+

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Komandiruotės metu merė Živilė Pinskuvienė susitiko su Lidso meru Graham Latty. Nuotraukoje – meras su žmona.

Kovo 15-18 d. Širvintų savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė drauge su oficialia delegacija bei Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo kaimo kapela vyko į Jungtinę Karalystę, kur Lidso mieste dalyvavo vietos lietuvių bendruomenės organizuotoje lietuviškoje Kaziuko mugėje.

Komandiruotės metu merė aktyviai bendravo su lietuvių bendruomene Lidse, susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Londone Renatu Norkumi bei Lidso miesto meru Graham Latty. Vizito metu Ž. Pinskuvienė apsilankė ir lietuviškoje mokyklėlėje „Saulutė“, kur Lietuvos emigrantų vaikai savaitgaliais lanko įvairias pamokėles ir užsiėmimus.

Į Kovo 17 d. Lidso lietuvių bendruomenės organizuotą Kaziuko mugę, skirtą Pasaulio lietuvių metams paminėti, susirinko per 700 lietuvių, gyvenančių Lidse bei aplinkiniuose miestuose.

„Labai smagu, jog šiame puikiame renginyje teko sutikti ir Širvintų krašto žmonių. Labai maloniai nustebino tai, jog būtent širvintiškiai yra vieni aktyviausių šios lietuvių bendruomenės narių“, – vizito įspūdžiais dalijosi rajono merė.

Susitikimo metu Širvintų merė Živilė Pinskuvienė bei Lidso meras Graham Latty apsikeitė mandagumo dovanomis.
Visiems susirinkusiems merė perdavė šilčiausius Širvintų krašto žmonių linkėjimus.
Į Lidso lietuvių bendruomenės organizuotą renginį susirinko per 700 lietuvių, gyvenančių Lidse bei aplinkiniuose miestuose.
Merė drauge su Lietuvos ambasadoriumi Londone Renatu Norkumi (antras iš dešinės), Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkė Jelena Masiukė (pirma iš kairės), Lidso lietuvių bendruomenės įkūrėju Arūnu Milašiumi (pirmas iš dešinės)
Komandiruotės metu merė lankėsi lituanistinėje mokyklėlėje „Saulutė“.
Šventės organizatoriai ir dalyviai nestokojo geros nuotaikos.

Šventės dalyviai stebino ne tik lietuviškais patiekalais, gilias lietuviškas tradicijas turinčių rankdarbių unikalumu, bet ir kūrybinga viso renginio programa, pasižymėjusia kraštiečių pasirodymų gausa. Šventės dalyviai garsiais plojimais pasitiko ir už sukurtą puikią nutaiką dėkojo specialiai iš Lietuvos merės iniciatyva atvykusiai ir savo koncertą dovanojusiai Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo kaimo kapelai.

Tuo tarpu sveikindama šventėje susirinkusius lietuvius, Živilė Pinskuvienė džiaugėsi tautiečių bendruomeniškumu, susitelkimu, noru saugoti ir puoselėti lietuviškąsias tradicijas. Dėkodama Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkei, projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorei Jelenai Masiukei už kvietimą dalyvauti renginyje, merė teigė labai vertinanti šį naujai užsimezgusį gražų ryšį, kurį pažadėjo ir toliau palaikyti, bei visiems perdavė šilčiausius Širvintų krašto žmonių linkėjimus.

Į komandiruotę kartu vykęs merės vyras Jonas Pinskus visas su kelione susijusias išlaidas sumokėjo iš savo asmeninių lėšų.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+