Savaitė saulėtoje Italijoje

Italijoje spalio 22 - lapkričio 1 dienomis laiką leido šeši širvintiškiai - Rasa, Ainė, Justina, Ilona, Brigita bei Aivaras.

Italijoje spalio 22 - lapkričio 1 dienomis laiką leido šeši širvintiškiai.

Saulėtos dienos, nuostabi gamta, kelionė autobusu per vakarėjančią Siciliją, jaukus kambarys butuke Nr. 35, atsipalaidavę ir nuolat kalbas gestais palydintys praeiviai bei jų šūksniai „Ciao bella!“ – štai tokioje Italijoje spalio 22 – lapkričio 1 dienomis laiką leido šeši širvintiškiai – Rasa, Ainė, Justina, Ilona, Brigita bei Aivaras.

Ir visa tai - menų pagalba: rengėme šešėlių teatrą, piešėme, vakarais šokome bei dainavome...

Ir visa tai - menų pagalba: rengėme šešėlių teatrą, piešėme, vakarais šokome bei dainavome...

O laikas buvo leidžiamas ne veltui – dalyvavome „Erasmus+“ programos tarptautiniuose jaunimo mainuose „ST’ART“ (organizatoriai PRISM-Promozione Internazionale Sicilia-Mondo, Italija), kurių tikslas buvo susipažinti su kitų šalių meno bei kultūrinėmis tradicijomis, griauti (arba patvirtinti) stereotipus, netgi tobulinti savo verslumo įgūdžius. Galime drąsiai teigti, jog tikslus pasiekėme – susipažinome su dar šešių mainuose dalyvavusių šalių (Olandijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Latvijos bei Makedonijos) kultūromis, sugriovėme arba patvirtinime stereotipus (nes juk jie gali būti ir teigiami, kaip išsiaiškinome vienos iš diskusijų metu) apie šių šalių gyventojus, sužinomoje, kokie stereotipai apie lietuvius „sklando“ Europoje (turbūt nieko nenustebins, jog mes laikomi romiais, uždarais tačiau nuoširdžiais, bei sunkiai dirbančiais), netgi diskutavome apie imigracijos problemą Sicilijoje bei susipažinome su jaunimo mainų projekto rašymu. Ir visa tai – menų pagalba: rengėme šešėlių teatrą, piešėme, vakarais šokome bei dainavome… O kur dar į programą neįtraukta veikla, tokia kaip naktinė meno sesija įkvėpta, Jackson’o Pollock’o, pasivaikščiojimai siauromis Sicilijos gatvelėmis, fantastiškų ledų valgymai ir visa kita, kas liko „už kadro“. Šios Sicilijoje praleistos dienos – tai įrodymas, kiek daug galima išmokti per vieną savaitę.

Dalyvaudami projektuose įsitikiname, koks nuostabus bei pilnas galimybių šis pasaulis, kokie įdomūs jo gyventojai ir kiek daug mes daug gerų darbų galime nuveikti.

Brigita

diskutavome apie imigracijos problemą Sicilijoje bei susipažinome su jaunimo mainų projekto rašymu.

Diskutavome apie imigracijos problemą Sicilijoje bei susipažinome su jaunimo mainų projekto rašymu.

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys (pranešimas) atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.“
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+