ (Ignas Šeinius), skirtas paminėti Lietuvos valstybingumui svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, šį kartą vyko nuotoliniu būdu. Tikimės, kad kitą festivalį – konkursą jau galėsime organizuoti ne nuotoliniu būdu, o susitikę gyvai.

Festivalio-konkurso organizatoriai dėkoja visiems, padėjusiems įgyvendinti prasmingą ir kūrybingą renginį, džiaugiasi gražiu bendradarbiavimu su kitomis Lietuvos muzikos ir meno mokyklomis.

Meno mokyklos informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top