Vasaros palydos Latvijoje

Širvintų senjorų nuotaika puiki: aplankyti Rundalės rūmai, didžiulis parkas.

Širvintų senjorų nuotaika puiki: aplankyti Rundalės rūmai, didžiulis parkas.

Širvintų „Bočių“ bendrijos keliautojai vasaros palydėti išsiruošė Latvijon – rugpjūčio 21 dieną iškeliavome į dviejų dienų kelionę, leidusią pasidžiaugti artimiausių kaimynų šalies grožiu, istorijos ir kultūros išskirtinumu. Mūsų laukė Rundalė, Ryga, Sigulda ir jūra Jūrmaloje.

Mus jau kelionės pradžioje sužavėjo gidė Rima Bačkienė, pasidalijusi darbo su turistais įspūdžiais. Ji pasakojo, kad Lietuvoje turistus stebina tai, ko mes kartais ir nevertiname arba nepastebime: tyras oras, horizonto tolumos, skanus vanduo, laukų ir miškų plotai. Tuo gali džiaugtis ir Latvijos gyventojai. Gidė kelionės metu rūpestingai mus globojo ir stengėsi, kad kuo daugiau pamatytume ir sužinotume.

Rundalės rūmų ir parko teritorija užima 72 ha, iš jų 10 ha tenka vienam įspūdingiausių parkui Pabaltijyje. Šį rūmų ansamblį, vadinamą mažuoju Versaliu, XVII a projektavo italų architektas F. B. Rastrelis. Kuršo hercogo E. J. Birono vasaros rezidencija – bene žymiausias baroko stiliaus statinys šalyje – traukė akį prabanga, dailės kūrinių gausa, o išgirstos buvusių rūmų savininkų gyvenimo istorijos patvirtino, kad moterys – galinga jėga, lemianti vyro pasiekimus. Bet smagiausia buvo rožių sode, kurį vieni bandė apeiti patys, kiti važiavo traukinuku. 72 selekcininkų iš 17 šalių rožės stebino spalvomis, žiedų forma, kvapais.

Po pietų jau vaikščiojome po Rygos turgų, ieškodami latvių tautinio paveldo dirbinių. Įsitikinome, kad turgaus pastatai tikrai unikalūs ir puikiai pritaikyti įvairioms veikloms. O paskui leidomės tyrinėti senamiesčio. Namus puošia gaidžio formos vėjarodės, o katino formos vėjarode papuošto namo istorija atskleidė senųjų Rygos gyventojų išradingumą. Apsilankėme Rotušės aikštėje, matėme Seimo rūmus, „Trijų brolių“, „Juodagalvių gildijos“ namus, išklausėme senamiesčio laikrodžio grojamą melodiją, atlikome turistų ritualą prie Brėmeno muzikantų skulptūros – tikimės, norų išsipildys.

Prie Gutmanio olos

Prie Gutmanio olos

Rygoje ir nakvojome, o kitą dieną mūsų laukė Siguldos miestelis, įsikūręs Gaujos nacionaliniame parke, vadinamoje Latvijos Šveicarijoje. Jame gali ilsėtis, pramogauti ir jauni, ir senjorai. Čia veikia bobslėjaus trasa, laukia ekstremalūs šuoliai su lynu virš Gaujos upės, miestelį puošia išskirtinės gėlių kompozicijos. Aplankėme Gutmanio olą, su ja susijusi liūdna gražiosios Majos – Turaidos rožės – istorija, kurią vėliau išvydome tapomą smėliu videoįraše, XVIII a. autentiškumą išlaikiusioje bažnytėlėje. Didinga Turaidos pilis primena Trakų pilį, net atstatymo laikas panašus, ekspozicijos išradingai supažindina lankytojus su pilies istorija. Kopėme į pilies bokštą, iš kurio atsivėrė apylinkių platumos ir Gaujos vingiai. Turaidos pilies pašonėje žavėjo puikus Dainų kalnas, puošiamas skulptūromis, čia švenčiama pagrindinė latvių šventė – Lyguo (pas mus – Joninės).

Iš Siguldos leidomės į Jūrmalą. Oras buvo puikus, jūra pasitiko ramybe ir šiluma, tad vieni maudėsi, kiti braidė, treti stebėjosi vilų ir vasarnamių architektūra, visiems užteko laiko pasivaikščioti Jomos gatve, kuri net savo šventę turi ir ją švenčia, o taip pat ir pasigerėti „Dzintars“ koncertų sale, dar paieškoti lauktuvių.

Kelionės dalyvių nuotaiką ir įspūdžius geriausiai perteikė gidės pakalbinti jaunieji kelionės dalyviai Joris ir Arvilė – jie džiaugėsi išvyka, o juk vaikų lūpomis kalba tiesa. Gidei Rimai ir vairuotojui padėkojo bendrijos pirmininkas V. Jablonskas. Esame įsitikinę, kad jis su pagalbininkais ir rudenį neleis nuobodžiauti, o „Makaliaus“ turizmo agentūros siurprizą lydėjusios dainos žodžiai „gera būry draugų“ greit skambės kitos kelionės metu.

E. Rutkauskienė
P. Malinausko nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top