Abiturientų gauti šimtukai – tai nuoseklaus darbo rezultatas

Šių metų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai, nepaisant nuotolinio mokymo, karantino ir kitokių trikdžių, yra gana geri: net penki Širvintų rajono gimnazijų mokiniai gavo ypatingus brandos atestatus.

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos abituriento Rėjaus Kerevičiaus, Širvintų Lauryno Stuokos–Gucevičiaus gimnazijos abiturienčių Audronės Markūnaitės, Gretos Andronavičiūtės, Evelinos Voleišo ir Karolinos Čereškaitės atestatuose puikuojasi 100 balų įvertinimai. Abiturientų gauti šimtukai – tai nuoseklaus, ilgo, įtempto darbo rezultatas. Visiems penkiems VBE šimtukininkams Širvintų rajono savivaldybė įsteigė pinigines premijas, o rajono merė Živilė Pinskuvienė jas įteikė išleistuvių iškilmėse.

Audronės Markūnaitės atestatą papuošė net du šimtukai

Abiturientė Audronė Markūnaitė gavo du 100-ukus. Tai iš lietuvių kalbos (mokytoja Rasa Baranauskienė) ir iš anglų kalbos (mokytoja Ieva Vidauskienė). Paklausta, iš kur tokia sėkmė, Audronė sakė:

  • Sėkmę lėmė sistemingas mokymasis, pastangos nepalikti mokymosi spragų, sudėtingiausių dalykų kartojimas. Geriems rezultatams didelę įtaką turėjo ir mokytojų pagalba bei papildomos užduotys. Svarbiausia – egzamino metu nesijaudinti, nes tai yra tik žinių, sukauptų per dvylika mokymosi metų, patikrinimas.
    Mergina, kurios brandos atestatą papuošė du šimtukai, ruošiasi studijuoti kalbas arba tiksliuosius mokslus Vilniaus universitete.

Karolinai Čereškaitei pelnyti 100 balų padėjo uolus darbas ir noras tobulėti

Pasidomėjus, kaip Karolinai Čereškaitei pavyko gauti 100 balų iš rusų kalbos (mokytoja Violeta Geigalienė), mergina atsakė:

  • Rusų kalbos pamokos man visada buvo įdomios, nes yra mokoma ne tik kalbos pagrindų, bet ir susipažįstama su kita kultūra, papročiais, plečiamas akiratis. Patiko skambi kalba, eilėraščiai. „Atžalyno“ progimnazijos mokytoja Rita Stankevičienė supažindino su kalba, gimnazijos mokytoja Helena Marčiauskienė domino originaliomis pamokomis, o mokytoja Violeta Geigalienė motyvavo ir pozityviai nuteikė einant laikyti egzamino. Dėkoju joms už atvirą širdį ir rimtą darbą mokant rusų kalbos. Sėkmės paslapties, norint gauti šimtuką, nėra. Gerą rezultatą lemia uolus darbas, bendradarbiavimas su mokytoju ir noras tobulėti.

100 balų gavusi Karolina Čereškaitė ketina studijuoti Mykolo Romerio universitete socialinius mokslus, kadangi jai rūpi Lietuvos žmonių gyvenimas, likimas ir ateitis.

100 balų gavusi Greta Andronavičiūtė žada studijuoti ekonomiką

Šimtuką iš anglų kalbos (mokytoja Ieva Vidauskienė) gavusi Greta Andronavičiūtė pasidalijo savo sėkmės receptu:

  • Esu įsitikinusi, kad žmogus yra savo likimo kalvis. Nepriklausomai nuo to, ką gyvenimas jam siūlo, nepaisant susiklosčiusių aplinkybių, jis visuomet turi pasirinkimą. Mes, mokiniai, turime pasirinkimą pasinaudoti mums suteikiamomis galimybėmis mokytis ir įgyti žinių. Todėl viena iš priežasčių, kodėl atestate puikuojasi 100 balų įvertinimas, yra mano anglų kalbos mokytojos, kurios dalijosi savo sukaupta informacija ir stengėsi, jog tai liktų atmintyje. Tai Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytoja Ieva Vidauskienė ir „My english school“ įkūrėja Evelina Stankevičienė. Mokytojoms esu labai dėkinga. Taip pat mano mama yra žmogus, kuris mane visada skatina stengtis, siekti geriausių rezultatų ir mokytis. Ji visada sakydavo, jog būtent šiuolaikiniame globaliame pasaulyje anglų kalbos žinios gali atverti daugybę galimybių.

