+

5. Turkiškas vardas

Ankaros miestas. Kaip ir visos sostinės turi savotiško žavesio.

Ankaros miestas. Kaip ir visos sostinės turi savotiško žavesio.

Vieną dieną, sėdėdamos su draugėmis kavinėje, pradėjome diskutuoti, kad mums reikalingi turkiški vardai. Nėra lengva išsirinkti iš gausybės neįprastų vardų. Draugės vis pasiūlo naują, o aš vis purtau galvą – niekas netinka. Su savo tikruoju vardu teko ilgai draugauti, kiekvieną gyvenimo periodą aš vis girdėjau ir jaučiau jį kitokį. Turbūt nekiekvienam patinka turimas vardas, kol galiausiai metams bėgant, nebelieka reikšmės kaip žmonės į tave kreipiasi. Sakoma, kad katėms taip pat nepatinka joms duoti vardai. Draugei paklausus, kokios vardo reikšmės noriu, neturėjau ką atsakyti. Sunku išsirinkti – ar noriu būti labiau protinga, ar labiau graži. Turkijoje visi vardai turi reikšmę ir tikima, kad naujagimiui duotas vardas gali nulemti jo likimą.

Izmiro savivaldybėje darbai įsibėgėja. Turėjau progą susipažinti su mero žmona. Pamačius puikiai atrodančią ir ryžtingai nusiteikusią moterį, rankos šiek tiek nusviro – nežinojau ko tikėtis, ji tikriausia nemoka angliškai ir susipažinti artimiau nepavyks. Per pirmąsias minutes galima visko prisigalvoti. Ir staiga, mano akys sužibo, ir nuomonė pasikeitė absoliučiai. Mero žmona yra nuostabi, puikiai šneka anglų kalba, ji yra vidaus ligų gydytoja, labai moteriška ir protinga. Tą dieną buvo susitikimas su sunkiai gyvenančiomis moterimis, kurioms ji vedė paskaitą ir dalijo patarimus, kaip pagerinti vidaus organų veiklą. Ji paliko puikų įspūdį. Dabar labai smalsu susipažinti su pačiu meru, tikiuosi turėsiu tokią progą.

Mustafos Kemalio Atatiurko mauzoliejus. Kiekvieno turko pareiga yra nors kartą gyvenime čia atvažiuoti.

Mustafos Kemalio Atatiurko mauzoliejus. Kiekvieno turko pareiga yra nors kartą gyvenime čia atvažiuoti.

Parduotuvė, kurios asortimentas priklauso artėjančių švenčių. Ją atsitiktinai radau vaikštant turguje.

Parduotuvė, kurios asortimentas priklauso artėjančių švenčių. Ją atsitiktinai radau vaikštant turguje.

Lapkričio pabaigoje keliavau į Turkijos sostinę, kurioje vyko mokymai. Jie buvo labai informatyvūs, toli nuo Ankaros centro, prabangiame viešbutyje – viloje, šalia natūraliai susiformavusio ežero, kas yra retas reiškinys Turkijoje. Vieną dieną dėstytoja pasakojo buvusių savanorių sėkmės istorijas, kaip jie atrado save ir susikūrė savo svajonių darbus. Klausantis šitų istorijų, apsidairiau aplinkui ir bandžiau įsivaizduoti kitus savanorius, kokie jie bus grįžę į savo namus po projekto. Ar bus tokie patys, kokie buvo prieš išvažiuojant – abejoju. Po gyvenimo Turkijoje, niekada nebebūsi toks pat, koks buvai prieš tai. Nebūsi blogesnis, tiesiog būsi kitoks. Mes visi atvykome į Turkiją tuo pačiu tikslu – savanoriauti. Viena iš užduočių mokymuose buvo surašyti „tobulo savanorio“ bruožus. Tobulų žmonių nebūna, bet pagalba kitiems yra gero žmogaus bruožas. Mokymuose dalyvavo dvidešimt septyni savanoriai atvykę į Turkiją iš įvairių šalių. Buvo smagu matyti, kokie mes visi esame neįtikėtinai skirtingi ir visi bandantys atrasti save.

