Edukacinė ekskursija į žemės ūkio mokslo kraštą

Edukacinė ekskursija. Darbas laboratorijoje.

Visada prisimenu kinų patarlę „Papasakok man – ir aš pamiršiu. Parodyk man – ir aš prisiminsiu. Įtrauk mane – ir aš suprasiu.“ Mokslo metai tik įsibėgėjo, o mokinius norisi įtraukti į ugdymo procesą ypatingiau ir įdomiau. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos IV-okai greitai pradės rinktis egzaminus, todėl buvo surengta edukacinė ekskursija. Labai svarbu daugiau sužinoti apie įvairias profesijas, teikiamas paslaugas, ugdymo įstaigas.

Spalio 1 d. vykome į Kauno VDU LŽA. Netradicinės pamokos laboratorijose – toks tikslas buvo iškeltas išvykos metu. Pasitiko mus agronomijos fakuleto prodekanė, pristatė ŽŪU. Edukacinė ekskursija prasidėjo…

Patirtinį mokymąsi pradėjome nuo „Augalinių žaliavų kokybės laboratorijos“. Mokiniai atliko praktinį darbą „Vitamino C kiekio nustatymas pomidore, obuolyje ir kriaušėje“. Darbo metu doktorantė Indrė pasakojo apie karjeros galimybes įstojus į agronomijos fakultetą (Maisto žaliavų kokybė ir sauga). Studentai turi galimybę ir mokytis, ir dirbti laboratorijose („Pieno žvaigždės“, „Kauno grūdai“ ir kt.). Šių įmonių atstovai studentams moka premijas.

Norisi „pareklamuoti“ specialybes, apie kurias mes žinome tikrai nedaug. Biotechnologijos katedroje mus pasitiko dėstytoja, kuri labai įdomiai pasakojo apie naujuosius laboratorinius atradimus augalų pasaulyje. Pasididžiavo, kad šiuo metu jų laboratorijoje yra išvesta daugiau nei 40 augalų rūšių (tai tik vieno dėstytojo biotechnologiniai atradimai). Lietuva iš lėto, bet labai kokybiškai žengia šioje srityje. Mūsų ketvirtokai turėjo galimybę dirbti naujoviškoje laboratorijoje, apžiūrėti augalus, išaugintus studentų iš vieno kvadratinio centimetro bandinių.

Edukacinė ekskursija. Darbas laboratorijoje.
Edukacinė ekskursija. Prie VDU.

Kasmet į biotechnologijų mokslus stoja vis daugiau vyrų.

Tikiuosi, jog tai, ką mokiniai pamatė išliks kiekvieno atmintyje, o įtraukti į praktinius darbus – bus atidesni tolimesniuose darbuose. Biologija – labai plataus profilio dalykas, todėl kviečiu visus atkreipti dėmesį į tai, ką siūlo dėstytojai, mokytojai, lankstūs gyvenimo keliai. Doktorantė Indrė pasakė, jog turint galvą ant pečių, galima susikrauti turtus, tačiau reikia labai norėti. O aš pasakyčiau, kad mokslas – tai laisvės kaina, su dideliu polėkiu į įdomesnį gyvenimą.

Sondra Bartulienė
Biologijos mokytoja metodininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+