Pasidomėjus apie studijas, Greta Andronavičiūtė pabrėžė:

  • Turbūt esu viena iš daugelio mokinių, kurie dėl tolimesnių mokslų apsisprendė pakankamai neseniai. Dar mokydamasi ankstesnėse gimnazijos klasėse tikėjau, jog ateitį siesiu su sveikatos mokslais, tiksliau – su odontologija. Tačiau dabar supratau, jog labiau esu skaičių žmogus, ir nusprendžiau stoti į Vilniaus universitetą, rinksiuosi ekonomikos programą.

Už paskatą siekti geriausio Rėjus Kerevičius dėkoja mokytojai

Rėjus Kerevičius 100 balų gavo iš anglų kalbos (mokytoja Vita Voverienė). Pasidomėjus, kaip tai pavyko, Rėjus atsakė labai trumpai:

  • Sakyčiau, kad rezultatą vienareikšmiškai nulėmė mokytojos paskata ir pastovus stūmimas siekti geriausio, todėl už tai dėkoju savo anglų kalbos mokytojai Vitai Voverienei. Aš asmeniškai ketinu toliau studijuoti Vilniaus universitete fiziką. Šito siekiu jau 4 metus ir labai tikiu, jog pasiseks, – apie būsimas studijas sakė Rėjus Kerevičius.

Evelina Voleišo įsitikinusi, kad sėkmę gauti 100 balų lemia daug dalykų

Evelina Voleišo 100 balų gavo iš anglų kalbos (mokytoja Inga Sakalauskienė) VBE.

  • Užsienio kalbos man visada labai patiko, nes kalbų mokėjimas atveria platesnes galimybes mokytis, pažinti, bendrauti, – sakė Evelina Voleišo. – Tai motyvavo labiau gilintis į anglų kalbą, suprasti ją. Svarbu paminėti, kad gauti 100 balų iš anglų kalbos egzamino padėjo tai, jog kalbą puikiai suderinau su savo mėgstama veikla. Taip tobulinau suvokimo, klausymo įgūdžius bei tuo pačiu metu smagiai leidau laiką. Svarbiausia, kad pasitikiu savimi, todėl nesigėdiju ir nevengiu pokalbių anglų kalba. Manau, kad labiausiai turėčiau padėkoti savo mokytojai Ingai Sakalauskienei už žinias ir kantrybę.

Evelina ketina studijuoti Vilniaus universitete. Į pageidavimų sąrašą jau spėjo įrašyti duomenų analitikos, tarptautinio verslo studijas, dar pridėjo ir prancūzų filologiją.

Post scriptum

Galima būtų priminti, jog 2019 metais septyni Širvintų rajono gimnazijų gimnazistai, paskelbus VBE rezultatus, yra gavę 7 šimtukus (1 – iš lietuvių kalbos, 6 – iš anglų kalbos), 2018 metais 6 mokiniai gavo 7 šimtukus (3 – iš anglų kalbos, 2 – iš informacinių technologijų, po 1 – iš biologijos ir istorijos), 2017 metais 4 abiturientai pelnė 7 šimtukus (2 – iš matematikos, 2 – iš informacinių technologijų, po 1 – iš chemijos, anglų ir rusų kalbų), 2016 metais 5 abiturientai buvo gavę penkis 100 balų įverčius (3 – iš anglų kalbos, po 1 – iš lietuvių kalbos ir informacinių technologijų). 2015 metais 5 gimnazistai buvo pelnę 6 šimtukus (2 – iš lietuvių kalbos, po 1 – iš anglų ir rusų kalbų, informacinių technologijų ir geografijos).

Suskaičiavus 100-ukus, aiškėja, kad per paskutiniuosius 6 metus geriausiai sekasi laikyti anglų kalbos egzaminą (gauta 18 šimtukų), antroje vietoje būtų informacinės technologijos (gauti 6 šimtukai), o III vietoje – lietuvių kalba (gauti penki 100 balų įvertinimai).

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš pašnekovų asmeninių albumų

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top
+