Prasidėjus žiemos sezonui, parduotuvėse pajaučiau, kad kažko čia trūksta. Tai kur kalėdinės girliandos ir eglutės? Kur kalėdinės dainos ir pasiruošimai? Čia net mandarinai nereiškia, kad prasidėjo šventų Kalėdų laukimas. Tiesa ta, kad musulmonai nešvenčia katalikiškų švenčių. Iš dalies yra liūdna, kad jie nepajaučia gražiausios metų šventės dvasios, bet iš kitos pusės, yra daug lengviau laukti Naujųjų metų, kai aplinka tavęs nespaudžia galvoti apie perspaustą dovanos galią. Aš labai laukiu Kalėdų, prisiminimų apie praėjusius metus ir ieškojimų, kur ir kaip padaryti gerą darbą. Dar labiau pakurstė šventinio laukimo ugneles, internete pasirodžiusios kalėdinės eglės Lietuvos miestuose. Mano gimtojo miesto pasididžiavimas – tobula žaliaskarė eglė. Idealiai sugalvota pavaizduoti tą tikrąją Kalėdų dvasią, kuri yra apie paprastumą ir nuoširdumą. Prigimtinis noras būti geriausiu, tai kiekvienoje progoje matyti kuo gali dalintis ir atiduoti tai, ką turi geriausia. Galiausiai, nebereikia niekam nieko įrodinėti ir tas žaliai spindintis nuoširdumas sujungia ir sukviečia pasidžiaugti stebuklais.

Su drauge Ilayda, o už nugaros Temidė - teisingumo deivė.

Su drauge Ilayda, o už nugaros Temidė - teisingumo deivė.

Izmire ir pačioje Turkijoje yra daug istorinių muziejų, vienas iš jų yra įrengtas kariniame laive.

Izmire ir pačioje Turkijoje yra daug istorinių muziejų, vienas iš jų yra įrengtas kariniame laive.

Kartu su kitais savanoriais ir dėstytojais mokymuose. O pačius mokymus organizavo ir rėmė „Turkish National Agency“.

Kartu su kitais savanoriais ir dėstytojais mokymuose. O pačius mokymus organizavo ir rėmė „Turkish National Agency“.

Kaip pasverti, kada tu esi geras žmogus, o kada elgiesi blogai? Teisingumo simbolis – Temidė, vaizduojama užrištomis akimis, laikanti rankose svarstykles ir kalaviją. Bešališkai bandanti pasverti gėrį ir blogį bei apginti teisybę. Turkijoje kalavijas simbolizuoja nepriklausomybę, laisvę, jiems jų istorija yra labai svarbi. Gruodis yra ypatingas laikotarpis, kai mažiau matuojame, o daugiau darome gero. Nebūtina išvažiuoti ar pasikeisti vardų, kad būtume geresni ir laimingesni. Bet kokiais vardais mus gali vadinti, tai nepakeis jau padarytų darbų ir ištartų žodžių. Galime tikėti, kad nauji metai, mums vėl suteikią šansą iš naujo keistis. Galime tikėti, kad mūsų likimas jau yra nulemtas. Galime tikėti bet kuo, tik prieš visus tikėjimus atsisukime į save ir įsitikinkime, kad patys sau esame sąžiningi ir atviri. Metų pabaigoje būkime nuoširdūs – tai pati geriausia dovana.

Šarūnė Šidlauskaitė,
Izmiras, Turkija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Kaip suderinti mokslą ir politiką?

Svajoti, tikėti, daryti!

„SkyWay“ komandoje esantis širvintiškis jau mato realius projektus

Jaunimo diena Širvintų paplūdimyje

Kūryba ir šokis – gyvenimo variklis bei pagrindinė veikla

„Niekada nepasiduok ir visada stenkis būti pačia geriausia savęs versija“

„Kas mūsų nenužudo – padaro stipresniais“

Šešuolėliai: atgijęs mokyklos kiemas

Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai

Informacija iš naujausio numerio: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji“

Atvira jaunimo erdvė – spalvinga kaip pati jaunystė

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

10. Diena po dienos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

BALSUOKITE! „Tėvynė ten, kur mums gera būti“

Dainininkė Monique apie Širvintų mokykloje patirtas patyčias: „Iki šiol skaudu tai prisiminti“ + VIDEO

Tikri turkai

8. Prisiminimai

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+