„Atžalyno“ progimnazijos mokiniai vėl aplankė Ukmergės vaikų globos namų auklėtinius

„Atžalyno“ progimnazijos mokiniai ir jų vadovės Renata Gasparavičienė (pirma iš kairės) bei Ligita Pažusytė Ukmergės vaikų globos namuose.

„Atžalyno“ progimnazijos mokiniai ir jų vadovės Renata Gasparavičienė (pirma iš kairės) bei Ligita Pažusytė Ukmergės vaikų globos namuose.

Į metų pabaigą itin suaktyvėja altruistinė veikla. Prisimenami skurstantys, organizuojamos įvairiausios akcijos našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams paremti. Svarbus vaidmuo vykdant šias veiklas tenka socialiniams darbuotojams. Už gebėjimą organizuoti projektinę bei prevencinę veiklą, už iniciatyvumą ruošiant įvairius gerumo renginius bendruomenės pagarbą bei pripažinimą yra pelniusi Renata Gasparavičienė – Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos socialinė pedagogė. Ji šį svarbų darbą dirbanti jau dešimtus metus. Pedagogė sutiko „Širvintų kraštui“ papasakoti apie progimnazijoje vykusias prieškalėdines akcijas.

– Jau buvo rašyta apie Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vykusią labdaros akciją „Pyragų diena“. Kur ir kam buvo panaudoti surinkti pinigai?

– Mums šiemet labai pasisekė, nes visa mokyklos bendruomenė buvo iniciatyvi ir susitelkusi, buvo surinkta per 1000 litų. Nuspręsta pusę šios sumos (500 litų) paskirti Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniams, kuriuos šefuojame ir kurie jau devintus metus prieš Kalėdas labai laukia mūsų. Kitą sumos dalį paskirsime keliems mūsų mokyklos mokiniams, kuriems ypatingai reikalinga pagalba.

– Skurstančių ir vargstančių daugybė. Kodėl nuolat remiate Ukmergės vaikų globos namuose gyvenančius auklėtinius?
– Prieš devynerius metus gimė idėja prisidėti prie dar Nomedos Marčėnaitės organizuotos Paramos akcijos per TV3 televiziją. Labai norėjosi, kad mokiniai savo akimis pamatytų, susipažintų su kitokia aplinka, matytų, kam ta mūsų auka skiriama. Taip ir nusprendėme nuvykti į artimiausius vaikų globos namus, kurie yra Ukmergėje. Be to, šioje įstaigoje būna priglausti ir vaikai iš Širvintų rajono. Užmezgėme kontaktą, pasiprašėme į svečius ir buvome kuo mieliausiai sutikti. Sunku pamiršti pirmąjį susitikimą, kai 18-ka globotinių iš Širvintų rajono su ašaromis akyse laukė atžalyniečių globos namų fojė. „Mūsiškiai atvažiavo“, – tada suriko kažkuris iš būrio. Tokių akimirkų pamiršti negalima.

– Kaip gyvenimą vaikų globos namuose įvertino akcijoje dalyvavę ir svečiuose Ukmergėje lankęsi atžalyniečiai?

Įteikiama Kalėdinė dovana.

Įteikiama Kalėdinė dovana.

– Šiemet į Ukmergę vyko būrelis penktokų su žmogaus saugos mokytoja Ligita Pažusyte bei kelios aštuntokės. Mokiniai per žmogaus saugos pamokas parengė ukmergiškiams Kalėdinį paštą – rankų darbo atvirukus su palinkėjimais ir su savo elektroninio pašto adresais. Vaikai buvo nustebinti tvarka ir švara. Sakė, kad gražiau ir tvarkingiau negu pas juos namuose. Patiko, kad vaikai gyvena šeimynose ir patys vakare bei savaitgaliais gaminasi valgį.

– Kaip Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniai pratinami prie realaus gyvenimo visuomenėje? Juk išeiti iš namų, kur visus tavo socialinius-buitinius reikalus sprendė kiti, į aplinką, kur viskuo turėsi pasirūpinti pats, nėra paprasta.

– Patys su auklėtojais šeimynose gamina vakarienę, naktipiečius, kepa pyragus, patys tvarkosi savo kambarius. Tie, kurie gauna pašalpėles, taupo pinigėlius ir nusiperka vertingesnių daiktų (pavyzdžiui, kompiuterį), lanko bendrojo lavinimo mokyklas, turi draugų ne tik iš globos namų, lanko būrelius. Socialinis gyvenimas gal ir nelabai skiriasi nuo mūsų vaikų, tik grįžta jie ne į tėvų namus, o į būrį tokio pat likimo draugų.

– Labai svarbūs yra pozityvūs poslinkiai visuomenėje. Kokių turite planų ateičiai, ką, organizuodama gerumo akcijas, planuojate nuveikti 2014-aisiais?

– Tikrai tęsime paramos ir gerumo akciją „Pyragų diena“, nes, organizuojant tokius renginius, laimime patys: telkiame bendruomenę, mokomės kartu siekti bendro tikslo, tampame kad ir trumpam, bet geresni.

– Ko palinkėtumėte ateinančiaisiais metais visiems tiems, kas dalijasi gerumu, ir visiems tiems, kurie laukia gerumo?

– Nesigėdinti ir nebijoti daryti gerus darbus, kaip sakoma, dovanotas gėris, šiluma, džiaugsmas, laiku suteikta pagalba sugrįžta mums kitais pavidalais ir dar su kaupu.

– Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top